Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast + NOD 32

Zdravím. otázka od laika.Používám Avast free.(ochraný štít),jsem sním spokojen ale stáhnul jsem si NOd32 (bez registrace), po zastavení Avastu a spuštění NOD32, jsemzjistil že NOD32 najde vir který Avast neidifikuje.Otáska zní. " Mohu použít jak Avast a NOD 32 součesně, myslím tím mít zapnuty dva rez.štíty najednou?"
Dík za odpověď a vysvětlení.

1. jseš si jistý, že ti nenašel viry z "truhly" Avastu?
2. při vší uctě ke kvalitám NODu, může se jednat o planý poplach, případně o nefunkční fragmenty virů nebo také o sice funkční, ale neaktivní viry uložené na disku.

Jednoduše řečeno, nelze takto na dálku dát jednoznačnou odpověď.

Nod je obecně nejlepší antivir.Běžně najde něco navíc co statní nepoznají. Používat dva antiviry je šílenost.Ve zkratce každý si vybere soubor který prozkoumá a ten zamkne.Ten druhý pak o něj "bojuje" -zpomaluje nebo na něj kašle a neprozkoumá jej.Spolehlivost jde k nule.Dvě pánské ochrany najednou sou relativně lepší nápad než dva antiviry....

NOD někdy najde i to, co ve skutečnosti vir není, ale nemá žádný
smysl dohadovat se, který že AV je best. Jak psali kolegové, rezidentně
nech běžet jen jeden. Při instalaci NODu je třeba na možnost vypnutí
rezidentu pamatovat a zatrhnout příslušnou možnost. Jiné řešení
je nechat si projet komp jedním z více online možností, třeba Norton AV :

http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?pro ductid=symhome&langid=ie&venid=sym

http://www.pandasoftware.com/activescan/de/actives can_principal.htm

Nechce se mi šukat ( polsky hledat ) jiné stránky, je jich celkem dost,
někde budeš muset poupravit nastavení ActiveX, někde ne. Semtam zapomenu
i vypnout rezidenta AVG, ale všechno projde. Je to zadarmiko a stáhnuté
ActiveX se v pohodě zase odinstalují, je to v poho. A to nekonečné labůžo,
když zjistíš, že tvůj AV je zkrátka skvělý :beer::beer:

"NOD někdy najde i to, co ve skutečnosti vir není" - tak přesně tohle se obvykle tvrdí i o Avastu. Ale podle mě je lépe falešný poplach, než žádný a pak řešit následky zavirování. Myslím že NOD se nekriticky vychvaluje, a že existuje několik přinejmenších srovnatelných antivirů, a občas je v něčem některý z nich lepší. Důležitá je i rychlost aktualizace, a myslím, že ani ten Avast se nemá za co stydět. Navíc je free a CZ.

Tak přesně tohle jsem měl na mysli! Fanatická víra patří do náboženství, ne do seriozního srovnávání, ale i tam dělá problémy. A mimochodem, ono se dá i porovnávat žebřiňák a Mercedes protože mají něco společného! Ale tady není ani jeden žebřiňák, ani druhý mercedes. Na př. Tebou opovrhovaný Avast uměl skenovat archivy dříve než NOD. Jen se musím pousmát nad Tvým nezvratným přesvědčením o jedinečnosti NODu, ale je úplně zbytečné snažit se ti to vymluvit, takže už dost, ani já nechci vyvolávat flame. ;-)

S takovymi nazory taky nesouhlasim.
AVAST je na rozdil od NOD32 zdarma a svou praci taky udela, ale ve srovnani s NOD32 mnohem vic zatezuje pocitac, markantni je to u slabsich stroju, kterych se ve firmach najde stale spousta.

Ja prosazuju NOD z par duvodu:
1. nesetkal jsem se s pripadem (na rozdil od ostatnich antiviru), ze bu delal problemy s ostatnimi aplikacemi
2. minimlani zatez na system
3. v siti velmi snadna konfigurace a aktualizace - nastavi se mirror adresar a ostatni se instaluji z nej. Treba u AVG jeste nedavno byla konfigurace ve firemni siti totalni katastrofa.

To je podle mě seriozní rozbor, s takovým hodnocením v podstatě souhlasím.

