Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vrátit výsledek z funkce která volá sama sebe v JS

Ahoj, funkce vrací v poli vždy jen jedno číslo, nevíte proč?
Pokud nahradím arr.push(obj.parid); za console.log(obj.parid); vypíšou se všechny čísla. Jako by se to pole přepisovalo, nemůžu na to přijít. Díky
Dá se to vyřešit tím, že var arr=[], nastavím jako globální, ale fuj..

function test(id){
  var arr=[];
  array.forEach(function(obj){
    if(obj.catid===id){
      arr.push(obj.parid);
        arr.push(test(obj.parid));
    }
  });
  return arr;
}

test(452)
loading...

Chovám se slušně, jen ty se chováš jako arogantní hulvát. Bez důvodu mě napadáš a vyhrožuješ mi, zneužíváš práv administrátora, a to se mi vážně nelíbí!

Co z toho jsem porušil?

Provozovatel si vyhrazuje právo mazat/upravit příspěvky:
vulgární, rasistické nebo jinak urážlivé
sexuálně orientované
týkající se nelegálního software nebo jiných nezákonných aktivit
reklamního charakteru
odlišné od zaměření fóra
Provozovatel je oprávněn dočasně nebo trvale zablokovat účet uživatele, který poruší pravidla uvedená v tomto dokumentu.

Podla mňa riešiť nicky na poradne, kde sa dá písať dotaz bez registrácie (účtu) je nezmysel, už len preto že hocikto (trebárs i dajaký Dežo z Malaciek) môže používať stejný nick, tzv. nick nie je unikátny. Takže i tak v podstate není jasné či je to stejný človek, ak neporovnávaš IP čo je tiež len orientačné, keď niektorý operátory za NATom majú stejnú IP pre mnoho ľudí, nehovoriac o dynamických IP. Kým nick nie je unikátny identifikátor používateľa, tak je to ako hádzanie hrachu na stenu.

Klidně můžu dát ten vzor z PY

data=[
	{"catid":1,"parid":0,"text":"ide1/ide_rodice0"},
	{"catid":2,"parid":5,"text":"ide2/ide_rodice5"},
	{"catid":3,"parid":1,"text":"ide3/ide_rodice1"},
	{"catid":4,"parid":8,"text":"ide4/ide_rodice8"},
	{"catid":5,"parid":4,"text":"ide5/ide_rodice4"},
	{"catid":6,"parid":4,"text":"ide6/ide_rodice4"},
	{"catid":7,"parid":1,"text":"ide7/ide_rodice1"},
	{"catid":8,"parid":3,"text":"ide8/ide_rodice3"},
	{"catid":9,"parid":5,"text":"ide9/ide_rodice5"},
	{"catid":9,"parid":1,"text":"ide9/ide_rodice1"}
]

a výsledkem má být pole naplněné několika catid podle toho kolik má zadané id vnořených rodičů.
když zadám
test(9), očekývaný výsledek bude [1,0]
nebo
test(6), očekývaný výsledek bude [4,8,3,1,0]

nevím zda je to k pochopení.

Díky. Můžeš si prosím pustit tento kód a říct mi proč to funguje s jedním cyklem?

data=[
	{"catid":1,"parid":0,"text":"ide1/ide_rodice0"},
	{"catid":2,"parid":5,"text":"ide2/ide_rodice5"},
	{"catid":3,"parid":1,"text":"ide3/ide_rodice1"},
	{"catid":4,"parid":8,"text":"ide4/ide_rodice8"},
	{"catid":5,"parid":4,"text":"ide5/ide_rodice4"},
	{"catid":6,"parid":4,"text":"ide6/ide_rodice4"},
	{"catid":7,"parid":1,"text":"ide7/ide_rodice1"},
	{"catid":8,"parid":3,"text":"ide8/ide_rodice3"},
	{"catid":9,"parid":5,"text":"ide9/ide_rodice5"},
	{"catid":9,"parid":1,"text":"ide9/ide_rodice1"}
]

function test(id){
  data.forEach(function(obj){
    if(obj.catid===id){
      console.log(obj.parid)
      test(obj.parid)
    }
  });
}

test(6)

Tím se vysvětluje i to, proč to funguje s tím globálním polem.

Můžeš mi objasni co ten druhý cyklus přesně dělá?

test(obj.parid).forEach((id) => arr.push(id));
test má parametr id, forEach má parametr id a push plní pole id stejným jako má parametr ten forEach, nechápu to. Díky

Hodilo by se vidět i to pole, který má funkce test() procházet. Jinak mi to připadá jako nějaká rekurze, na řádku č. 6 voláš uvnitř funkce test() funkci test().

arr.push(test(obj.parid));

Co mi dál není jasný, že ve funkci test(id) máš v podmínce obj.catid, ale pak tu samou funkci voláš s jiným (?) klíčem objektu, test(obj.parid).

Prostě mi to bez toho pole není jasný.