Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má cenu kupovat Visty ?

Dobrý den,
chci si pořídit orig. Visty kvůli akci od Microsoft, abych poté mohl upgradovat na Windows 7.
Napadá mne ale otázka proč kupovat originální Windows když můžu mít cracklý.
Já vím, že mě tu začnete napdat, ale chci se zeptat, zda mi může orig Windows nabídnout něco navíc kromě aktualizace.

Protože zaplatit cca 3000 Kč za OEM verzi, kde vyměním 3 prvky z pc a licence skončí, se mi zdá moc ! Nebo je to jinak ?

Napadá mne ale otázka proč kupovat originální Windows když můžu mít cracklý.

Až ti OSA vyrazí dveře a napálí pokutu 150 tisíc, tak změníš názor. Cra*klé Windows jsou náchylnější na virové hrozby, protože nejsou obvykle zaplé automatické aktualizace, to píšeš. Pokud by sis nějaké aktualizace stáhnul nebo se ti automaticky spustil software na kontrolu licence, automaticky se ti objeví černá obrazovka a začne odpočet 30 dní a bude tě to ke konci této lhůty upozorňovat každých 10 minut na instalaci. Pokud bys to nějak obešel, tak tě asi microsoft už bude mít napsaného jako piráta :-). Potom do cra*ků se obvykle dávají také viry a takováto havěť.

jo přesně tak :P a navíc v česku se nekrade, ale půjčuje to ví každej poloblb :).
Je tu ještě jedna věc, která mě samozřejmě neomlouvá ale je to fakt a to je, že když si microsoft nedokáže zabezpečit vlastní soft tak je to jejich chyba... je to stejný jako když na parkovišti necháš odemklý auto s klíčkama v zapalování a jdeš se domů čučet na bednu.... až ti ho šlohnou tak ti pojišťovna taky nic nedá protože to byla defakto tvoje chyba

Ale Win zamknute je. A dost dobre. Crack sa rovna "vyhackovaniu" zamknuteho auta alebo rozbitiu skla zamknuteho auta. Jooo to si nevedel debil to auto zabezpecit aby som nemohol rozbit sklo? Napr. pancierovym sklom? :-D A tak isto je to aj nelegalne (obchadzanie ochrany). Tak si moc nenamyslaj :)

Jistě, že je to nelegální, já to nepopírám to bych musel být vůl, ale vem si, že MICROSOFT NEJvětší producent SW a OS na světě kterej má pod sebou tisíce programátorů nedokáže úspěšně zabezpečit svoje pordukty, které používají miliony lidí na Světě. Tím pádem nedokáže zaručit bezpečnost svého produktu ať už legálního nebo ne a tím pádem nedokáže ochránit data uživatelů kteří pod windows pracují... to že používám nelegální OS je trest microsoftu za jejich neschopnost si ohlídat svůj produkt a mé data... :)

Ale ten crack pouzijes TY. Crack je nastroj, napr. ako kladivo na rozbijanie okna na aute. Takze ty najdes kladivo a myslis si ze ta to opravnuje rozbit na nejakom auto okno a ukradnut to auto. A pri tom si hovoris ze "ten vyzobca auta je ale uplny debil jakto ze nezabezpeci to sklo proti rozbitiu kladivom, sak pancierove skla vazia len 100kg to by nebol vobec problem dat na auta pancierove skla, joj ten vyrobca auta je debil". Velmi zaujimavy nazor, ale nespravny.

Aha takze si niekde nelegalne stiahol (= aj v tom momente si kradol) software a uz na nom len jazdis, fajn. :-)
A nemysli si ze stahovanie pre vlastnu potrebu je legalne. U SW neni. To plati len pre audiovizualne diela.

