Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připomínky k novýmu enginu poradny

A mám tu první připomínku.
Když je dlouhej thread, tak se rozdělí na více stránek. V případě prohlížení poradny z mobilu je to pro mě další čekání a další přenesená data. Je možno udělat nastavení, aby se stránka najížděla pokaždý celá? Mohlo by se to integrovat do nastavení profilu každýho uživatele zvlášť.

Přilepuji. host (host)

loading...

A stejně jsem něco našel.
Hledání.
Při hledání se mě zobrazují odpovědi s hledaným slovem, ale já bych raději, kdyby mi to našlo jednotlivé thready. Na starým bylo nějaký nastavení, jak chcu výsledky zobrazit, tady je nějak nevidím...

Edit:
Než jsem to dopsal, MaSo byl rychlejší.

Ak sa uz zalozil novy thread, prizivim sa:

Chlapi, co to je s RSS, uz 3x mazem vsetkych 40 clankov a vsetkych 40 spraviciek z Thunderbirdu a furt sa mi tam opatovne nacitaju vsetky. 3-[
Jo a aby som nezabudol, dalej mi to nabobtnava, uz je tych sprav a clankov 153. :-/

Teraz by som neodprisahal, ze to nebude mojim TB. Vcera som vlozil RSS aj do google reader-u a jemu nic nevadilo, nacitalo 40 spraviciek a tam sa zastavilo. Ale TB to predtym nerobilo. Dik, ze sa tomu budete venovat.

ps: S poradnou ste odviedli opat raz kus skvelej prace. :beer:

Oblíbené thready - toť funkce, která mi ve starým enginu chyběla, kdo si má pamatovat, kde v jakým vlákně odpovídal... takhle si to zahvězdičkuju a je to :-)

EDIT:// nedá mi to, ale... zdá se mi, jako by vkládání příspěvků bylo nějaký zabržděný, dřív to bylo lup-lup, a teď je to poněkud šnekoidní.

1. U Zpráviček chybí v závorce počet příspěvků v diskuzi ke každé zprávičce
2. Výsledky vyhledávání nerespektují nastavení a dělí se na podstránky, pokud je výsledků více
3. Je to všechno hezčí :)
4. Políčko "Hledat" by mohlo být stejně široké jako navigační pruh vpravo. Musí být přilepené takhle k horní hraně?
4. To vyhledávání nesetříděné do threadů je fakt dost opruz, beru ovšem jako již známý problém, který bude řešen v budoucnu. Aspoň by to chtělo připsat k hledání nějaké tipy, jak vyhledávat - jestli se dají použít logické výrazy atd.

1. Doplnené.
2. Aké nastavenia nie sú rešpektované? Delenie na podstránky je zámer.
3. Vďaka.
4. To políčko sa asi presunie do pruhu s ostatnými odkazmi a ak sa mi to podarí naštýlovať, tak bude aj rovnako široké. Má to nízku prioritu, takže ak sa to vôbec niekedy zmení, tak neskôr.
5. Áno, na vyhľadávanie sa ešte pozrieme. Neviem však sľúbiť čas, že kedy.

2. Jedná se mi o volbu "Zobrazovat odpovědi na více stran" v nastavení profilu. Přišlo by mi více logické, kdyby fungovala jak pro celkový pohled na všechny odpovědi, tak pro výsledky vyfiltrované hledáním.
Pokud totiž někdo něchce zobrazovat stránkování v celkovém seznamu odpovědí, určitě by totéž ocenil i v seznamu vyfiltrovaných výsledků.

Ale je to drobnost.

Toz copypaste i sem - s jinym ukazkovym mailem teda - zasilane reakce jsou nejake divne:

=?UTF-8?Q?=31=32=2E=32=30=30=38=20o=20=32=33=3A=30 =30?=
From: poradna.net <info@poradna.net>

Content-Type: text/plain; charset=utf-8
Message-Id: <20081229081526.54B3B138002@mail.n4all.net>
Date: Mon, 29 Dec 2008 09:15:26 +0100 (CET)

Cheert:

Krucifix Lucifere :-D, že zrovna musíš vybrat odpoveď terou sem smázl :-D:-D

Tato zpráva byla odeslána automaticky, *neodpovídejte* na ni e-mailem. Odpovídat můžete na stránce pod následujícím odkazem, pro změnu nastavení odebírání reakcí musíte být přihlášený:

http://tera.poradna.net/q/view/64116-vypadok-porad na-net-nedela-28-12-2008-o-23-00?from=2008-12-29-0 9.09.13&page=r65788#r65788

Váš Poradna.net tým.

