Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP regulární výraz

Ahoj, už se tu 2 dny morduju s jedním regulárním výrazem v PHP (PCRE), cílem je najít v řetězci toto, uvedu příklad:
<%%#Zájmy#zajmy$>Nějaký obsah</zajmy>
Známe jenom slovo zajmy, víc nic
Ale pozor, ty znaky %% a $ v prvním tagu můžou či nemusí být, takže o to je to složitější, zatím jsem se dostal k tomuto ($key je proměnná, kterou známe):

/<(.*)\#(.*)\#$key(\$|)>(.*)<\/$key>/

To ale někdy vyplivne toto:

<#Jídlo#jidlo$> <#Pití#piti$> <#Barva#barva$> <#Hudební styl#hudebnistyl$> <#Kapela#kapela$> <#Televize#televize

Díky za odpověď.

Aku funkciu pouzivas na analyzu tym regexom? Ptz moze byt fcia ktora vrati vsetky vyskyty toho co tam pasuje.

Ale najskor to bude tento problem:
<#Jídlo#jidlo$> a tu strasne vela vela vela kravin a na konci <#Jídlo#jidlo$></jidlo>

co sa moze stat ak sa nachadza ten link v stringu dvakrat. A to splna ten tvoj REGEX.
V tom pripade napr. ma napada ze si mozes obmedzit to
(.*)
cim testujes ten "Nejaky obsah" v linku tak, ze tam NESMIE byt < ani >
To sa v regexe da, ([^ neco]), vid napr. Regular_expression
T.j. ak sa nemylim tak namiesto toho (.*) daj ([^<>]*)

... alebo som nepochopil ze jaky presne mas problem. :-)

P.S. podobne by som asi obmedzil aj tie prve dve vyskyty toho (.*), ono to moze byt dost nebezpecne (ptz do toho pasuje cokolvek a teda vezme prve <, potom miliardu blbosti, a potom tvoj link). Chapes? Musis to obmedzit (idealne na %*, ked tam moze byt (0 az nekoneco) znakov %, ale nic ine). A to druhe (.*) zmenit tiez na [^<>]*

Toto urcite funguje mam to otestovane

<?php
$key = 'text';
$string = '<%%#Text plný háčků a čárek#text$>Text s háčky a čárkami</text>';
$regex = '<%*#[^<>]*#'.$key.'\$?>[^<>]*</'.$key.'>';

if( ereg($regex, $string, $regs) )
{
 $vypisat = htmlspecialchars($regs[0]);
 echo $vypisat;
}
else
{
 echo "Nepasuje";
}
?>

Schavlne ten regex skladam a pouzivam jednoduche uvodzovky, aby nevznikali problemy s tymznakom $, ten je tam najproblemovejsi.

Ziadne zatvorky netreba. Zatvorky sa u ereg v PHP pouzivaju tusim na to aby si rozdelil string do podpoli (podpolia by boli potom v $regs[1] , $regs[2], ... atd)

Ked nechces regex skladat, tak toto funguje urcite (mam otestovane):

<?php
$key = 'text';
$string = 'blablabla<%%#Text plný háčků a čárek#text$>Text s háčky a čárkami</text>blablabla';

if( ereg("<%*#[^<>]*#$key\\$?>[^<>]*</$key>", $string, $regs) )
{
 $vypisat = htmlspecialchars($regs[0]);
 echo $vypisat;
}
else
{
 echo "Nepasuje";
}
?>

Pred $ musia byt dve \, pretoze jedno odstrani PHP (kvoli "" stringu a druhe porebuje REGEX.

Inac nabuduce ked ti nieco nefunguje tak hladaj pricinu zjednodusovanim.
T.j. mas nejaky program testovaci a z niecoho co je moc zlozite (u nas ten regex) vyhadzujes postupne veci ktore sa ti mozu zdat nebezpecne (ja som zacal tym $ :-)) a samozrejme prislusne upravis aj vstup (aby bol jednoduchsi) a testujes az kym to zacne pracovat tak ako predpokladas. ;)