Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel maticový vzorec s vnorením VLOOKUP

Záhada... Heeeelp :-D
Nechápem, prečo nefunguje maticový vzorec s vnorenou funkciou VLOOKUP...
V predlohe mám ukázané, ako sa vyhodnocujú čiastkové výsledky, ale keď ich zlúčim vnorením, výsledkom je celkový súčet, nerešpektujúci podmienku. Pritom by malo ísť o vynásobenie dvoch rovnakých polí... len jedno pole je výsledkom funkcie VLOOKUP...
Plíz excellisti celého sveta spojte sa a povedzte, čo robím zle ;-)

A ešte prezradím jednu perličku...:

Ak vyplníte celkovým maticovým vzorcom v bunke I13 čo i len jednu bunku nadol, vstúpite do editačného režimu a takto označené dve bunky potvrdíte CTRL+SHIFT + ENTER... AJHĽA POTVORA!

Ale prečooooooo?!?!?!?!::):x: Mamiiiiiiiiiiiii :-p

Mne Tvoj vzorec preloží takto:
{=SUMPRODUCT((VLOOKUP(A2:A8;Zoznam!$A$2:$B$8;2;FALSE)=$D$2)*B2:B8)}
ale len do okamihu, kým do neho nevstúpim a neodentrujem. Či už maticovo alebo nematicovo... Vráti hodnotu 6600...
Mám Excel 2016 Professional Plus
Okrem toho by SUMPRODUCT mal ako oddeľovač argumentov používať stredník... Proste len zírám... ::) Riadny mišung...

Takže... pochopil som, keď som si pozrel mnou poskytnutý príklad. Nešťastne som mal totožné poradie i počet kódov v oboch hárkoch. V takom prípade je Vlookup zbytočné, čiže moja chyba...
Tie zoznamy majú byť odlišné čo do poradia, tak i do počtu a teda funkciou Vlookup potrebujem zistiť, či sa daný kód z hárka marec (jedinečný) vyskytuje v hárku Zoznam, z toho vyčítať prislúchajúce mesto a v prípade, že sa jedná o požadované mesto (Bratislava), priradiť danú Cenu do súčtu...
Prikladám v tomto zmysle upravený vzorový súbor.
I v tomto prípade platí, čo som uviedol ako perličku, t.j. po vyplnení nadol a potvrdení CSE sa to zregeneruje na správnu hodnotu... :.(