Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash routru D-Link DIR 330

..slušně se ptám, jestli to už někdo nedělal..myslím ten flash..anglicky neumím, ale tápavě jsem vyčetl, že potřebuji k tomu nějakej soubor (dd-wrt v24. mega generic.bin) a program tftp32..ale jak se to tam namorduje..to jsem nepochopil..asi bude jednodušší koupit novej routr..nebo jestli někomu pomůže tento návod:

0. power on your dir320;
1. plug into LAN1 (PC is 192.168.0.xx );
2. tftp -i 192.168.0.1 PUT firmware.bin
or do the same with tftpd32 (click upload).
3. shortly disconnect power (~0,5sec) and plug DC jack back.
4. when link comes up, press ENTER
quick, frequent flashing light shows, that software is uploading;
5. WAIT!!! for some minutes, until SSID dd-wrt comes visible.Reconfigure PC’s IP and

tftp (zkus si otevřít příkazovou řádku a napsat tftp a odbouchnout enterem - uvidíš nápovědu, jak tento příkaz používat) je klient protokolu TFTP (zjednodušený FTP protokol používaný převážně pro upload/download firmware pro různá embedded zařízení (routery, switche, IP telefony apod.)

Ve tvém případě jednoduše vezmeš firmware a podle jasně daného postupu jej prostě pomocí tftp naláduješ do routeru (podobně jako třeba uploaduješ fotky na web). V některých případech je ovšem zařízení nutno na tuto proceduru nachystat (obvykle držením tlačítka reset po nějakou dobu při zapnutí napájení)

edit: podle toho návodu cos vložil do dotazu to u tvého zařízení funguje tak, že TFTP server je v něm aktivní jen chvíli po startu zařízení (proto to vypnutí a zapnutí) - tipuju to na nějaký čipset TI s ADAM2 zavaděčem.

nazdar touchwoode:..pochopil jsem, že bin soubor do tabulky s příkazovým řádkem nedostanu :.(..začnu laborovat s programem tftpd32..routr leží vedle notebooku, jsem v klidu, peníze na novej routr mám z evropských fondů..jsem připraven po chvilkách začít rasovat softwear..

..možno som na niečo prišiel..musím napísať cd C:\TEMP....Urobiť ENTER a potom už na ďalšom riadku mám vzorove nachystané C:\TEMP>....a za tým budem pokračovať tftp -i 192.168.254.254 PUT dir300-firmware.bin..ešte musím poštudovať, kedy router vypnúť..je to v angličtině..zatiaľ dík:-)

to ws79:..moc dík..už jsem to vysvětloval kolegovi..mně tam chyběli ty ENTRY..zatím se toho flashe bojím, asi počkám na zkušenějšího..má se tam zapnout a vypnout, ale zatím to v anglině těžko louskám..já jsem generace, která se izučála jazýk velíkovo naróda..

ne, myslím, že to je jinak.

1. pustíš tftp (to bude blokované/nebude funkční, protože router běží ve standardním režimu)
2. vypneš a znova zapneš router
3. po zapnutí naběhne bootloader ADAM2, který má v sobě zadrátovaný tftpd a čeká na nový FW
4. tvůj tftp klient získává spojení a tlačí data do routeru (NYNÍ NERESTARTOVAT!!)
5. router se updatuje (NYNÍ NERESTARTOVAT!!)

KROKY 4 a 5 MUSÍ PROBĚHNOUT BEZ ZÁSAHŮ UŽIVATELE (restarty a pod., jinak hrozí poškození routeru)!

dost sa cudujem, ze chces do D-Linku nainstalovat alternativny firmware. DD-WRT nie je firmware vyrobcu, ale firmware co vyvija skupinka ludi, spravidla linuxakov, ktory su schopni si tam potom instalovat spravne aplikacie a nastavenia. nechces radsej instalovat original D-Link firmware, ked zjavne nie si ziadny linux guru? resp. tam ten original firmware uz bude, skus pozriet v prirucke ako s nim nastavis veci. napriklad v exploreri das 192.168.1.1 a potom sa prihlasis ako admin heslo admin...

..kluco moc dík..aj slovenský aj český..seděl jsem včera do do 22,30 a snažil jse nasoukat alternativní firmwear do routru DIR-300..nepovedlo se..přesto moc děkuji touchwodovi, michalovi2,ws79, karlovi za moudré rady..nejsem sklamanej...dost věcí mně naučili..jsem starší generace a za každou radu jsem vděčnej..malinko jsem přispěl na chod tohoto fóra..opravdu si to zaslouží..routr zatím pracuje i bez alternativního firmwearu..pořád kvůli MAC adrese zůstávám u něj..jó u toho cizího firmwearu mi to psalo, že byl překročen časový limit...asi to mnělo snahu..ale asi někde byla chybička..ale podstatné jě, že o něco novější originální firmweaar ve verzi beta asi funguje..kluci ještě jednoou dííík:-)

naopak, DD-WRT je primárně určen pro NEexperimentátory, jako "uzavřené řešení". Kdybys chtěl experimentovat s aplikacemi, šel bych do originálního OpenWRT nebo X-WRT.

Základní vlastností DD-WRT je široká možnost konfigurovatelnosti routeru (tj. funkce, které originální FW neposkytuje, nebo poskytuje v omezené formě nebo poskytuje velmi nekvalitně)