Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeposování hudby

Dobrý den, nevím kam přesně se obrátit na jakou poradnu takže to zkusím tady. Chtěl bych poradit jaké maté zkušenosti s přepisováním muziky kterou si převedete a upravíte si názvy podle sebe. Mám třeba vytvořené a sestavené vlastní hudební alba které se mi neustále při přehrávání přepisují do nesmyslných názvu a jinak nesmyslně seřazují a čislují, už jsem na to používal i program MP3Tag který by měl ty mé údaje které si upravím měl uložit ale bohužel i po uložení se to neustále celé přepisuje, dokonce jsem to zkoušel po přepsání přesunout do nové složky i tam to začalo dělat s prominutím bordel co nechci..

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Viz výše zmíněné rady. Já jen přidám, nastav si attributy jednotlivých souborů pouze pro čtení. Mohl…
Lukas1982 01.01.2025 17:14
Lukas1982
To snad nemyslíš vážně, problém to vůbec neodstraní, jenom potlačí. Nastavit na uživatelských soubor…
Miloslav 01.01.2025 21:11
Miloslav
Myslím to vážně. Co by si měl hlídat a proč by měl neustále měnit tagy? Snad má rozdělené alba do ad…
Lukas1982 02.01.2025 08:26
Lukas1982
Ano, v PC praveku to jinak nez “natvrdo” vytvarenou adresarovou strukturou neslo, navic tech dat neb… nový
CalebCox 02.01.2025 20:26
CalebCox
:-) To je určitě i tím "pravěkem" (s PC dělám pomalu 35 let), ale pořád je pro mě mnohem rychlejší p… nový
L-Core 03.01.2025 10:29
L-Core
Nerikej ze nemas u sebe zadne jine zarizeni s GPs (treba telefon), ktery by zaznamenaval ppolohu v c… nový
CalebCox 03.01.2025 13:24
CalebCox
Telefon mám (bez dat, nepotřebuji je, stačí mi doma občas zapnout wifi kvůli bankovnictví či nahrání… nový
L-Core 03.01.2025 17:34
L-Core
Samozřejmě, že ti to funguje, jsi na to zvyklý, tak proč ne. Ale je to dnes už naprostý archaismus.… nový
Miloslav 06.01.2025 10:15
Miloslav
Opravdu nepotřebuji takové hledání, které uvádíš. Ty EXIFy všechny fotky mají, ale nevyužívám to. Pr… poslední
L-Core 06.01.2025 16:07
L-Core
Já tohle řeším úplně jiným způsobem. Pokud mám nějakou mp3, první co dělám ji zbavuji jakýchkoliv p… nový
L-Core 02.01.2025 13:40
L-Core
Tak treba tady je uplne zbytecne mit slozku dle prvniho pismene interpreta. Razeni a seskupovani zvl… nový
CalebCox 05.01.2025 18:26
CalebCox
Složka dle prvního písmene je sice možná zbytečná, ale pohodlná. Když bude databáze interpretů (či f… nový
L-Core 05.01.2025 20:39
L-Core
Taky jsem začínal s tradiční adresářovou strukturou, ale pak jsem do mp3 doplnil tagy (právě s pomoc… nový
dsa 06.01.2025 08:48
dsa
Možná jsem na něco přišel a vyřešilo by to problém. Napadlo mě se podívat do nastavení toho playeru… nový
Lord_Radim 02.01.2025 17:25
Lord_Radim
Bingo :-) nový
dsa 02.01.2025 17:35
dsa
Asi by nikomu nevadilo, keby si prezradil o aký prehrávač sa teda jedná... nový
pme 02.01.2025 17:37
pme
To je přece úplně jedno ... jde o tu funkci. nový
dsa 02.01.2025 17:59
dsa
Je a není to jedno. Pro úplnost by bylo dobré vědět, o jaký super přehrávač se jedná. nový
host 02.01.2025 19:05
host
tutok kolonku ma v settings nekolikrat zminovany wmp a nejspis i jeho pohrobci. kdo je zvykly pouziv… nový
brum brum 03.01.2025 18:06
brum brum

Viz výše zmíněné rady. Já jen přidám, nastav si attributy jednotlivých souborů pouze pro čtení. Mohlo by to pomoci.

