BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Bohužel.
Notebook není mobil.
I kdyby nezměnili MAC adresy, tak podle nich nalézt notebook je šance prakticky nulová. Není žádný centrální registr MAC adres. MAC adresu uvidí maximálně tak ISP, a ani s tím si nejsem jistý..
ISP MAC adresu vidí.Ale můj ISP blokuje připojení na MAC adresy. Měním základní desku často tak už nikam nevolám ale přehazuju MAC adresu ve windows /u ovladače síťovky/ na tu starou.
Otázka je jak to vůbec vidí.
V tom nemám jasno.
Možná MAC vidí jen router v domě, který kontroluje jestli někdo se nechce připojit z jiné MAC, ale na dálku ji ISP nemůže zjistit, možná si ji zjistit může, ale pochybuju, že má nějakou centrální databázi zrovna připojených lidí a jejich MAC
-Platí pro ISP kteří nemají omezeno připojení dle MAC
(MAC omezení považuju ze strany ISP jako takovou menší "vyčůranost")
Ja to povazuji za ubohost a traparnu ISP..Bohuzel,i v dnesni dobe se na to ISP docela "hraji" a pouzivaj..
A nenapadlo tě, že podle MAC ti server DHCP přidělí tvou IP adresu?
Svatá prostoto!
Vše závisí na technologiích, které IPS provozuje.
U notebooku Dell stačí znát ServiceTag. Pak stačí tento servicetag (tj. sériové číslo) náhlásit na lince Dellu (standardní linka helpdesku) jako ukradený.
Pokud byl notebook zaheslován (BIOS plus disk, reset CMOS apod. v tomto případě opravdu nefunguje
), je velmi velká šance, že zloděj bude muset volat do servisu pro odblokovací kód (a tam mu jej nevydají, naopak upozorní PČR - toto jsem osobně zažil a funguje to). Základem je ovšem mít zabezpečený počítač, pokud zabezpečený nebyl, je šance, že se Dell k tomu notebooku dostane velmi malá.. Novější modely mají navíc přímo v BIOSu další službu, která se jmenuje tuším CompuTrace, poslední modely E-série dokonce umí smazat data na vzdálený povel.
Totéž (co se blokace týká) by mělo platit pro Sony, ale tím si nejsem vůbec jistý.
Wow, o tomhle jsem nevěděl, až budu kupovat notebook, tak asi od Dellu - monitor mám prověřenej a funguje výborně, za kvalitu a NBD opravu se asi vyplatí si připlatit..
Dell rulez. Mám od nich dva optiplexy (starší, leč stále báječné - jeden z roku 2001 a druhý z roku 2005) a jeden téměř desetiletý notebook; nemohu proti ani jednomu kompu říci křivého slova! A to jsou denně v provozu, starý optiplex mnohdy jede tři dny v kuse. A to vše s 200W zdrojem
Ale nesmíš narazit na sérii, která měla špatně navržené zdroje. Po dvou letech začaly odcházet jako na běžícím pásu. Byla to ale chyba jen jednoho typu. Stane se. Jinak si na Dell nemohu stěžovat.
jj, třeba D600 trpěly na praskající kryty klávesnice (u D610 už to skoro opravili), dost často jsou problémy se síťovými (ethernet) adaptéry (to přetrvalo celou D-sérii), dost taky odcházejí kanektory pro replikátory portů (ale to asi běžné domácí uživatele nepotká
)