Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava .dll súboru pomocou dnSpy

Zdravím

Snažím sa upraviť jeden mód do hry (.dll súbor, hra je robená cez Unity 3D) no dnSpy vypisuje chybu pri kompilácii "... is inaccessible due to its protection level".
Kód som však zatiaľ nijako neupravoval, čiže táto chyba vyskakuje už od začiatku bez akýchkoľvek úprav.

Vedeli by ste mi prosím poradiť ako by som chybu mohol opraviť?

Snažím sa prakticky len upraviť hodnotu, nič viac, nič menej.
Hodnotu upravujem v: AlterraWays.dll -> AlterraWays.Food -> FruitNutrietBlock.

Konkrétne upravujem tento riadok:

cloneTemplate.ModifyPrefab = delegate(GameObject go)
{
  Eatable eatable = go.EnsureComponent<Eatable>();
  eatable.foodValue = 68f;
};

na:

cloneTemplate.ModifyPrefab = delegate(GameObject go)
{
  Eatable eatable = go.EnsureComponent<Eatable>();
  eatable.foodValue = 100f;
  eatable.waterValue = 100f;
};

Presné chyby:

'CraftData.Ingredient' is inaccessible due to its protection level
'List<CraftData.Ingredient>.Add(CraftData.Ingredient)' is inaccessible due to its protection level
'CraftData.Ingredient' is inaccessible due to its protection level
'List<CraftData.Ingredient>.Add(CraftData.Ingredient)' is inaccessible due to its protection level

Toto je tá časť, ktorá (asi) spôsobuje danú chybu: (Assembly-CSharp.dll ->CraftData)

private sealed class Ingredients : List<CraftData.Ingredient>
    {
        // Token: 0x0600484C RID: 18508 RVA: 0x00176BEC File Offset: 0x00174DEC
        public void Add(TechType techType, int amount = 1)
        {
            base.Add(new CraftData.Ingredient(techType, amount));
        }

Taktiež Assembly-CSharp.dll sa nedá nijako upravovať (aspoň mne to teda nešlo ani cez dnSpy, ani cez VS).

A nebude potřeba upravit ještě něco jiného? Z jídla měníš atributy na jídlo a vodu, nebude potřeba nějak "přeřadit" tu potravinu z "jenom jídlo" na "jídlo i pití"?
Třeba ve Skyrimu, když si něco upravuju, musím si to hlídat. Když třeba u náušnic měním váhu nebo cenu, není problém. Jakmile ale chci přidat armor, musím to přeřadit z "oblečení" na "zbroj". Pro Skyrim ale naštěstí existují na tohle použitelné utility.

Tak můj tip je, že to dekompiluje špatně. Nebo spíš kompilát při kompilaci použil nějakou optimalizaci, kterou dekompilátor není schopen obnovit do původní podoby.
Řešení to určitě má, ale bude s tím spousta práce - dekompilovat Assembly-CSharp.dll, upravit ty třídy na public, upravit vše ostatní, aby to bylo možné znovu zkompilovat. A pak to samé zopakovat s AlterraWays.dll. A kdo ví, jeslti se při tom neobjeví ještě něco dalšího.

dnSpy nepodporuje dekompiláciu knihovien .NET frameworku novšieho ako ver.4.6 a knihovne z VS 15,tie ďalšie použité utility sú pre .NET framework 3.2-3.6,dotyčný program má knihovne z verzie 4.8.1/5.x.x a VS 19-22,na tie si musíš zadovážiť novšie dekompilery a utility,inak sa dopracuješ len k novým chybám....