Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VBA - Podmienené formátovanie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je podľa Vás možné nejako párovať (možno podmienené formátovanie) rovnaký dátum. Ide o to že mám Excel kde sú odchody vlakov, stáva sa že niekedy v jeden deň idú 2 vlaky (o 6:00 a o 15:00 napríklad). Čo by som potrebovala je ich nejako farebne označiť. (požiadavka prepravcu )Problém je však v tom že by som každú „dvojicu“ chcela mať inou farbou alebo aspoň aby sa striedali 2. Je to nejako možné nastaviť? Napríklad vlak 18.4. 06:00 + 18.4. 15:00 (zelená), 22.4 06:00 + 22.4 15:00.

Za akúkoľvek pomoc vopred ďakujem 😊

Den je v samostatném sloupečku nebo je v buňce datum a čas?
Podmíněné formátování můžeš udělat pomocí vorzce a absolutní adresy, kterou budeš porovnávat se zbytkem.
Jen tam těch formátování bude hodně a bude to zpomalovat.

Druhou možností je nastavení vlastností buňky pomocí makra ve VBA - pojedeš buňku po buňce, budeš dohledávat buňky se stejným datumem a těm nastavíš pozadí.
Na začátku makra zrušíš podbarvení
Pak projedeš buňky a podbarvíš je. Jestli použiješ 300 barev nebo jen 2 střídající se, je na tobě.

To ti umožní při změně makro kdykoliv makro spustit a "opravit" podbarvení