To snad nemyslíš vážně, problém to vůbec neodstraní, jenom potlačí. Nastavit na uživatelských souborech atribut readonly je to nejhorší, co může udělat. To si jako myslíš, že si to bude hlídat a pokaždé, kdy si přidá další soubory bude ten atribut nastavovat?

A i kdyby to udělal, tak tady brzy bude další dotaz "Proč mi nejdou měnit tagy u hudebních souborů?" <protože readonly>

Myslím to vážně. Co by si měl hlídat a proč by měl neustále měnit tagy? Snad má rozdělené alba do adresářů podle nějakého seznamu a nemá vše dohromady v jednom adresáři. To už jsem taky někde viděl. Nedokážu si představit, že bych měl cca 11000 souborů MP3 co mám v PC jen v jednom adresáři. Mám to rozdělené podle typu hudby, skupin a podle jednotlivých alb a názvu skladby. Ulehčí to vyhledávání a je v tom pořádek. To mám naučené ještě ze základky asi ze 6. třídy, kdy jsme měli různé kroužky. Já si tehdy vybral PC, rybaření a ping-pong. Tehdy jsme pracovali ještě pod DOSem s příkazovou řádkou, po nějaké době potom s WIN 3.11 a nakonec s WIN 95 :-) Základem byl vždy pořádek a přehled co kde hledat i "poslepu".
Vidím, že dnes je tomu jinak, ale já zůstanu u tradice jak jsem naučený.

Ano, v PC praveku to jinak nez “natvrdo” vytvarenou adresarovou strukturou neslo, navic tech dat nebylo takove mnozstvi. Naopak dneska je mnohem rozumnejsi vyhledavat dle metadat souboru, pripadne rovnou dle obsahu (napr. rozpoznavani obsahu fotek apod.)
Takze s dobre doplnenymi metadaty by nemel byt problem mit klidne ty soubory na jedne hromade a filtrovat, seskupovat dle potreby.

V podstate veskera media mi obhospodaruje mediaserver na NASu. Pouze z duvodu rozdilneho nastaveni stahovacu metadat jsou rozdelena media na filmy, serialy a hudubu. Dale pak uz jen jednoduche organizovani v podobe nazvu filmu/serialu/interpreta. U serialu jeste sezona a u interpretu album. Ale to vse dela automat. Nasledne uz v tom jen vyhledavam v wbovem rozhrani/aplikaci mediaserveru (konkretne se jedna o Jellyfin).

:-)
To je určitě i tím "pravěkem" (s PC dělám pomalu 35 let), ale pořád je pro mě mnohem rychlejší párkrát kliknout v Total Commanderu, když se chci k něčemu dostat, než vytvářet metadaťácké dotazy či hledat v nějakém udělátku. Adresářové struktury (na PC, v NAS, na externích/zálohovacích discích) mám ze svého pohledu dotažené k dokonalosti. Metadatami bych žádné další pro sebe potřebné informace nezískal.

U fotek by se asi hodily třeba GPS souřadnice, ale tohle můj foťák neumí, tak se bez toho musím obejít. Opět mi stačí struktura foto - rok - měsíc - místo/událost.

Nerikej ze nemas u sebe zadne jine zarizeni s GPs (treba telefon), ktery by zaznamenaval ppolohu v case. Nebo uplne samostatnou GPS ktera bude na SD kartu logovat pozici.
No a to pak uz jen naimportujes do EXIF.

Co se vyhledavani ve fotkach tyce, tak nejvic mi vyhovuje vyhledavani ala google fotky, kdy za pomoci strojoveho uceni je rozpoznan obsah fotky.