...a bez vyplneneho predmetu k tomu. Taky automaticky vyhazovane jako SPAM, za to muze lokalne nejaky ten spamfilter - ktery je jinak docela benevolentni.

*** drobnuska c.2 - vzhled - styly nejak blbnou, defaultni u mne vypada viz priloha - zvolil jsem si igork a ten je v poradku. MSIE6 jadro/Maxthon

(nesmejte se mi, v praci MUSIM mit MSIE6 protoze tvurci intranetu jsou prasata)

Update - takze maily uz chodi s predmetem a nejsou zahazovany do spamu :-) - ale porad maj rozhozenou
diakritiku - viz :

Content-Type: text/plain; charset=utf-8
Message-Id: <20081229102026.C433F138002@mail.n4all.net>
Date: Mon, 29 Dec 2008 11:20:26 +0100 (CET)

halapremek:

Osobně na tom nic špatného nevidím. Jestli někomu padne malý had a dá si ho do lihu, nebo vyčiní kůži a pověsí na zeď, nebo si nechá krunýř ze své želvy a nebo jestli si vycpe agamu. Každého věc. Rozhodně na tom nevidím nic úchylného a už vůbec ne něco zavrženihodného. :puff:

...styly se taky nejak umravnili, nevim jestli samy nebo nejakym zasahem vyssi moci. :-[

Mě chodí diakritika dobře. Nemůžeš mít něco nastaveno ve svém klientovi?
Spíše je pro mě nezvyk, že v e-mailu chybí jako první řádek název vlákna jak tomu bývalo.
teď je:

lucifer:
Update - takze maily uz chodi s predmetem a nejsou zahazovany do spamu :-) - ale porad maj rozhozenou
diakritiku - viz :

a bylo

Re: Připomínky k novýmu enginu poradny
lucifer:
Update - takze maily uz chodi s predmetem a nejsou zahazovany do spamu :-) - ale porad maj rozhozenou
diakritiku - viz :

Klient The Bat.

Keby sa ti niečo podarilo, pošli mi prosím súkromnú správu alebo mail. Dávali sme síce veľký pozor na bezpečnosť, ale všeličo sa môže stať a nechcel by som si raz otvoriť poradňu, kde bude len veľký nápis "Hacked by Marvin". Skúšať samozrejme môžeš. :-)

Teď jsem vkládal odkaz na URL adresu. Dříve mi to nabízelo , tedy možnost vkládat za rovnítko adresu a mezi hranaté závorky komentář k ní.

Vzhledem k tomu, že teď tam to rovnítko schází, bych se chtěl zeptat, zda bude nutno je vždy při zadávání odkazu doplnit, anebo už je jiný syntax.

Keď označíš nejaký text pred stlačením tlačidla na vloženie obrázku/odkazu, tak sa vloží aj znak "=" a kurzor sa inteligentne umiestni tam, kam treba.

Tak mám asi špatně nastavený browser (FF), ale pokud si zkopíruji nějakou adresu abych ji potom v příspěvku Poradny vložil jako odkaz, po kliknutí na ikonu vložení se mi objeví onen předpřipravený URL-vzorec bez rovnítka.

Není to ale podstatné.

Tak teď nevím, zda si rozumíme a nechci být za Gumbyho.

Najdu kdekoli na webu adresu, třeba www.google.cz. Vezmu si ji do bloku a pomocí CTRL+C ji zkopíruji do schránky.

Odejdu do Poradny a zde buď založím příspěvek anebo chci na nějaký odpovědět. Kliknu na ikonu zeměkoule s řetězem a objeví se mi onen URL-vzorec (jenž teď právě nejde sám o sobě do tohoto threadu vložit) bez rovnítka.

Dříve se mi to rovnítko objevovalo samovolně a kurzor byl hned za ním, takže jsem tam tu adresu jenom pejstnul a šipkou přejel do prostoru mezi hranatými závorkami, kam jsem umístil komentář.

Je to ale blbost, která nestojí za tolik již vyprodukovaných řádků.

Kdysi jsem zkoušel navrhnout, zdali by v článcích mohly být přišpendleny jako první základní pokyny a návody, jak formátovat příspěvek a pod. Takhle se to v článcích pořád posouvá dozadu a nově příchozí to těžko najde. Nebo to vyjmout z článků a mít na extra stránce a k tomu odkaz v pruhu titulků.
Smajlíci a symboly či jak se ty promile a závorky jmenují v jedné řadě byli přehlednější.
Umírněnost v barvičkách, toť lahoda pro oko.:beer:

Vo vyhľadávaní je asi nejaká chybka, hľadal som napr. reťazec "USB 2.0" ale stále to požaduje aspoň 4 znaky.

Vyzerá to tak, že pokiaľ tam nie je aspoň jedno slovo s viac než 4 znakmi tak nevyhľadá nič.

Ale inak klobúk dolu a veľká vďaka za to čo robíte.

Myslel jsem si, ze to bude horsi... Vypada to vsak docela slusne.

Nekolik osobnich pripominek:
1) vizaz - ta cerna barva vpravo je az prilis kontrastni... zkuste treba modrou, at to drzi jednotny styl ("vychytavkou" by bylo, kdyby si kazdy reg. uzivatel mohl zvolit vlastni barvicky)

2) sbaleni smailiku?... no, mohlo byt hur. ;o)

strejdo - další poddotaz od pitomce - a, kde ten profil najdu?
A - když jsem se přihlásil dříve /nejsem registrovaný, a mám k tomu svoje důvody - není to nic proti poradně/, tak tam ta přezdívka držela. A, když jsem odpovídal, tak tam ta přezdívka
Dneska ne. Hodím jí tam, vlezu někam jinam, pak znova na poradnu - a nic.
Je pravda, že stačí zadat první písmeno, a je tam.

fuj, to jsem to zVojtil - tohle je správně
strejdo - další poddotaz od pitomce - a, kde ten profil najdu?
A - když jsem se přihlásil dříve /nejsem registrovaný, a mám k tomu svoje důvody - není to nic proti poradně/, tak tam ta přezdívka držela.
Hodím jí tam, vlezu někam jinam, pak znova na poradnu - a nic.
Je pravda, že stačí zadat první písmeno, a je tam.
:puff:

...jeste jedna vec (jedna a pul) - drobnost, ale - neslo by nejak automaticky resizovat prilis velke obrazky prikladane jako soubor? Treba pokud je prilozeny soubor fotka vetsi nez 1000x1000 tak ho zresamplovat? Jinak to dopada tak ze se prikladaj neupravene X-megapixelove fotky, co kus to hafo zbytecnyh dat v radu MB jak na serveru tak prenasenych po siti a musi si to pak stejne zmensovat prohlizejici (je jedno jesti to browser umi a jak, neni to proste košer)

ta půltá věc - uplna prkotina - neslo by pridane soubory dat jako odkaz s parametrem target="_blank" treba? Ne ze by to neslo drag-n-drop nebo pravym a otevrit v novem tabu, ale - jde to i jednoduseji a dle mne je to fakt drobnost. ;)

taky bych ocenila otvirani odkazu v novem panelu/okne. Uz jsem to kdysi rikala, ale bylo mi vysvetleno, ze to nebude ani omylem :-(

Na touchpadu koleckem opravdu klikat nemuzu, pac ho tam nemam.

Takze to vypada takhle: kliknu na odkaz, kouknu na to a zavru zalozku. A pak uz jen nadavam, pac musim zase jit hledat poradnu do zalozek.

Otvirani odkazu ve stejnem okne je imho pekna pitomost.

Sorry, ale nepochopim. Prakticky vsude se odkazy otviraji do nove zalozky. Doba, kdy se otvirala nova okna a uzivatele z toho byli zmateni, je podle me uz pryc, clanek je 6 let stary.. a 6 let ve svete internetu a pocitacu je hodne dlouha doba.. dnes nevidim duvody proc by se mela stranka (ktera vede treba nekam uplne do haje) otvirat ve stejnem okne. Kdyz da nekdo na poradnu obrazek nahrany napr. na imageshack, prijde mi logicke, aby se mi otevrel v novem panelu, ja se na nej podivala, pak panel zavrela a vratila se k puvodnimu threadu. Takhle to vypada spis tak, ze kliknu na odkaz, otevre se mi ve stejnem okne, ja pak zavru panel a az pak si uvedomim ze tim padem mi zmizela poradna. Pokud mi na tom threadu nejak extra zalezi, s nadavanim poradnu vyhrabu bud v zalozkach nebo v historii. Pokud ne, uz na dalsi cteni poradny kaslu.

To, ze mi otvirani ve stejnem okne tady na p.net dela problemy, svedci i o tom, ze dnes je beznejsi otvirani v novem okne/panelu.. protoze na to jsem zvykla odjinud. A tady pak skuhram ;)

K cemu ty zalozky v prakticky vsech soucasnych prohlizecich jsou, kdyz se nemaji pouzivat? :P

Ja po patentu na pravdu netouzim. Jen rikam svuj nazor a sve prani.. Pokud je otvirani v soucasnem panelu normalni a spravne, tak proc me to tady na poradne tak rozciluje, zatimco jinde se mi to otvira tam, kde mi to vyhovuje, tzn. v novem panelu?

Prislo by mi logicke, kdyby se ve stejnem panelu otviraly odkazy jinam na poradnu, to ano, to pochopim. Ale proc se mi proboha ma ve stejnym okne otvirat i odkaz na nejakou blbost mimo poradnu? Jak rikam.. pak zalozku (nechtene, silou zvyku) zavru a pokud nemam naladu, na poradnu uz se nevracim..

tak ze stranek, ktere navstevuju pomerne casto napr. kochlear.cz, forum.travian.cz, kralici.cz, na googlu mam nastavene Otevřít výsledky hledání v novém okně, na idnes.cz se stranky jine nez idnesacke taky otviraji v novem panelu.. a na spoustu dalsich prikladu si ani nevzpomenu.. Proste kdybych se s otviranim v novem panelu nesetkavala jinde, tak si ani tady nestezuju..

To je čistě záležitost nastavení prohlížeče. A defaultně, pokud se nepletu, _blank dělá to co dělat má - otvírá se v novém okně. A kolik lidí je myslíš natolik zdatných, aby to uměli nastavit na otvírání do nového panelu?

Proto je lepší nespoléhat na nastavení prohlížeče, který navíc může být (a taky že je) na každém počítači nastavený jinak, ale ať si každý svéprávný uživatel vybere (podle situace), kam se mu odkaz otevře - kliknutím aktuální okno, se Shiftem nové okno a s Controlem nebo middle-clickem nový panel. Howgh.

dnes nevidim duvody proc by se mela stranka (ktera vede treba nekam uplne do haje) otvirat ve stejnem okne.

Já ten důvod taky nevidím, proto používám panely. A sám si rozhodnu, co a kam se mi otevře.

Takze to vypada takhle: kliknu na odkaz, kouknu na to a zavru zalozku. A pak uz jen nadavam, pac musim zase jit hledat poradnu do zalozek.
Otvirani odkazu ve stejnem okne je imho pekna pitomost.

Tvrdíš, že otvírání odkazů ve stejném okně je pitomost, ale sama to tak děláš. :-)

K cemu ty zalozky v prakticky vsech soucasnych prohlizecich jsou, kdyz se nemaji pouzivat? :P

Naopak, všichni se tě tady snažíme přemluvit, abys záložka (alias panely) používala!

Tvrdíš, že otvírání odkazů ve stejném okně je pitomost, ale sama to tak děláš. :-)

ok.. opravim se, kdyz chces slovickarit. otvirani odkazu ve stejnem panelu. mela jsem dojem, ze je pochopitelne, o co jde.. zjevne byl muj dojem mylny *pise si do denicku: na p.net se vyjadrovat precizne*

zalozky pouzivam. proto chci, aby se mi odkazy z poradny do tramtarie otviraly v nove zalozce a ne v te stavajici. kapisto?

Nejde o žádné slovíčkaření. Jak už jsem psal výše Kráťovi, je plně na uživateli, kam bude chtít odkaz otevřít. A ne aby za něj myslel a rozhodoval autor stránky.

Něco jiného by bylo, kdybys požadovala, aby odkazy, vedoucí mimo web, byly nějak označeny (odlišeny). V tom by se i dalo souhlasit. Ale to je tak všechno.

králíku, bez jakéhokoli rozšíření otvírám nový panel prostředním myšem. jedu po stránce a naklikám si co chcu mít dále otevřené - nová otevřená okna jsou nepřehledná, nefunkční a nechutná.
přesto normální prohlížeč dovoluje v nastavení volit, jak se mají otvírat odkazy z jiných zdrojů (postaru jako okno v ie, nebo normálně jako další tab v prohlížeči)

Nemohli byste mi přidat, jestě jeden skin "ocel", který by byl úplně stejný, jenom by měl tlačítko odpovědět pod každým příspěvkem a né v jeho záhlaví? :-)

Kvúli téhle pro mě dost důležité věci, jsem nucen používát skin, který se mi moc nelíbí...:-(

OT: Rad by som sa spytal, ako je riesene posielanie odpovedi na mail. Ich registracia a nasledne posielanie. Zaujima ma to preto, lebo by som sam nieco podobne naprogramoval v PHP+MySQL. Zaujima ma najma to zasielanie. Posiela sa po jednom ci hromadne? Ako? Za vysvetlenie dakujem. :-)

Tooltipy se mi zobrazují cca jen u 50% příspěvků na hlavní stránce.(Maxthon2 na IE7)
V tooltipech se zobrazují i tagy.
U článků (třeba tento)se nezobrazuje dole položka Zobrazit příspěvky, sice se zobrazí kliknutím na jakoukoliv odpověď, ale je to matoucí.
Možná chyba u tagu mod? (http://pc.poradna.net/q/view/317625-re-install-win dows-vista-home-premium-32bit)- mi to přijde, že je vypsán správně. Viz obrázek

[screengd4.png]

Potvrzuji, u některých odkazů se nevygeneruje title.

Tady není:

<a href="q/view/318716-po-zapnuti-se-spusti-44-procesu-a-brzdi-pocitac">Po zapnutí se spustí 44 procesů a brzdí počítač</a>

Tady je:

<a href="q/view/305748-pc-z-hypermarketu" title="Dobrý den, chci se zeptat jak se díváte na koupi Pc v obchodních domech např PC Flexio ( Tesco, Globu">Pc z hypermarketu</a>

Přesně toto (viz. video). Maxthon2 na IE7. Max je nastaven pro tuto stránku příznivě- ne filtry, ne blokace, ano cookies. Když se koukneš na tu stránku: http://pc.poradna.net/f/view/317710-novy-avisynth- vcetne-ceskeho-manualu tak pochopíš, že už z názvu nebude mít velkou návštěvnost (počítal jsem s 20ti), takže mě to hned trklo.;-)
----
Já Maxthon2 IE7 - špatně
Maso- tuším zarputilý Firefrfňa - dobře
Tulák - myslím že Operka - dobře

A nějak si nedovedu představit, že by chyba byla jinde než v kódu, popřípadě v cookies.

Znovu se připomenu, protože to v diskuzi celkem zapadlo - bude zase označení nových příspěvků v jednotlivých vláknech? Celkem mi tam to slůvko "Nový" docela chybí, když hledám nový příspěvky v diskuzích.

A ještě něco:
Buď to nemůžu najít, nebo to tam není, ale býval tu nápis s odkazem Než položíte dostaz.

Mám jednu prosbu.Používám prokletý prohlížeč IE6, vím že je to tady něco jako sprosté slovo a velmi se za to stydím. Ale mám slabou mašinku, FF je na ni moc náročný a IE7 mi k srdci nepřirostl.Při psaní odpovědi mi mizí knec řádky a nevidím co vlastně píšu-viz obrázek. Tuším že že s optimälizací pro tuto druhohorní nestvůru jste asi nepočítali, přesto myslím že podobně postižených bude víc, proto budu vděčen kdyby to šlo nějak odladit. Když zahýbu s lištou oblíbených pravolevým směrem, srovná se to. Rozlišení 1280x1024. Předem poníženě děkuji.;-)

Mám stejný problém jako strejda brabenec (ze stejného důvodu).
Dále mám dotaz - jak je to s označením příchozích a odchozích soukromých zpráv? Mám pocit, že je to přehozené, přijaté mají červenou šipku směřující ven, odeslané mají zelenou šipku směřující dovnitř. Nebo jsem jenom nepochopil logiku označení?

Jo. Taky mi přijde, že by to mělo být opačně...:-)

Mám jednu silvestrovskou vsuvku ohledně oslovení. Jak říkal pomocný učitel Václav Poustka v Dobytí severního pólu: "Myslím, že tady na dalekém severu bychom se nemuseli oslovovat plnými tituly. Stačí když mi budete říkat učitel." Stejně i já se omlouvám za svůj krkolommný nick a pravím milí kolegové, stačí když mi budete říkat brabenec. Stejně jsem se původně tak chtěl zaregistrovat ale tuším že jsem to udělal v mírně podroušeném stavu a heslo jsem zapomněl, tak jsem použil nick jiný (myslel jsem že sem zaskočím jenom na chvilku a je to jedno co si vymyslím) a ten už mi zůstal. A už tu prudím požehnaně měsíců, neřkuli let.

Jedna malá velká idea mě napadla na návštěvě vedle u teroristů. Mají v některých tématech stopadesát obrázků nějaké té plazivé žoužele. Některé obrázky jsou na webech, odkud to leze zatraceně pomalu, a sto čtyřicet devět z nich už jsem stejně viděl. Což zobrazovat jen upozornění [ZDE JE OBRÁZEK] a teprv na klik ho načíst a ukázat? To by ovšem mělo být volitelné v profilu, spěchám dodat. A někde nahoře tlačítko zobrazit všechny... To jsou špeky na silvestra.
[smile-alkac.gif][smile_drunk.gif]

Opera 9.63, Vista SP1 - nelze se mi trvale přihlásit. Když nezaškrtnu "pamatovat si přihlášení", tak se přihlásím, ale jakýkoli refresh mě zase vykopne. V IE přihlášení jde normálně, dělá to od nového enginu poradny. Veděl by prosím někdo, čím to může být, je-li chyba u mě? Díky

Posielanie odpovedí na mail sa dá nastaviť pre každý príspevok samostatne. Možno si v jednom threade nastavil odoberanie reakcií na otázku a v druhom odoberanie reakcií na nejakú konkrétnu odpoveď. Obálka svieti iba pri príspevku, ktorého reakcie odoberáš.

BTW: V profile sa dá nastaviť Odoberať notifikácie na reakcie na moje odpovede a Odoberať notifikácie na odpovede v diskusiách, kde som odpovedal. Možno sa ti to bude hodiť.

Možno si v jednom threade nastavil odoberanie...

Nie, to urcite nie. Vzdy nastavujem odber na cely thread. Zda sa mi, ze to robi najma so starsimi prispevakmi. Je to mozne? Trebars na vsetky moje stare otazky mam nastaveny odber, ale ani pri jednom nesvieti zlta obalocka.

V profile sa dá nastaviť Odoberať notifikácie

Tak toto je presne to, co potrebujem. Vdaka.

PS: mozno by mohol niekto reportnut, ako to funguje jemu.

Los na scéně- připomenu bug.;-)
Týká se to Článků.
Nejdříve začnu žádoucím stavem:
Otevřu si Vladimírův článek zde. Chci vidět všechny komentáře - kliknu na první příspěvek - parádá, mám otevřený celý vlákno a pozici na určitém příspěvku.
------------------------------
Nežádoucí stav:
Nový článek od TW. Kliknu na třeba první odpověď = Nebyly nalezeny žádné odpovědi.
Vidím na stránce odkaz - Jsou zobrazené jen nové odpovědi. Zobrazit všechny = Jsem zpět na článku.
----
Jediná možnost, jak se dopídit celých reakcí na článek je z rootu poradny, nebo z rootu článků pomocí ikonky [last.gif] , jinak to nelze u tohoto článku.
-----------------------------------
Pořád bych zvážil odkaz v článcích "zobrazit všechny příspěvky".
----
Díky předem.

dole pod dotazem bych přehodil pořadí - čistě kvůli častější reakci: nejdřív "Odpovědět na původní dotaz", potom "Zpět do poradny"

ale hlavní tip: pokud engine poradny kontroluje správnost zadávaného formátu příspěvků, třeba kvůli bezpečnosti nebo z estetického hlediska - navrhuju při vyhodnocení použitého textu velkými písmeny zobrazit chybové hlášení: "obtížně čitelnými velkými písmeny píše jen idiot, tento styl je považován za nezdvořilou nevychovanost".
vždycky mám radost, když se mi podaří nějaký hrubý způsob popsat nekonfliktním smířivým stylem, normálně bych takovému turistovi aspoň ukousnul hlavu.

Asi se budu opakovat, ale nešlo by, aby navštívené odkazy měnily barvu?
Myslím, že trochu to vidět je, ale nebylo by možné nějakou výraznější?(jako v minulé podobě poradny)
Možná Vám to přijde hloupé, ale mě osobně by to pomohlo se lépe orientovat.díky moc

Pokud nejsem prihlasen a chci vlozit novou zpravicku do zpravicek, objevi se:

"Příspěvek neexistuje
Požadovaný příspěvek neexistuje."

Pokud je to jen pro registrovane, nebylo by lepsi na to upozornit? (pripadne zrusit odkaz na vlozeni...)

když už se ptáte, nebylo by dobré udělat link "moje dotazy" kde byc si kliknul a měl bych seznam dotazů? Než hledat dlouze odpovědi, pokud si je nenechám posílat e-mailem? Vím že tady je strašnejch odpovědí a nevím jestli již někdo nenavrhoval.. mějte se, přeji úspěch
P.S: taky by šlo zvařejnit naše WWW a ICQ,co vy na to???

Nešlo by, aby při odpovědi na cokoliv a kliknutí na Odeslat se stránka zrefreshla na mojí odpověď?
Stará poradna to uměla. Teď když dám odeslat zobrazí se root stránky a ne rovnou můj příspěvek, což je výhodnější, páč si rovnou chci přečíst svůj blud. Díky.

Je to len navrh a ja nechcem avatary 200x200, len 80x80, pri dnes uz beznom rozliseni 1680x1050 by bola velkost na obrazovke len priblizne rovnako velka ako na starsich PC velkost malych avatarov. Ja tiez nemam rad prilis velke avatary, pohyblive uz vobec a tie siroke obrazky v podpise rovnako. Je to len otazka nazovu, co je prilis velky avatar a aj co je dnes bezne rozlisenie, ale o tom by sa dalo diskutovat dlho, poradna je tu na nieco ine.

Nějak blbě funguje označení témat s novými příspěvky. U tématu je poznámka Nové, ale pokud na něj kliknu, přečtu si ho a vrátím se zpět do poradny, tak by ta poznámka měla zmizet, ne? Takhle to fungovalo ve starým enginu. Teď to nechodí.

EDIT://Firefox 3.0.5, zkoušel jsem IE8 beta a tam je to OK

EDIT2K://Jsem blbec, stačilo smazat cookies, který si firefox zřejmě blbě naimportoval.

Možnost přednastavení funkce Odebírat reakce na příspěvek e-mailem

No doufal jsem, že bude s novým Enginem konečně zavedena i tato standardní funkce v phpbb fórech.

Funkci jsem před časem navrhoval, ale protože jsem ji navrhnul jako permanentní přednastavení, tak jsem se nesetkal s moc dobrými ohlasy.

Nyní ji tedy navrhuji jako možnost nastavení - předvyplnění zaškrtávacího pole u přidávání příspěvků.

Občas toto zapomenu zaškrtnout a pak se divím, že mi nechodí odpovědi, na které pochopitelně čekám jen prostřednictvím mailu.

V nastavení profilu jsou 3 funkce týkající se "Upozornění e-mailem:" ale žádná z nich na toto nemá vliv.

OK, to se přiznávám, že nemám ověřeno. No a to by mě tedy zajímalo, jak se teda odhlásím od nějakého jednoho tématu, které už nadále sledovat nechci?

Jestli to má být logické, tak pokud téma již odebírám, tak s novou odpovědí by položka Odebírat reakce na příspěvek e-mailem měla být zaškrtlá a v případě, že chci odpovědět, ale téma už sledovat nechci, tak jen zruším zaškrtnutí - přesně takto to je řešeno v phpbb fórech. Navíc je u každého tématu odkaz pro přehlášení/zrušení sledování, bez nutnosti posílat nový příspěvek.

Ok bezu zpět ale jen z části. Tato položka neodpovídá momentálnímu stavu, jak tomu je v phpbb. Toto téma už sleduju a přesto mě to teď psalo "Odebírat reakce". Má to už v tuhle chvíli nabízet "Neodebírat reakce". Je to v podstatě bug - špatné provázanost nastavení profilu s tím, co zaškrtnu při odesílání příspěvku a i s tou obálkou, co jsi zmiňoval. Je v tom prostě bordel a normámlí člověk ani neví na čem je, jestli to teda sleduje nebo ne, pokud tady na fóru nepobýá nějakou dobu a na tento neduh si již zvykl.

Vlastně ani já nevím, co teď udělá to kliknutí na obálku u tvého příspěvku, jestli tím v tomto tématu budu odebírat jen odpovědi přimo na tento příspěvek, nebo nadále pbudu odebírat celé téma, nebo mě budou chdit 2 maily, když ti někdo odpoví - jedno pro celé téma a přímo na tvůj příspěvek).

Neviem, ci to tu uz bolo riesene, ale mam take podozrenie, ze z niektorych threadov, na ktore som prihlaseny na odber reakcii na mail, mi neprichadzaju spravy, ktore su od neregistrovanych userov.

Trebars tu:
http://pc.poradna.net/q/view/336616-zmensit-128mb- subor (prispevky vsak uz boli vymazane)
alebo
http://pc.poradna.net/q/view/337130-nod-32-aneb-ja k-si-dnes-stoji (kde mi dosli zatial vsetky odpovede okrem nereg. Hovnous-a nie)

Já tuhle poradnu mám nejrači ze všech poraden (není to myšleno ironicky). Skutečně mi nesčekrát posloužila a za to všem, kteří se o ni postarali i všem, kterým není zatěžko odpovídat na dotazy, patří velký dík.

Linkify či jeho obdoba by měla být standardním dopňkem každého prohlížeče. Vyjímku může tvořit prohlížeč, který umí označení adresy, jeho uchopení a puštění - link se zobrazí v novém okně.

Komfortem může být označení deseti linků, jejich uchopení a puštění - otevře se deset tabů.

Proč by chtěli autoři poskytovat referrer, nebo aktivní url ze svých stránek? Toto má být záležitost prohlížeče, aktivovat neověřené linky.

A proč by ne?
Je snad problém trhnout myší doleva? (mé nastavení), prohlížeče co to neumí jsou mi putna - patří to k výbavě každého prohlížeče. Důvody ti snad vysvětlí admini

Ja osobně jsem spokojenej a neaktivní link mi vůbec nevadí.
---

Tak a toto ste sa dozvedel odkial, ze to MA byt zalezitostou prehliadaca?

Inu je to tak, že některé prohlížeče umí a některé ne - nativně.

Aha, takže to není chyba, nýbrž vlastnost? Jak by řekl klasik: "Nevím, školy nemám, ale..."
Tohle mi to napíše, když tvořím zprávičku a kliknu na ikonku url, IE6:
[http://pc.poradna.net/file/view/1368-feature-jpg]

Jinými slovy-jestli to chápu dobře, to co běžně funguje v dotazech, nefunguje ve zprávičkách. Ale jak říkám, používám jenom selský mozek.
Ad prohlížeč: věřím že Tebe jiné prohlížeče nezajímají, ale třeba já mám pomalý procesor a nabíhání FF je na něm otravně dlouhé. A upgradovat PC jenom kvůli tomu abych mohl přejít na jiný prohlížeč, nevím. Jinak mi totiž PC naprosto stačí, i když i moje pětiletá dcera má mnohem rychlejší.

Neomlouvej se, já jsem to asi nedostatečně vysvětlil: moje hypotéza je taková, že uživatelům s IE nejde vložit odkaz jako aktivní (mnou popsaná chyba), a proto to radši nechají jako text.
Co se týče motivu: používám motiv "host", nic se nezměnilo ani když jsem to změnil na "ocel".
Pokaždé se to ale zparchantí jinak, nezávisle na motivu.
Host:
[http://pc.poradna.net/file/view/1370-error1-jpg]
Ocel:
[http://pc.poradna.net/file/view/1371-error2-jpg]

prohlížeče co to neumí jsou mi putna

Na poradne je kazdemu asi jasne, co tym myslite. Ano Maxton to umoznuje. Ale akasi "povinna vybava" to urcite nie je. Ale ak to nemienite uznat, nic sa predsa nedeje. ;-)

To je ako keby ste povedal, povinnou vybavou kazdeho auta ma byt airbag. Ale nie je. A jazdia auta aj bez nich, ze? :-)

edit //

este by som dodal, ze hlavnou ulohou web prehliadaca by malo byt prezentacia zdrojoveho kodu. Prerabanie obycajneho textu na linky je prave proti tomu, kedze to link predtym nebol. :-)