Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC bez OS

Ahoj, je to opravdu laická otázka:

Když koupím PC BEZ OS, je instalace OEM OS XP složitější, než klasické přeinstalování XPčkek?

Jo a taky, jdou na každou novou sestavu bez OS nainsalovat XPčka?

Instalace OEM verze je stejná jako klasická přeinstalace - tedy za předpokladu, že to není nějaká speciální upravená OEM verze velkého výrobce (HP, DELL, ...).

XPčka jdou nainstalovat teoreticky na každou sestavu, jen u některých může být problém s (ne)existencí ovladačů - typicky u notebooků.

IMHOj instalace té OEM verze bude stejně nelegální, ale to už je jinou debatu.

OEM verzie sa temer nelíšia od krabicovej verzie až na pár drobností. Loga môžu byť iné a samozrejme ovládače. OEM verzia ráta sa že ten Win inštaluješ na PC určitého výrobcu. Ak ho dáš na totálne iný hardware, ovládače tam pravdepodobne nebudú a musíš si ich doinštalovať.

Píšeš kraviny. OEM verze se dá instalovat kamkoliv, je to prakticky stejný, jako krabicová verze. Rozdíl je v licenci a to takovej, že jakmile OEM verzi nainstaluješ na jeden počítač, tak tam zůstane až do jeho smrti (laicky řečeno - je to svázáno se základní deskou, jakmile se to nainstaluje). Zatímco krabicovku může klidně a legálně nainstalovat na jinej počítač, pod podmínkou, že předchozí instalaci smazal.

Takže žádný jiný loga, žádný jiný ovladače, žádnej specifickej výrobce. Ty si to pleteš s předinstalovaným systémem, kterej bývá obvykle taky OEM.

Myslim, ze to tak byt muze a nemusi.

OEM verze je uplne stejna jako krabicova, pokud si ji vyrobce PC, ke kteremu je prilozena neupravi. (Typicky u notebooku.)

---
Jinak jak pise, tak pokud to ma jeste nerozbalene (nikdy nebyl klic na jinem PC) a je to pro domaci PC, tak s tim nebude mit problem a ze to neni uvedeno na stejnem dokladu o koupi (ac by u OEM melo byt) domacimu uzivateli vadit nemusi.

Použil bych nLite a instalačku bych upravil- integrace service packů a driverů. Je s tím pak míň práce. Nebo si půjčit nejnovější vezi stejného produktu už se SP3 a použít z vlastněné verze jen licenční kód.
Licenční podmínky se v minulosti často měnily- od vazby na základní desku po prodej "legalizačních" sad, které byly myslím vlastně OEM verze a daly se pořídit dodatečně, bez toho, aby se kupoval jakýkoli HW.
Pokud máš desku od Gigabyte, nech si na konci disku pár GB volného místa bez oddílu a použij po instalaci Windows XpressRecovery ( volba při spuštění PC, software na CD k MB) na zálohu nainstalovaného systému. Případně použij jiný SW na zálohu ( Acronis, NERO Back Up..)