Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehrávání videa s titulkama

Zdar,

chci se zeptat ne přehrávání především mkv x264 a případně x265 videa na mobilu s Androidem. Případně i nějaké starší avi, asi to budou mpeg 2 nebo 4. Můžou k tomu být klasické srt titulky win1250 nebo utf8.

V jaké aplikaci? Respektive nejde mi o to najít náhodnou aplikaci, ale o kvalitní aplikaci, která to přehraje v pohodě, nebudou problémy s titulkama.

Dosud jsem používal MX Player, ale to už dál vážně nejde.

Aplikace je něco jako Acronis True Image - kdysi nejlepší na světě, dnes obluda, která dělá kde co navíc, o co uživatel ani nestojí!

Proto hledám jinou. Předem díky.

Spusť VLC a najeď na nástroje. Následně na nastavení a vyber záložku Tiulky/OSD. Zaškrtni tam ještě povolit titulky a vyber správné výchozí kódování. Mělo by to bez problémů fungovat.
Já mám 1252 a vše funguje jak má. Možná máš titulky v jiném kódování, tak vyber podle něj. Taky je dobré mít titulky se stejným názvem jako film, jen u titulků máš jinou příponu. To se pak načtou automaticky, pokud nezvolíš jinak.

Kódování Win-1252 je Western Europe, tam nemáš háčky. S háčkama je Win-1250 Eastern Europe. Jinak nejlepší je mít titulky v UTF8, ale bohužel často to nedělali a teda leda převést v PsPadu na PC.

---
S MX Playerem jsem prostě skončil, mě to vytáčí, ty funkce, které nechci. Že je Potplayer i pro Android jsem nevěděl. Ale VLC už mám nainstalované a řešil bych to dál už jen v případě, že by VLC s něčím nefungovalo, potom teda si snad vzpomenu na radu s Potplayerem. Díky.

To nevím, já mám stejný název souboru videa a souboru s titulky, jen maji jinou příponu. Fungovalo mně to vždy správně, ať už to byl VLC nebo PotPlayer. Samo se kódování nepřepne, pokud ho nastavíš manuálně. Chce si to s tím pár minut pohrát. Hlavně musí být stejný ten název. Pokud není, tak titulky musíš načíst manuálně.

Mluvíš o PC včetně té rady s PotPlayerem? V tom případě by taková rada nebyla užitečná, Windows a Android jsou zcela rozdílné systémy a aplikace spolu mají jen shodný název, jinak jsou zcela jiné.

Co se týká titulků v aplikacích pro PC, tak ano, je většinou potřeba nastavit správný jazyk, aby to fungovalo správně. Ale to neznamená, že by si jayk (kódování) nemohl program detekovat i sám a pokud objeví jiné, tak to prostě přepne do správného bez ohledu na to, co je nastavené.
Kdyby to tak nebylo, nemohlo by ti CP-1252 fungovat na českých titulcích správně.

Konkrétně ti ale neřeknu, na PC používám nejvíc KODI a klasické přehrávače (PotPlayer, SMPlayer) už jen výjimečně. VLC nevedu, bylo to vždy kvalitou až třetí v pořadí a nepotřebuju tolik přehrávačů. Jednu dobu jsem ho používal na audio, ale to nahradil Foobar.

Mluvím i o mobilu s Androidem, kde mám jen VLC kromě nějakého základního přehrávače, ten ale vůbec nepoužívám a tam to jde taky bez problémů. Jiný přehrávač v mobilu nemám.
Takže u mě vše funguje u obou přehrávačů na 100% včetně diakritiky. V mobilu s Androidem používám VLC a v PC PotPlayer. Pokud není nějaký soubor kompletní, tak VLC ho většinou otevře a přehraje, což je jeho velká výhoda.

Ok, každopádně také jsem na mobil nainstaloval VLC a prostě ozkouším a uvidím, snad to pošlape ok.

Mimochodem, používáš to na mobilu i na audio nebo jen na video? Já mám na audio Pulsar, přijde mi, že ho taky začínají mršit. :-/

Dřív jsem měl Rocket Player, dokonce placenou verzi, ale pak mi u něj začalo padat Bluetooth a protože poslouchám výhradně na sluchátkach s BT, tak uninstall.

Pošlape, za to Ti ručím. Používám ho na video i audio. Ten základní přehrávač co tam je tam ani nemusel být. Nechce se mně používat něco nového a takto mně to naprosto vyhovuje... Tím ale nechci říkat, že jiné přehrávače jsou horší, to ani náhodou. Určitě jsou i lepší, ale co se týká videa, tak je za mě VLC naprostý TOP a co audia, tak nemůžu soudit.

To máš dobré :-) Já to kdysi u známého řešil nainstalováním jiného systému. Zkoušel jsem AirDroid a crDroid a na celé čáře vyhrál crDroid. Pak jsem ho musel nainstalovat pár znamým, protože se jim líbil. Někdy ho vyzkoušej, stojí alespoň za vyzkoušení a možná se Ti zalíbí tak, že u něj už zůstaneš.