BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ta paměť bude nejspíše DDR 400, ale raději napište skutečný (celý) název oné desky Gigabyte. Pokud nevíte jak zjistit tuto informaci - pomůže např. EVEREST Home Edition 2.20, pak tady doplňte.
Název základní desky je Gigabyte GA-8I848P-G (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
GA-8I848P-G
Takže tam máte 1x 512MB DDR400 Jetram. Sloty máte celkem tři, maximální kapacita k osazení je (dohromady) 2GB.
Nejspíše Vám bude stačit doplnit ještě jeden modul o velikosti 512MB, na celkových 1GB. Můžete koupit opět stejnou paměť (ideální, ale ne vyloženě nutné), tzn. značku a parametry (časování). Jetram (Transcend) používá hlavně TSBohemia, můžete i u nich. Nejspíše se jedná o "DIMM DDR 512MB 400MHZ TRANSCEND CL3 JetRam":
http://www.barbone.cz/?stiid=57169&strsort=9R02ZY&s tr=0&tit=DIMM%20DDR%20512MB%20400MHZ%20TRANSCEND%20 CL3%20JetRam
Mrkněte, pokud můžete i na přesné časování pamětí (buď přímo na modulu/štítku napsané nebo přes Everest/CPUZ) - např. tam bude něco ála "3-3-3, 2.5-3-3" atp.
Můžete samozřejmě zvolit i jinou značku/časování/frekvenci/velikost DDR pamětí, taky by mohlo fungovat - tady by již byly třeba při jiných parametrech i jiné vlastnosti chodu modulů (nižší frekvence podle pomalejší atd.), někdy se může/mohlo stát, že se spolu dvě různé paměti nemusely úplně korektně snést.
Jak víte,že potřebujete zvýšit paměť? Na co počítač potřebujete?Co nefunguje?
Máte pravdu, ale dovolím si tušit
a hádat, že má XP. Pokud je podobně pohodlný jako já, tzn. má doma během práce na PC spuštěný/nezavřený třikrát prohlížeč a na každém pár panelů, otevřené dva větší dokumenty PDF, jeden word, Skype (bez webcam), AVG a dalších pár běžných drobností (včetně zapojeného skeneru + tiskárny), může být, jako já právě zde, na hezkých (dle správce úloh) 559MB. Do toho si právě spustím z Winampu hezký song (593MB). [a připomínám, že při startu mi nenabíhají zbytečné věci].
Myslím, že zvýšení z 512MB u XP není zcela od věci (u notebooku často skoro "nutnost") i při neintegrované grafice (podobně jako moje PC). Při nějaké té hře se více jak 512MB bude jistě hodit také.
V kanceláři při office a prohlížeči to bude tak akorát stačit, co by ne, tu bych chápal a chápu možnou nepotřebu většího upgrade.
Bodejť, 512MB je dnes už minimum, když jen podělaný Skype sežere okolo 50MB paměti, antivirus dalších 40MB... a pak si člověk chce zahrát nějakou hru a bude furt swapovat disk.
s xp je to třeba. paměti jsou levné (viz kolegův odkaz), není to investice kterou člověk musí dlouho zvažovat.
512mb míváme v práci na kancelářských krámech, vystačí si s tím na pár hodin, ale po obědě je poznat podstatné zpomalení díky obsazené a neuvolňované paměti. pc které nám běží trvale a jen občas se na něj někdo přihlásí, cosi spustí a zas se odhlásí, je po týdnu s 512mb absolutně nepoužitelné, musí se restartovat.
dělal jsem nedávno malý crashtest, odhadem 500 otevřených tabů znamenalo firefoxem zabraných 1.7gb ram (celkem 2gb ram - 2x přitom spadnul borák malý:)