1.)Ano, setkal jsem se s tím, že si Avast nerozuměl s jednou ze starších verzí Keria 4.xx, kde vyřadil filtrování obsahu WWW
2.)zátěž CPU při rezidentní ochraně je minimální, v obsazené paměti je to fakt, Avast ji potřebuje víc. Jenže dnes je obvyklé mít 512MB a pak to již nehraje takovou roli (samozřejmě na starší mašině může)
3.)s tím nemám zkušenosti, ale věřím že je to tak. V práci se používaly všechny tři zde zmiňované antiviráky než se z rozhodnutí GŘ přešlo jednotně na NOD
4.)hlavní výhoda Avastu je že, je po registraci na 14 měsíců zadarmo a taky si myslím že svou práci odvede ke spokojenosti uživatele. AVG je rovněž free, ale jen v An a omezenější verzi, zatím co mezi Avast Home a Proffesional není téměř rozdíl.
Nikde jsem nepsal že by NOD nebyl dobrý, jen nemám rád jakékoliv fanatiky. A s tím že program najde vir a neumí jej vyléčit (jen smazat) se setkáte u všech antiviráků, a s falešným poplachem taky. Takže nakonec přece jen flame tady vznikla..:-)

Ja nie som ziadny fanatik, si nim skor ty, ked porovnavas NOD 32 s Avastom. Pouzival som Avast asi pol roka a vobec neplnil svoju ulohu. Za vsetko hovoria aj AV testy- ked chces tak si nejake vygoogli. "4.)hlavní výhoda Avastu je že, je po registraci na 14 měsíců zadarmo"- tak na toto ti odpoviem jedine- :-D:-D:-D

jednu dobu jsem pouzival i vychvalovany NOD32, ale pri vzpomince na nej se musim jenom smat. antivir ktery najde vir a zahlasi ze s nim neumi nic udelat ani po aktualizaci u mne neni antivir ale program ktery udelali zaci 6. tridy v ramci vyuky pocitacu.

Dost zalezi, co ten vir s programem udela. Pokud se prilepi na konec, je jednoduche napadeny EXE vylecit. Pokud ale vir ten EXE zmeni, nevim, jakym zpusobem si predstavujes, ze pujde vylecit. V takovem pripade ti nepomuze ani 10 aktualizaci.

Proc neprozradis, jaky antivir je podle tveho nazoru lepsi nebo dokonce nejlepsi ?

Já bych třeba prozradil, co který AV se zavirovaným souborem
udělá, ale mlčím "ani ryba". Pohodička se AV vypořádá s trapnými
viry a nějaké nedůležité bláto přenechá AdAware a SpyBotu.

Pozor! Kritici mají naprostou pravdu a pokud nemáš aktualizovanou zálohu,
tak máš po prdeli, leda bys aktualizoval CD nebo diskety AVG ( 7 ks ),
ze kterých bys obnovil případně napadený BIOS, BOOT Sector, RAM nebo
nebo jiné volitelné soubory. BTW, ta aktualizace není úplně aktuální,
o víkendu se koná jen zřídka, takže je k mání v každé všední dny.

Je to všechno zadarmo, takže ...

Spustit dva rez. štíty je blbost. Antivirů můžeš mít kolik chceš, štít pouze jeden. Udělám ti přirovnání. Montoya i Raikonen jsou oba skvělí řidiči. Pokud jim dáš každému z nich klíčky od Porche a řekneš jim, aby rychle dojeli do místa vzdáleného 300 km, nedojedou tam ani za týden, jelikož se v první zatáčce vybourají, jak se budou přetahovat o volant.
Pokud ale dáš klíčky pouze jednomu z nich, budou tam za dvě hodinky a po cestě se v řízení třeba i vystřídají.

som diler nodu teda asi nie som celmo nestranny ale kedze spravujem aj siet a kazdeho noveho klienta musim vybavit antivirom (virus dokaze zabit akekolvek radio) po dlhsich testoch som dosiel jednoznacne k nodu.
awast neuveritelne zatazuje cely system (konzultoval som to aj s vyrobcom) polozil pocas testu na kolena athlona 1GHz s 256 RAM (xp). Avg je taky kompromis nemal som s nim vacsie problemy maju ho klienti a su s nim spokojni ale ked si nechaju poradit odo mna jednoznacny kral je nod. vyhody tu boli spomenute.
inak kto neveri ludom tu nech si naozaj pozrie nejake testy renomovanych firiem na nete zaoberajucimi sa odvirovanim a nech sa pozrie kto tam takmer vzdy vitazi;o)
nespomenul som tu nortona lebo som sa zameral na sk/cz antiviry anvyse norton nie je podla mna dobra volba (drahy neohrabany co sa tyka detekcie len lahko nadpriemerny).

