Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční touchpad LENOVO

Ahojte mám nový notebook lenovo ideapad 15alc7 a od kúpi mi nešiel touchpad tak som napojil externu myš updatol som všetko čo trebalo potom už išla ale len kým sa nevypol pc a znova zapol zas nič... je tam windows 11 skúšal som už všetko čo bolo na internete ale stále nejde.. ked si dám nastavenia bluethoot a zariadenia mal by tam byť touchpad ale vôbec tam nieje viete poradiť čo s tým??

Promin ja to myslel dobre.
Prece kdyz mam novy NTB a nejde mi touchpad a ani po tejdnu mi porad nejde,
tak ja bych na tazatelove miste proste NTB vratil do 14dnu zadarmo. A mam zpatky penize.
Takhle, jestli to nestihnul, musi to posilat do servisu a bude cekat treba 14 az 20 dni na verdikt servisu.
Ja chtel tazatele popichnout aby sam pochopil, ze je lepsi zadarmo do servisu nez jeste platit za touchpad.
Ale asi jsem ten umysl pochopil jenom ja.

No - ochrana spotrebiteľa ti nič nevraví? Pokiaľ sa chyba vyskytne po kúpe (bez pričinenia užívateľa) - je na obchode, aby to vyriešil. A vrátenie do 14 dní platí pre diaľkový obchod (e-shopy a pod.), v kamennom obchode jedine reklamácia. A keďže to nefungovalo už od kúpy - je to výrobná chyba - servis sa k tomu nemá čo vyjadrovať, to je na rozhodnutí obchodu - v tomto prípade sú dve možnosti - servis a bezplatná oprava, alebo okamžitá výmena výrobku.
Ďalej - ak to kúpil v obchode, je rozumnejšie sa obrátiť na regionálny servis (https://www.lenovo.com/cz/cs/services-warranty/?orgRef=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F) - a tu https://www.lenovo.com/cz/cs/services-warranty/ cez "Zavolejte mi" alebo "Livechat" sa s nimi spojíš. A často máš NB doma za 3-4 DNI a opravený! Ono totiž - reklamačné opravy majú VŽDY prednosť pred pozáručnými opravami a v tomto prípade (výrobná chyba) je to prednosť vysokej priority.
Za napísanie, zavolanie nič nedáš (max. poplatok za telefón k nim, oni potom volajú tebe). A zabezpečia nielen opravu, ale aj DOPRAVU od teba k nim a späť - zadarmo v rámci reklamácie.

Poznámka na záver: Takto som posielal do Čiech Lenovo, ktorému sa po 1 mesiaci povolili pánty, po Livechate ma kontaktovali cez e-mail, dali inštrukcie pre odovzdanie výrobku kuriérovi. Ten prišiel už na druhý deň po e-maili a NB sa vrátil späť po 5-tich dňoch. A zadarmo.

máš nainštalovaný správny ovládač ? pozri si podla P/N,S/N na supporte lenovo,ktorý ovládač potrebuješ,či Synaptics,alebo niektorý iný,touchpad u lenovo nb sa obvykle nachádza v sekcii myš/klávesnica,nie medzi bluetooth zariadeniami....

Ono je zaujímavé že mi ukázalo aktualizáciu biosu aktualizovalo ho a vtedy chvílku šlo ale keď sa vypne pc a zapne tak prestane ísť to isté sa stalo keď som vošiel do biosu pozrieť či tam nieje niečo vypnuté vtedy tiež nabehol touchpad a išiel ale po vypnutý opať nešiel... už som skúšal preinstalovať ovladáce cez oficialne lenovo ale stále nič... a čo som si všimol že vacšinou vtedy to ide ked je na nabíjačke notebook. Už uvažujem nad tou reklamáciou ked že notebook mám par dni myslel som si že to je chyba nejakej aktualizacie ale očividne je problém v systéme

Tak tak... osobne si myslím že keď mu ten touchpad funguje v BIOSe, tak problém je skôr v operačnom systéme. Dosť pravdepodobne len dovrzaný driver. Už i to že to funguje do reštartu systému je jasné že práve pri načitávaní systému dôjde k "problému".

áno presne ako píšeš za určitých okolností funguje ale potom ako keby ho vypol windows a uplne prestane existovať skúšal som aj preinstalovať ovládace priamo z lenovo stránky a nič... jak keby ho niečo odpojí

Touchpad issues and driver availability - IdeaPad 1 15ALC7 Laptop - Type 82R4

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx-Edge-LaVie-Z-Flex-Laptops/Touchpad-issues-and-driver-availability-IdeaPad-1-15ALC7-Laptop-Type-82R4/m-p/5286028

After acting up all night last night in which I tried various things (including cleaning it with an alcohol wipe) and nothing working, this morning the touchpad worked fine!

cert aby se v tom vyznal