Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje Wi-Fi připojení

Zdravím,

od dnešního dne mi nejde nějakým způsobem Wi-Fi a přitom přes kabel internet normálně beží.
Mám Wi-Fi router Zyxel NBG6615, do včerejšího dne vše šlapalo. Problém ale je, že přes něj mám protažený lan do televize a jedeme internetovou televizi, vlastně teď ne.

Konkrétně mi to vyhazuje hlášku: Adaptér Wi-Fi nemá platnou konfiguraci protokolu IP.

Zkusil jsem pár rad na googlu, ale neúspěšně.

Přikládám i výpis ipconfig /all aby jste se podívali, kde je třeba chyba. Nejsem žádný profík.

Moc děkuji za veškerou pomoc.

ty jsi na stoláku s drahou síťovkou připojený tupým wifi místo normálním kabelem? proč?

jako bonus máš usb adadaptér pro wifi 6, přitom router umí jen wifi ac. proč??

síťovky s názvem "killer" měly v minulosti odstrašující/nekompatibilní ovladače. máš povolenou automatickou aktualizaci ovladačů a proč???

edit: neříkám, že cokoliv z toho je příčinou.
jenže se teď nedostaneš ani na router a nezjistíš, jestli žije.

aplikace do mobilu pro sken wifi sítí: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs&gl=US
info o tvých sítích: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.techet.netanalyzerlite.an&hl=cs&gl=US

Problém je, že tady nejde žádný internet, jsme dost bokem.
Jsme připojený na rodiče od přítelkyně, který mají O2 optiku.

Jinak to bohužel nešlo, každej dodavatel sem přišel a do 2 min odešel že nelze.
Ale jinak to jede parádně, jen ten router teď začal zlobit..

Nemám v tom takový zkušenosti, nevím co se s tím mohlo stát.

dostal jsi odkaz na aplikace: tím zjistíš, jestli tvůj router vůbec vysílá. stačí třeba ta první, výsledek nikde.

je jedno co k tobě vede za připojení od poskytovatele k routeru. ale jestli funguješ, musíš se nejdřív dostat na ten router.
podle výpisu adresu nedostáváš, neřekl jsi proč sis nenatáhnul spolehlivý kabel ke svému routeru, jestli náhodou nemáš přenosný ntb který bys přenesl k routeru. wifi ti nefunguje a kabel nemáš, takže zase nic.

ip adresa je napsaná zespodu routeru, respektive dostaneš automatické nastavení od routeru, tak se můžeš dostat do jeho administrace. podmínkou je funkční připojení = kabel.
nenapsal jsi ani jakou ip zadáváš.

Mám přenosný ntb a lan kabel, takže maximálně takto.

ale to připojení jsi zase neotestoval.
předcházející screen byl ze stoláku, to je poznat podle typů síťovek.

ip adresa routeru: viz kolega - všechny adresy se zadávají do adresního řádku internetového prohlížeče.

otestování wifi: jestli máš na mobilu data, ta appka se dá stáhnout i bez tvého routeru a hned uvidíš, jestli router něco vysílá.
na detaily sítě se budeš potřebovat dostat do administrace routeru, adresu routeru můžeš zadat i na mobilu (teddy pokud ti funguje wifi). vedle ip adresy bývá připsané heslo pro přihlášení do administrace.
předpokládám že router je tvůj, ne půjčený od poskytovatele, a že on nemá zablokované nastavení.

když se dostaneš do administrace routeru, ideálně z notebuku přes kabel = bez wifi, pak se zkusíš dostat dál na internet. když to nepůjde, je vadné nastavení routeru na vstupu, nebo je vypnuté přidělování adres (dhcp) na výstupu, nebo je router vadný.
jestli s tím nehneš, někoho si na to pozvi.

kvůli nefunkčnímu připojení k routeru ti nefunguje dns překlad, proto se nedostaneš do administrace.
při nefunkčnosti připojení máš místo slovní adresy zadávat ip adresu routeru.
169.254. není adresa z routeru. je to vizitka nefunkčnosti připojení na router, tím selže dhcp nastavení a windows si po čase přiřadí náhodnou adresu z tohoto rozsahu.

Použil jsem network analyzer a funguje.

vidíš na tvém obrázku skutečně svoji síť? protože v seznamu sítí vidíš nahoře, k čemu jsi mobilem připojený a jakou ip adresu jsi dostal. adresa routeru bude obdobná, většinou stačí poslední číslo nahradit jedničkou. (v jejich příkladu to je 192.168.0.1)
anebo ti tyto údaje zobrazí ta druhá aplikace.

na mobilu snad vidíš fungující wifi.
ale nepíšeš, jestli ti na něm jde i internet přes wifi, tím pádem že v routeru korektně funguje dhcp-server pro přidělování adres, že se mobil s routerem domluví.

celá tato wifi šaškárna by odpadla, kdyby ses dokázal k routeru připojit přes kabel a věděl, jakou ip adresu má router do administrace.

Resetoval jsem celé nastavení, nastavil dle pokynu co jsem tu měl na papíře, ale pořád mi to píše bez internetu, i když jsem připojený.
Když dám diagnostiku, píše mi to server dns neni prabdepodobne k dispozici.

I přes jakékoliv tutorialy, jak to opravit, tak to stejně nefunguje.
Asi na to někoho zavolám, už jsem fakt bezradný a je to docela komplikované.

Jinak na administraci jsem se už dostal, tak případně nějaká rada tam?
Případně mohu poslat screenshoty.

