Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC

Zdarec mám letité PC co už má něco za sebou. I5 první generace. Uvažuji o novém PC.
Musí umět 4K rozlišení.
Něco jsem sesmolil na CZC, tak budu rád za komentáře zda je to v pořádku.
OS koupím na Aukru.
Popřídě jestli to lze postavit levněji bych uvítal.
kody
Díky.

načo 2x 1TB SSD, ak chceš 2TB, proč nekúpiť 1x 2TB,... inak ten Samsung lepší než KIngston.

Doska, procesor, RAM v pohode, zdroj by som bral skôr Seasonic, ale nie je špatný ani ten Be Quiet!, krabica Ok,...

grafickú kartu nepotrebuješ?

Vymenil by som zdroj za tento https://www.alza.cz/corsair-rm650-2021-d6703620.htm neber to ako overkill pretože ak sa rozhodneš pre upgrade tak máš rovno aj vyhovujúci zdroj. Navyše ani sa ti neoplatí pozerať na slabšie pretože cenovo sa neoplatí.
Tá skrinka splní účel ale skôr by som neodporúčal takéto v tejto cene. Konkrétne táto neviem ale obecne platí že tie lacné majú mnoho nedostatkov. Zvyčajne sú dosť flexibilné, to by nevadilo ale ak tam nie je ani rozumne poriešené usporiadanie a aspoň nejako aby to šlo chladiť + nech sa do skrinky nedostáva toľko prachu. Ten perforovaný bok je niečo čo patrí 2 dekády späť. Príde mi to vhodné skôr do múzea...Vyber niečo aspoň za 50-70€ s dobre perforovaným predkom a ideálne nech už má prachové filtre.
Neviem prečo vyberáš 2 rozličné SSD. Ten kingston som už kdesi inštaloval a nie je zlý ale za tie 400 stovky radšej už ten samsung.
Potrebuješ tie svietiace ramky? Podľa výberu skrinky usudzujem že RGB ťa neberie čiže kašli na RGB ramky. Pozri tieto https://www.czc.cz/kingston-fury-beast-black-16gb-2x8gb-ddr4-3600-cl17/323127/produkt
EDIT: ako píše nadomnou tiež myslím že radšej 1x2TB SSD. Zbytočne obsadzovať M2 slot ale ak to z nejakého dôvodu potrebuješ na 2 fyzické časti tak to nie je problém.

Mohol si skôr nechať Samsung SSD ale tvoja voľba ak chceš ušetriť tých pár stoviek. Aj toto SSD poslúži dobre. Ohľadom zdroja ale neváhaj a vezmi čo som linkoval vyššie. Je to overená kvalita. Skrinku ak chceš túto lacnejšiu tak ber. Problémy bude robiť tomu kto bude skladať.

Cat ak budeš skladať ty tak si priprav hlavne pevné nervy s tou skrinkou. https://www.youtube.com/watch?v=B1aB42H8kPs sú aj horšie to je fakt ale prečo sa chceš uštvať týmto ak môžeš za 50-60€ normálnu skrinku.
Tie dotazy že je 650W až príliš nemajú chybu. Jasné že je to oveľa viac než je potrebné. Pozrite sa ale na ponuku a cenovky. Ak by sa dal kúpiť kvalitný zdroj za nižšiu cenu napríklad s výkonom okolo 500W tak prečo nie. Alebo nech priplatí za 550W RM550x 2021 https://www.alza.cz/corsair-rm550x-2021-d6489369.htm Ten pocit keď si človek priplatí za nižší výkon na nezaplatenie :-D

Nie, nechytajme sa hneď za slovíčka a nelezme do extrému. Len hovorím že ak má kúpiť:
Seasonic CORE GC-500 - 500W, 7 ročná záruka, nemodulnárny
Corsair RM650 (2021) - 650W, 10 ročná záruka, modulárny
Je tam vôbec o čom uvažovať? Ten corsair je spoľahlivejší, tichší, modulárny, s dlhšou zárukou a výkon navyše ktorý zvládne sa jedného dňa môže hodiť pre upgrade alebo do iného počítača. To všetko za +500kč to je skoro zadarmo.

Takhle: Nemám nic proti zdrojům od CWT (prodává je např. ten Corsair), ale víceméně věřím jen Seasonicu, protože až na výjimky nedělá OEM, ale prodává sám za sebe. Oba výrobci mají své problémy, takže nelze říct, že jeden je lepší než druhý.
A pokud Cat říká, že hrát nikdy nebude, nemá smysl kupovat předimenzované zdroje, které nepojedou v optimálním odběrovém pásmu.

Mám stejnou sestavu ale budu potřebovat SFX PSU. Prodám můj aktuální be quiet! Pure Power 11 300W, který je na IGPU ideální.

Spotřeba ve stress testu (CPU-Z) s 5600G (naměřeno) byla 112w. Účinnost zdroje se odvíjí od % využití. Ideální účinnost je okolo 50%. Reálný rozdíl účinnosti během běžného provozu může být v porovnání s 500W Gold zdrojem zanedbatelný. Navíc v uvážení s tím, že i v případě běžné spotřeby ~60W je rozdíl 5% pouze 3W, je přeplácení za 500W Gold naprosto zbytečné.
V případě zájmu zde odepiš a kontaktuji tě. V úvahu taktéž vezmi, že to je vyšší řada od be quiet.

Vybrane klavesnice, mys a sluchatka nechavam zcela bez komentare a radeji se k tomu vyjadrovat nebudu. ;-)

S tím tazatel musí počítat, že kvalita bude mizerná, když za 599 Kč kupuje klávesnici, myš, sluchátka a ještě k tomu podložku.