

Dokaze vir zničit celé PC
By ma zaujimala odpoved na tuto otazku,všade sa pise o viroch ako ich zničit,ako zožieraju systemové udaje atd.,ale
dokaže vlastne vir uplne zničit pc.dajme tomu aby vobec nefungovalo,či vždy len spomaluje systém.Ktorý vir je najnebezpečnejsi?raz som zazil ze mi zmizlo zopar ikon a C:,ci by to slo aj dalej.
Dnešní viry jsou suchaři. Nedokážou zničit hardware.
Teoreticky by to šlo- třeba extrémně přetaktovat grafiku, nebo zničit vypalovačku- třeba naflashovat nefunkční firmware.
Ale ještě jsem nic takového neslyšel.
Jo kdysi byly viry, co třeba flashovaly desku :)
Mm.tank může povídat.
A v historii byly viry co třeba odrovnaly pevný disk a nebo monitor. Dnes to již takto nejde.
Buď v klidu, je vysoce nepravděpodobné, že by vir zničil hardware.
A přeinstalovat systém jde vždy. :)
O zničení HDD nějakým virem jsem slýchával tak před 12-15 lety (rychle za sebou opakovaný příkaz "park disk", který měl rozkmitat hlavičky tak, že se chovaly jak "jehla šicího stroje" a disk zničily). Ovšem netuším, zda to bylo možné či šlo o hoax.
A to mě zase chodí každou chvíli, že někdo objevil strašný vir, co sežere HDD, děti, manželku, vyžere lednici a kdovíco ještě. Obvykle to na hoaxech najdu do minuty a je to nová modifikace známého Invitation.
invitation
Myslím si, že i tazateli něco takového přišlo a raději se tedy ptá, protože se mu to nezdá.
Pevný disk neustálým zápisem nebo vypínáním / zapínáním a monitor také vypnínáním / zapínáním? U CRTčka by se mohlo něco poškodit, u disku taky, ne?
To bylo Marku v dobách, kdy se dal CRT monitor vcelku spolehlivě odpálit tím, že se mu vnutila příliš vysoká frekvence řádkového rozkladu. Potom už si to monitory začaly hlídat a zobrazovat ono známé "Signal out of range". Pevný disk nahoře vysvětluje kolega. Jednalo se tuším o rozkmitání raménka s hlavičkami.
Ako "znicit" viry? Ako "zozieraju" systemove udaje? To je dobre.
Netreba citat bulvar. Netreba verit vsetkemu, co vam podsuvaju.
Po tychto bulvarizovanych vetach si neviem celkom dobre predstavit, co myslite pod pojmom "znicit cele PC", ak rozmyslate v exploziach, tak vas sklamem. V dnesnej dobe takisto nie je bezne, aby viry vobec chceli nejakym sposobom poskodit PC v zmysle znefunkcnenia. Prave naopak. Dnesne uspesne viry su "komercne" a ich cielom je naopak zachovat funkncnost PC za ucelom vyuzitia jeho vypocetnej sily.
Najnebezpecnejsi vir je ten, ktory z vlastnej hluposti/nevedomosti nainstalujete na vas PC. Tieto viry prenasaju uzivatelia z PC na PC, na ktorych posobia. Sadnete si k susedovmu PC a ten vir s rovnakou uspesnostou pomozete chytit aj jemu, takisto na PC v praci atd atd.
Pri ochrane proti virom je potrebna akasi striedmost a najma zdrave uvazovanie (ten ominozny selsky rozum), nic viac.
Tak vela stastia pri boji s virmi.
ano, může to jít až tak daleko, že vůbec nespustíte systém, takže počítač nebude vůbec fungovat. Ale to přeci ještě neznamená poškození hardware.
vírus cih pod dos-compatible/win9x dokázal poškodiť všetky flashovatelné firmware/biosy,ktoré nemali ochranu proti prepísaniu,tým vyradili určitú časť hardwaru z činnosti,dnes má cih zdatného pokračovatela,dvojicu klez-elkern,ktorý už vie prevádzať svoju činnosť aj pod novými systémami,pre mobilné telefony/smartphony s podporou java a s operačným systémom symbian existujú odvodeniny pôvodných vírusov scull/comm warrior,ktoré takisto,pokial má telefon flash-rom,vedia prepísať obsah flashrom a vyradiť telefon z činnosti,na konci minulého roku sa objavil vírus,ktorý vymazáva obslužný systém v routroch založených na linuxe ,vo všetkých menovaných prípadoch je však znovu len poškodený software a hardware je znovuspojazdnitelné opravným flashnutím biosu/firmware,nahraním nového obslužného mikro-systému,aj ked v niektorých prípadoch je to nutné previesť v servise.Zbytok správ o zázračných vírusoch,ktoré poškodzujú priamo hardware spadá obvykle skôr do sféry hoaxov.
Kedysy do BIOS-u nebol pristup z operačného systému, dnes to ide.
Ak by autor viru chcel znefunkcnit hardware, bez problémov by mohol tak urobiť. Stačilo by pár zmien v BIOS-e, prípadne heslo, heslo pre cryptovanie disku a pod. Tieto riešenia už boli. Boli to zlé, neúspešné vírusy. Vir je uspešný ak sa šíri a nie ak zabije hostiteľa.
Ale aj doba je iná, každý dnes chce peniaze. A tak zavirený stroj nie je hrozba pre hardware, je to hlavne ohrozenie informácii. Fungovať na online banking-u s virom može znamenať vybieleny účet.
začínají prázdniny, mirkové vylézají z děr a nemají co na práci, tak pokládají blbé dotazy.
viry už se dávno nepíšou aby jen zpomalovaly pc, to je nanejvýš důsledek. i z toho že tě počítač zastřelí nebo ti upadne hlavička (disku) autor viru nic nemá, jsi mu k ničemu.
viry se píšou pro prachy nebo pro masové zneužití (krádeže údajů k bankovnictví, hesla k ftp, k messengerům, mailové adresy, spamboti, šiřitelé virů, pro dos/ddos útoky).
Hardware ktorý sa dá zničiť softwarovo si nič iné nezaslúži :)
Chlapi dik za prispevky,takze je mi to uz jasne.
nuz raz som aml skusenost s virmi,stale mi vypisovalo Virus alert,C:-ko zmizlo,mrzol system,hlasilo 1700
virov.len som tak zauvazoval co by sa stalo potom,kebyze nie su odstranene.
Prostě vyladěný systém...![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)