Případně mohu poslat screenshoty

To bys mohl, třeba někoho něco napadne. Nastav v tom routeru DNS servery na 8.8.4.4 a druhý na 8.8.8.8, třeba to zabere. Ještě takový dotaz. Je ten router připojený internetu? Píšu to trochu nesrozumitelně. Je nastavený jako klient, AP nebo router?
Je to příjímač nebo jen vysílač?

Jinak na administraci jsem se už dostal, tak případně nějaká rada tam?

fajn, jenže zase nepíšeš jak - na jakou adresu, tak se zase budem bavit obecně a zas to k ničemu nebude.

restart routeru ničemu neuškodí, reset parametrů ovšem může být problém.
chtěl jsem vědět, jestli se tvůj mobil dostane na internet přes wifi = přes tvůj router (ne přes vlastní lte data): bez odpovědi.
máš doma notebuk: dostává korektní ip adresu z routeru přes lan kabel (něco z rozsahu 192.168.x.x)? připojí se na internet? a připojí se pak přes wifi?
stolák máš asi nesmyslně připojený jen přes wifi adaptér, nechávám ho nakonec: dostal po restartu / resetu routeru korektní ip adresu? z něj se dostaneš do administrace routeru? a na internet?

sem píšeš pod ip adresou o2, to ovšem může být z mobilu přes jeho data. s funkčností tvého routeru od neznámého poskytovatele to nemusí souviset. router od o2 by byl typicky vdsl typ, ne ten zyxel co máš.

tam se připojím do administrace a mohu ji spravovat.
Ano stolák tak mám zapojený přes lan, jelikož bereme internet z baráku naproti, u nás žádný nemá signál, ale 50 mbps to jede.

Mobil se přes wifi na internet nedostane, jen ty data.

Odebíráme internet od O2 optiku, ale jak jsem psal, z baráku naproti jsme napojený na jejich vysílač (rodiče přítelkyně).

Ani notebook se nedostane na internet, jen na tu danou ip a administraci jak jsem zmínil, píše to bez internet, ale připojeno.

Napadlo mě, jestli mi tam neproběhl vir, i když jsem vše projel placeným avastem a nic nenašel.

z baráku naproti jsme napojený na jejich vysílač

takže před routerem máte zapojený nějaký přijímač (ap), který je tajný, ale nic nepřijímá. to je dost podstatná informace.
nebo je potíž s funkčností routeru.
viz tvůj první screen:

update: no connection
sys op mode: router
wan: - (prázdno)

máš z toho ap strčený kabel do wan vstupu routeru, obvykle modrý?
a druhá věc, která se mi nezdá v pořádku - podle toho screenu má stejnou mac adresu "5c:6a:80:58:4d:66" wan vstup i lan výstup. chápal bych to u průchozího režimu bridge, ale na screenu se píše režim router. i tam může být zakopaný bill.

máš přenosný notebuk -> zapoj ho přímo na vstupní kabel, bez routeru.
chytí se a dostane se normálně na internet? potom ten váš tajný přijímač funguje a potíž je s routerem.
zároveň v tomto stavu bude dobré si opsat získanou konfiguraci, viz příkazový řádek cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

a opsat sem adresu brány/gateway.

po zapojení notebooku(?) ke vstupnímu kabelu jeho údajné síťovky hlásí:

realtek gaming 2.5dgb controller: media disconnected

killer wifi 6 ax1650x 160mhz wireless network adapter:
ipv4 address: 192.168.1.35
gateway: 192.168.1.1

za prvé nevěřím, že to je výpis z notebooku, ještě na začátku dotazu to byly výpisy ze stoláku. je ovšem možné, že tu došlo ke zmatení, že v domácnosti je pouze jediný počítač - jakýsi ntb, na který nevede konkrétní odkaz pro ověření typů síťovek. ne že by na tom tolik záleželo, ale jde mi o to, ať nepřipojuješ ke kabelu notebuk, ale výpis je z jiného pc.

za druhé je v notebooku kabel, ale drátová síťovka hlásí "media disconnected". pak je buď kabel vadný, nebo notebuku chcípla lan síťovka (míň pravděpodobné). každopádně jde o nějak moc smrtí najednou, protože stejný stav bez připojení hlásil router zyxel. pak to vypadá, že je přívodní kabel nebo tajné zařízení na jeho vstupu mrtvé.

za třetí wifi adaptér dostává korektní nastavení z dhcp od routeru s adresou "192.168.1.1". to by mohlo být od nyní odpojeného, ale nevypnutého zyxelu, který dál vysílá wifi, jen kvůli odpojenému wan vstupu nemá kam připojovat.

za čtvrté zůstává záhadou, kudy se do domácnosti dostává připojení z protějšího bytu:

Jsme připojený na rodiče od přítelkyně, který mají O2 optiku / bereme internet z baráku naproti / z baráku naproti jsme napojený na jejich vysílač

jak přesně signál z protějšího bytu dorazí k vám do bytu? máte proti sobě postavené dvě ap? máte přes ulici pověšený kabel? máte nějaký wifi-client, který přes sklo chytá signál jejich wifi routeru?
protože nefunguje trasa od nich k tobě, ale ty o té trase celou dobu mlčíš.

jen malá technická: nemá cenu doslovně věřit všem návodům na cizích stránkách, zvláště u atypických adres.
mohl to tam zadat někdo, kdo má router od svého poskytovatele a ne z obchodu od výrobce. v jeho zemi může mít router jiný firmware, nebo ten poskytovatel kvůli zabránění konfliktů (ke kterým se v tomto případě ještě dostaneme) rovnou mění lan adresu routeru.