Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - Jak zjistit pozici slova v tabulce?

Dobrý den,

Už jsem zde řešil něco podobného. Potřeboval jsem najít, jestli se v tabulce nachází specifické slovo přes COUNTIF.

Jenže, co když budu chtít znát konkrétní pozici.

Pravděpodobně se to dělá přes SEARCH/FIND, ale nepochopil jsem, jak zadat ty parametry.

Prosím o radu,

Děkuji

Sorry, zapomněl jsem napsat, že už jsem to vyřešil

=IF(COUNTIF(2:1048576;"pokus")>0;IF(COUNTIF(C:C;"pokus")>0;MATCH("pokus";C:C;0));"nic")

Akorát je nutné použít countif pro každý sloupec, protože pokud match nic nenajde, tak napíše křížky

Samozřejmě, je tu stále problém, že nevím, o který se jedná o sloupec. Avšak, jelikož je kontroluji po jednom, může k návratové hodnotě match jednoduše dopsat statický řetězec způsobem

&"C"

Tím bych to asi uzavřel. Díky

Ukážka...
Do bunky A1 zapíš reťazec, ktorý sa má vyhľadávať.
Stĺpec A je vyhradený pre výpis výsledkov, to znamená, že tento stĺpec prehľadávaný nebude.
Po stlačení tlačidla sa tabuľka vymaže a spustí sa nové hľadanie.
Výpis všetkých nájdených adries sa vykoná do stĺpca A.
Vypíšu sa adresy všetkých buniek, ktoré obsahujú hľadaný reťazec a to aj vtedy, keď je hľadaný reťazec podmnožinou textu bunky.
Samozrejme že je možné procedúru modifikovať rôznymi spôsobmi.
Určite sa nájde i maticové riešenie ale na to sú tu väčší machri ;-)
Mňa napadlo toto :-D