Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízké FPS počas hraní her

Ahoj lidi,

v poslední době pozoruju docela ztrátu FPS ve hrách které mi jeli dříve na vyšší FPS, např. RDR2 kdy jsem dosahoval klidně ve městě 120 FPS, nyní se to pohybuje kolem 70 fps. A takhle to mám i v jiných hrách, jde o to že když hru zapnu a hraju, tak těch 120 fps mám, pak z místa odjedu a když se na na stejné místo vrátím, tak místo těch 120 fps mám 70 fps a takhle mi to dělá i u jiných her. Nedávno jsem si všimnul, že CPU při zátěži hází strašně vysoké teploty (100°C), tak jsem repastoval (pasta tam nebyla skoro žádná) a teď teploty při zátěži nepřesahují 80°C.

Moje sestava:
CPU: I5-12600k
GPU: RTX 4070 Ti
Ram: Kingston Fury Beast Black 32GB (2x16GB) DDR4 3200 CL16
Základní deska: ASUS TUF GAMING B660-PLUS WIFI D4

Kde by mohl být problém? Mám udělat nějaké zátěže všech komponentů a sledovat výkony / teploty? Je třeba možný že 2 roky měl procesor vyšší teploty, tak ho to nějak "odpálilo"?

Díky za rady

Ono těch 80° je hodně a dost možná se kvůli vysoké teplotě CPU podtaktuje, aby předešel možnému zničení. Zkontroloval bych uchycení chladiče, jestli opravdu drží pevně po všech stranách. Když na něj sáhneš, je vážně tak horký? Skoro bych se vsadil, že tak horký nebude a že na chladiči udržíš bez problémů ruku.
Ventilátor se předpokládám točí. Při nejhorším bych sundal chladič, očistil lihem IHS procesoru a chladič. Potom dal novou pastu (jen na CPU) a chladič upevnil znovu a souměrně.
Já mám starý XEON a ještě taktovaný a teplota v maximální zátěži je max. 70 stupňů a to při cca 1300 otáčkách ventilátoru. Jinak mám běžně při sledování filmů nebo brouzdání na internetu cca 750rpm a PC skoro neslyším.

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale až dnes jsem se k tomu dostal. Kamarád přišel a pomohl mu znovu repastovat a celkem to pomohlo. Teplota se drží 55-70°C. Výš to vyleze na vteřinu a pak to hned spadne a i ve hrách to docela pomohlo. Díky za pomoc

Super, ať se daří. Až se Ti bude někdy chtít a budeš mít trochu času, tak PC vyfoukej od prachu, hlavně žebrování chladičů. https://specialni-cistici-prostredky.heureka.cz/clean-it-stlaceny-vzduch-extreme-nehorlavy-500-g/#specifikace/
Jdou koupit i levnější, žádný velký rozdíl v tom stejně není https://cistici-prostredky-spotrebice.heureka.cz/clean-it-cl-104-stlaceny-plyn-600-ml/#specifikace/