A uprimne, s rostoucim mnozstvim dat proste pevny system adresaru prestava stacit. Navic kdyz si tam vetsina lidi jeste prida nejakou nekoncepcni blbost (treba trideni do adresaru dle prvotniho pismena… proc?!?)

Telefon mám (bez dat, nepotřebuji je, stačí mi doma občas zapnout wifi kvůli bankovnictví či nahrání aktualizovaných offline map do navigace), ale že by se mi s tím chtělo takto laborovat, to určitě ne. Zas tak často někam mimo bydliště fotit nejezdím, abych to nebyl schopen vyřešit jedním dalším podadresářem a do něj nové fotky nasypat. Telefon navíc nemá kartu, nepotřebuji ji.

Pokud nepočítám cca 2 stovky tisíc souborů s různými daty svých klientů, i těch osobních mám hodně přes 100.000. Nebudu teď vše prohledávat, ale myslím si, že nikde nemám větší hloubku adresářů jak pět (u klientů asi 6).

Způsob třídění, to si musí každý zvolit, co je pro něho nepohodlnější (pokud je zastáncem adresářové struktury). Já vím, že si dokážeš třeba u té muziky přiřadit další parametr/rozlišení, třeba podle stylu hudby (rock, metal, dechovka apod.), ale já to k ničemu nepotřebuji. Když budu chtít poslouchat Sweet, je mi jedno, jestli je to rock, pop či glam rock či co… :)

Nejsložitější strukturu mám asi u PC her (instalační logy, modifikace, upravené modifikace, případně další úpravy, překlad, zálohy atd.); když některé překládám sám, často navíc potřebuji řadu pomocných adresářů pro dekompilaci, převod dat, verzování, různé betaverze. To by bez adresářové struktury vůbec nebylo možné provozovat.

Já jsem od počátku zvyklý na adresářový pořádek. Všechno má své místo, pak se to snadno udržuje a snadno se mi v tom hledá.
Že to má někdo jinak, že používá knihovny, tagy, nijak nekritizuji. Ať si každý používá to, co jemu vyhovuje.

Samozřejmě, že ti to funguje, jsi na to zvyklý, tak proč ne. Ale je to dnes už naprostý archaismus. Jak třeba vyhledáš všechny fotky, na kterých je "Josef Novák" nebo "Studánka pod Pradědem", kterou jsi několikrát fotil, když jsi šel okolo (a nemáš ji v názvu složky) a uložíš si výsledek do virtuální složky nebo alba? A nepotřebuješ na to žádný exif ani jakékoli tagy (u té studánky max. polohu a možná ani to ne).

Dříve jsem to dělal přesně jako ty, prvotní klíč byl datum a pak popisek. Ano, byl v tom jakýsi pořádek, ale nedostaneš z toho nic navíc. Už dávno to tak nedělám, zbytečná práce bez jakýchkoli dalších možností.

Opravdu nepotřebuji takové hledání, které uvádíš. Ty EXIFy všechny fotky mají, ale nevyužívám to. Pro hledání v konkrétním adresáři, pokud bych chtěl nějaký konkrétní snímek, mi stačí Zoner 18 (poslední verze bez výpalného, novější nepotřebuji) a přepnout se na miniatury/náhledy.

Nové (domácí, rodinné, výletní) snímky si prohlédneme a pak skončí v archivech. Moc se k tomu zpětně nevracíme - a pokud ano, prostě ten Zoner nám bohatě stačí ("koukněme se na fotky z promoce dcery nebo výletu na Malou Fatru"), pár kliků a jsem na místě Některé fotky upravuji do "prémiové" podoby (Affinity suite), těch ale moc není; nechodím s ničím na výstavy a pro ty domácí reportážní potřeby vyhovují i fotky bez úprav.

Já jsem spokojen se svým přístupem (a určitě na tom nic měnit nebudu), někomu jinému to naprosto nevyhovuje, tak postupuje jinak. Vždyť je to jedno, ne? ;-)

Já tohle řeším úplně jiným způsobem.

