Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel help

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť s funkciou v exceli.
Excelovska tabulka by vyzerala takto:
Januar Februar Marec Apri ... Status
Meno 1 a a a a a
Meno 2 a a a a a
Meno 3 a a a a a

Funkcia by mala skontrolovať posledných 5 mesiacov a zistiť či sa v nich nachádza N. Ak sa tam nachádza N tak by mala zmeniť status na N.

dakujem pekne

Hoci si to už vyriešil, použil by som takýto vzorec (v prípade českého Excelu treba adekvátne zmeniť názvy funkcií):

=CHOOSE(FLOOR((COUNTIF(OFFSET($C2;0;MAX(1;COUNTA($C2:$N2))-1;1;-MIN(MAX(1;COUNTA($C2:$N2));5));"=n")+7)/4;1);"Stály platič";"Občasný neplatič";"Trvalý neplatič")

Základom tohto vzorca je funkcia OFFSET, ktorá umožňuje posunúť sa od bunky $C2 o počet vyplnených buniek (pomocou funkcie COUNTA) a nastaviť zápornú šírku výslednej oblasti. Zvyšok je kontrola rozsahov (MIN a MAX), jednoduchá matematika (FLOOR) a funkcia CHOOSE, pomocou ktorej sa vyberie požadovaný text.