Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel - prikaz concatenate

ahoj vsem,

rad bych se poradil se sloucenim retezcu do jednoho. jde o tohle:

bunka A1 obsahuje text "SPZ"
bunka A2 obsahuje text "4AA1234"

a ja bych rad sloucil tyhle dva retezce do jedne bunky ale tak, aby texty byly slouceny v bunce A3 ale pod sebou.

vim, ze kdybych to psal rucne, napisu SPZ - stisknu Alt+Enter a muzu psat pod text SPZ a v bunce to bude pod sebou. slo by tohle nejak automatizovat nejakym vzorcem? znam vzorec CONCATENATE, ale ten to bud neumi pod sebou a nebo to neumim ja.

diky moc za pomoc

Do A3 napíš:

=CONCATENATE(A1;CHAR(10);A2)

v českej verzii excelu:

=CONCATENATE(A1;ZNAK(10);A2)

Týmpádom do bunky je vložený aj príkaz ALT+ENTER, aby však reagoval, musí mať bunka s výsledkom nastavené zalamovanie.
V takom prípade sa obsah bude zalamovať v mieste zadaného CHAR(10)

char(10) je v poriadku, len bunku treba ešte dodatočne upraviť, formátovanie -> zarovnanie -> zalomiť text.
Resp. ak povolíš zalomiť text netreba ani to char(10), stačí tam medzera a pri vhodnej šírke stĺpca sa to zalomí automaticky.

napr:

=CONCATENATE(A2;CHAR(10);B2;CHAR(10);C2)