Pokud mám nějakou mp3, první co dělám ji zbavuji jakýchkoliv pro mě zcela zbytečných a nechtěných tagů a zamykám proti přepisu. Protože mám adresářovou strukturu ve tvaru: "hudba - první písmeno interpreta - interpret - rok a název alba", skladba pak je ve tvaru "číslo skladby - název". Tedy např.:

..\D\Dark XYZ\2004 - Meteor\06 - Hychkyry Dytyny.mp3

Pokud něco hledám, díky pořádku na disku to najdu okamžitě. Jako přehrávač používám Foobar 2000 z roku 2005 ve speciální verzi (nativně přehraje mimo jiné i *mpc), měnit jej za něco jiného se nechystám.

Tak treba tady je uplne zbytecne mit slozku dle prvniho pismene interpreta. Razeni a seskupovani zvladnou napr. Windows samy o sobe. No a bez spravneho otagovani se dost spatne resi kdyz je v jedne konkretni pisnicce nejaky hostujici interpret a ty to chces vyhledat. Proste zde suplujes otrockym razenim (predpokladam ze to delas rucne, bez zadneho automatickeho nastroje) a zaroen "databazi" ve vlastni hlave kde co mas vlasne ulozene. Pro tebe je to pouzitelne, jsi na to zykly. Ale co kdyz si chce neco najit nekdo jiny z rodiny, bez toho abyh mu s tim musel asistovat?
Proste otreocky system pevne dannych slozek je v dnesni dobe jiz nedostacujici.

Složka dle prvního písmene je sice možná zbytečná, ale pohodlná. Když bude databáze interpretů (či foto-lokací, her, čehokoliv) mít třeba tisíc subjektů, snadněji/rychleji se bude hledat v adresáři o pár desítkách položek. O jeden klik (vteřina?) v Total Commanderu více, ale naopak eliminace rolování sáhodlouhým seznamem.

Kromě mě u nás hledá akorát manželka a ta je na stávající systém zvyklá.
Hledat něco v *mp3 podle hostujících interpretů by mě nikdy nenapadlo, nemám takové nároky, potřeby, vlastně mě to vůbec nezajímá, jestli na nějakém albu skupiny, která se mi líbí, hraje John nebo Jeff.
Databázi v hlavách opravdu nepotřebujeme, jdeme najisto. Klik, klik, klik (a možná ještě jeden klik) a jsme u chtěného. Kdyby ses k našim archívům dostal i ty, postupoval bys stejně rychle, protože intuitivně.

Tobě adresářová struktura nevyhovuje, nevystačuje - já nic jiného nechci. Je to nakonec ale přece jedno, ne? ;-)

Taky jsem začínal s tradiční adresářovou strukturou, ale pak jsem do mp3 doplnil tagy (právě s pomocí té funkce aktualizace z webu) a je to fakt lepší (tu původní adr. str. ve stylu "Autor/Album" jsem ponechal). Mimochodem, WMP umí na základě těch (třeba právě automaticky) vytvořených tagů vygenerovat perfektní adresářovou strukturu Autor/Album.

Možná jsem na něco přišel a vyřešilo by to problém. Napadlo mě se podívat do nastavení toho playeru ve kterém tu hudbu spouštím a byla tam odfajknuta kolonka (Načíst informace z Internetu, pouze doplnit chybějicí informace nebo přepsat všechny informace o medií) což by mohlo být ono a dal jsem to zakázat.. takže uvidím jestli to pomohlo, jinak díky moc všem za jakékoliv rady :-))

tutok kolonku ma v settings nekolikrat zminovany wmp a nejspis i jeho pohrobci.
kdo je zvykly pouzivat vice mistnosti / pc / pracovist a netaha za sebou jednu domaci vytunenou nasku, muze se bavit deaktivaci tohoto trotlismu pod kazdym prihlasenym uctem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru