Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení paměti

Ahojte...Prosím o radu moc počítačům nerozumím ale potřeboval bych na svém PC zvýšit pamět.Poraďte my jaká je pro moje PC nejvhodnější.Mám Intel Celeron 2.8 základní deska gigabite nevím přesně jaká ale mám tam ještě dva volné sloty RAM,teď tam má Jetram 512M DDR 400Mhz...Děkuji Vám

GA-8I848P-G

Takže tam máte 1x 512MB DDR400 Jetram. Sloty máte celkem tři, maximální kapacita k osazení je (dohromady) 2GB.

Nejspíše Vám bude stačit doplnit ještě jeden modul o velikosti 512MB, na celkových 1GB. Můžete koupit opět stejnou paměť (ideální, ale ne vyloženě nutné), tzn. značku a parametry (časování). Jetram (Transcend) používá hlavně TSBohemia, můžete i u nich. Nejspíše se jedná o "DIMM DDR 512MB 400MHZ TRANSCEND CL3 JetRam":

http://www.barbone.cz/?stiid=57169&strsort=9R02ZY&s tr=0&tit=DIMM%20DDR%20512MB%20400MHZ%20TRANSCEND%20 CL3%20JetRam

Mrkněte, pokud můžete i na přesné časování pamětí (buď přímo na modulu/štítku napsané nebo přes Everest/CPUZ) - např. tam bude něco ála "3-3-3, 2.5-3-3" atp.

Můžete samozřejmě zvolit i jinou značku/časování/frekvenci/velikost DDR pamětí, taky by mohlo fungovat - tady by již byly třeba při jiných parametrech i jiné vlastnosti chodu modulů (nižší frekvence podle pomalejší atd.), někdy se může/mohlo stát, že se spolu dvě různé paměti nemusely úplně korektně snést.

Máte pravdu, ale dovolím si tušit :-) a hádat, že má XP. Pokud je podobně pohodlný jako já, tzn. má doma během práce na PC spuštěný/nezavřený třikrát prohlížeč a na každém pár panelů, otevřené dva větší dokumenty PDF, jeden word, Skype (bez webcam), AVG a dalších pár běžných drobností (včetně zapojeného skeneru + tiskárny), může být, jako já právě zde, na hezkých (dle správce úloh) 559MB. Do toho si právě spustím z Winampu hezký song (593MB). [a připomínám, že při startu mi nenabíhají zbytečné věci].

Myslím, že zvýšení z 512MB u XP není zcela od věci (u notebooku často skoro "nutnost") i při neintegrované grafice (podobně jako moje PC). Při nějaké té hře se více jak 512MB bude jistě hodit také.

V kanceláři při office a prohlížeči to bude tak akorát stačit, co by ne, tu bych chápal a chápu možnou nepotřebu většího upgrade.

s xp je to třeba. paměti jsou levné (viz kolegův odkaz), není to investice kterou člověk musí dlouho zvažovat.
512mb míváme v práci na kancelářských krámech, vystačí si s tím na pár hodin, ale po obědě je poznat podstatné zpomalení díky obsazené a neuvolňované paměti. pc které nám běží trvale a jen občas se na něj někdo přihlásí, cosi spustí a zas se odhlásí, je po týdnu s 512mb absolutně nepoužitelné, musí se restartovat.
dělal jsem nedávno malý crashtest, odhadem 500 otevřených tabů znamenalo firefoxem zabraných 1.7gb ram (celkem 2gb ram - 2x přitom spadnul borák malý:)