Tak k tomu se mohu jedině připojit. Zlatý ghost a čistý image disku. 10 minut a je zase uklizeno. Ale vážně, používal jsem AVG od verze snad 3 (1 disketa),poté co jsem si pořídil pevné připojení k internetu jsem přešel na Kerio a Avast. Bez problému, nikdy žádná blecha a to se semo tamo pohybuji v temných vodách internetu. Zkoušel jsem i NOD, ale moc mi k srdci nepřirostl. Nyní asi půl roku používám kombinaci Kerio a Kasperski, opět žádný problém. Kasperski se mi zdá díky síťovému štítu dost dobrej.
Dotaz na Janíka, popisuješ problém s kombinaci Keria a Avastu. Znám ten problém, kdy webový šťít Avastu převzal tuto funkci Keriu. Je už tento problém vyřešen? Končí mi letos licence na Kasperského, tak bych se k Avastu zase vrátil.8-)

problém jde vyřešit vypnutím Síťového štítu v Avastu, beztak je to nepoužitelné. např. při zapnutém Síť. štítu mi na portu 80 převezme Avast kontrolu a vyřadí firewall (Sygate PRO) ze hry a já nevím co mi na 80 jde ven a dovnitř. Podle mě je Síť. štít dobrý a použitelný při použití integrovaného FW ve WXPSP2, potom hlídá 80 na viry apod., protože integr.FW ve WXP ti nekontroluje odchozí traffic.

Pro imastera:

Ten problém byl s jednou verzí, nepamatuji přesně jestli to byla 4.1.2 nebo starší? na W2K, možná že na XP nebyl, to nevím, nepoužívám. V té době jsem vyzkoušel řadu antivirů, s nodem chodilo Kerio jak mělo, ale zajímavé je že každý z nich po druhém něco našel, a to i po NODu !! (Ale nejvíce po AVG) Jsem přesvědčený že falešné poplachy umí snad každý antivir, a o kvalitách NODu nepochybuji, ale to bych se opakoval. V současnosti používám 4.2.0 + Avast 4.6 home a všechno chodí jak má. Já na Avast fakt nemohu říci nic špatného, snad jen to že kontrola s nejvyšší důkladností scanu a kontrolou archivů není moc rychlá a dost zatěžuje systém - ale to asi všechny antiviry. Na druhou stranu přes webový resp. standardní štít Avastu se mi ještě nikdy nic do compu nedostalo, a ani o ní nevím že běží pokud nevlezu na některé stránky...;-) S image mohu jen souhlasit, taky mám, jenže od acronisu, a považuju to za mnohem lepší než body obnovy v XP. Ostatně za vyzkoušení nic nedáš!

Bez komentáře cituji:

"avast! vítězem SC Award 2006
Praha, 15.2. 2006: ALWIL Software si dovoluje s potěšením oznámit, že náš produkt avast! antivirus získal nejvyšší ocenění v kategorii „Nejlepší antivirus“ v americké sekci prestižní ankety SC Readers Choice.

V této kategorii byl avast! antivirus nominován společně s nejvýznamnějšími produkty v oblasti antivirové ochrany včetně: McAfee Inc. – McAfee VirusScan Enterpise 8.0i, Symantec Corporation – Symantec Antiviru Corporate Edition 10.0 a Aladdin Knowledge Systems - Aladdin eSafe.

Výroční ceny, které jsou udílené čtenáři SC magazínu, jsou jedny z nejvýznamnějších v této oblasti. Této ankety se ročně účastní přes 300 společností s více než 1300 produkty a službami.

Výsledky ankety byly slavnostně vyhlášeny na gala večeru v hotelu Fairmont v San Jose, CA."

Vieš, poviem ti tak. Kedysi začal otravovať One Half a najlepší antivirák bol Toolkit, lebo ako jediný ho vôbec spoznal, nie to ešte odstrániť ho. Potom jeden cez Šalu rozšíril Happy End a ten nepoznal žiadny antivirák, ale pri heuristickej analýze ho dokázal detekovať AVG ako vírus Tiny Family. Takže najlepší antivírus je ten, čo nájde vírusy, ktoré sú v tvojej lokalite. Spam mažem a emaily mám od známych. Proxy mi zachytí väčšinu vírusov. No a vírusy kolujú hlavne po okolí. Našťastie s nimi problém nemám. V Intranetovom fóre dnes vypísali zopár IP, kde majú plno vírusov a ja som tam ani nebol, ale ani sa nečudujem. Pre mňa je najlepší NOD a Spybot. MS Antispyware už považujem za slabý, lebo mi nenašiel vírus, s ktorým som sa trápil celý víkend a odstránil ho až Spybot. Takže ešte raz. Najlepší je ten, čo odstráni vírusy, ktoré sú u teba, nie ten, čo je v nejakom článku popísaný ako super antivirák a teraz sa naň všetci vrhnime.