Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Význam určitého integrálu z funkce na druhou?

Ahoj,

zatim se mi to nepodařilo vygooglit (špatně se volí klíčová slova) a ani najít někde ve scriptech.

Jaký je význam určitého integrálu z funkce na druhou?
Z normální funkce, př :

určitý integrál od 2 do 4 z f(x) => plocha pod funkcí..
určitý integrál od 2 do 4 z (f(x))^2 => ??? (její vztah k funkci x?, či nějaká geometrická reprezentace?)
(kdyby to bylo *3,14 tak by to byl objem tělesa kolemdokola Xové osy (http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Integral_apl_r ot_objem1.svg), pokud se nepletu, ale je to bez toho
*3,14)

Případně by mi to zajímalo pro obecnou mocninu.

Diky

IMHO (už tu matematiku v takové teoretické poloze moc neovládám) to až do 3. rozměru není nic, protože to je "jen" plocha na druhou. Ve vyšších rozměrech by to už mohlo být zajímavější, tam už IMHO můžeš udělat s plochou totéž, jako ve 2D s úsečkou (a^2 je plocha čtverce)

Děkuji za odpoved. Neni něja nutné, viděl jsem to ve scritech, tak mi jen zajímalo, jak to vypadá ve skutečnosti - najá reprezentace. Bylo to u nějaké statistiky, disperze a momentu..