P.S. a ti vyrobcovia aut su taki blbci fakt ze nedokazu dat do auta kameru a zistit ze ja predsa nie som majitel a ze ja si spokojne jazdim ta palubna doska nezcerna, keby scernala tak to by som uz tro auto nepouzival, no to je ale debil ten vyrobca aut... :-)

Vies o tom ze aj prechovavnie kradnuteho tovaru je trestne?
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/tr estni_zakon/cast2h9.aspx
Precitaj si §251. Takze sa moc nevytesuj :-)
Pisem o tovare normalnom, ked uz si zacal s prirovnaniami, u SW neviem zhlavy jak su momentalne o tomto zakony, ale aj tak, mas fakt divne nazory. Aj ked mne osobne vobec nevadi ze MS neplatis, nech uz konecne ti dementi skrachuju.
Ja si to tiez v buducnosti sakra rozmyslim ci MS este dam za nieco peniaze (ale kvoli tomu nemusim kradnut! Myslim ze budem pouzivat WinXP este tak 20rokov :-))

Když jsme měnili Win 2k za XP, tak jsem je měli asi taky nějaké 2 měsíce jenom na zkoušku nekoupené, pak přišel nějaký zlevněný legalizační pack, tak jsme toho využili a Win si koupili, mám aspoň klid v duši, že mám Win legálně. Tenkrát jsme ještě internet doma neměli, tak nevím, jestli byly nějaké beta verze Win Whistler (XP), u Win7 mám odzkoušené, že je to celkem kvalitní systém a s Vistou se srovnávat rozhodně nedá, je rychlejší a IMHO lepší. Nejvíc se mi na něm líbí ta virtualizace XPček, jestli budu nějakou verzi kupovat, tak pravděpodobně Win7 Professional (funkce Ultimate verze nevyužiju). Kámoše jsem se zeptal, že kolik budou stát ty Win7 a jestli si je bude kupovat a on že ne, že má Windows 7 Gang*ta edition za 0$ :-D

Příklad: Máš pozemek, k němuž přiléhá jiný pozemek. Nejsi si jistý, kde je mezi těmito pozemky hranice. Tak sekáš trávu na obou, staráš se o oba atd. Tím v dobré víře užíváš něco co není tvé. Původní majitel nejeví o pozemek zájem, případně není zjistitelný. Po nějaké době (IMHO je to 10 let, hledat to nebudu) je možno u soudu řešit tzv. vydržení věci, zde třeba pozemku. Nebo ti třeba někdo něco půjčí a dejme tomu že emigruje. Tak po nějaké lhůtě může ona půjčená věc přejít do tvého vlastnictví, samozřejmě za podmínek stanovených zákonem... Řeší to myslím občanský zákoník, tak pokud se o prázdninách nudíš, můžeš se věnovat samostudiu.

Co ti nabídne navíc zakoupené auto oproti ukradenému? Jezdit budou stejně, ne? Nebo koupený rohlík bude chutnat jinak než kradený? Taky asi ne. Ale to furt není pádný důvod, proč by se mělo krást. Takovou otázku může položit jen <každýaťsidoplnísám>.

Windows Update ti poskytuje vyhodu ze ten nefunkcny Winsrot aspon trochu sfunkcnuje, a hlavne zaplatava diery cez ktore sa do PC nadrbavaju cervy, a teda neupdatovany Win mas za chvilu zavireny, co nebude srat len teba ale aj vsetkych ostatnych ktorym cez tvoj PC budu odosielat spamy apod a budu mat chut ti dat do drzky ze mas zavireny PC.
A obcas sa pritrafi aktualizacia ktora potom odhali aj ten tvoj crack, a v tom je vyhoda legalneho OS ze nemusis vkuse cakat ze kedy sa rano zobudis zapnes PC a mas cierne pozadie a velky napis Vas system je nelegalny a 3dni to zas crackovat a crack obsahuje vir takze si to zas hned aj zaviris a budes si davat dokolecka crackovanie a odvirovanie :-)
Licencia je viazana na PC cim v MS myslia motherboard, ale mozno bude treba po vymene nejakeho komponentu znova aktivovat ale aktivacia by mala prejst bezproblemov ak si nemenil MB. Inac aj ked sa meni MB da sa povedat telefonom ze sa stara pokazila a mali by to zaktivovat. Takze to zas s tym "licence skonci" neni az tak horuce jak si myslis.

Ked na to mas tak si to kup ked na to nemas tak rob co chces ale nemusis to vypisovat na internet, nikoho tvoje cracky nezaujimaju.

Je to relativní. Pokud jsi trochu fanda do PC, a hodláš něco vyměňovat, tak věř, že určitě krabicová WIN budou lepší. Počkej si na WIN 7, na visty už zapomeň. Mám pocit, že Win 7 ru s námi budou asi jako byly XP. A ohledně otázky zda-li to má cenu, to si musíš zodpovědět sám. Je mi jasné, že si asi programy nekupuješ, když se ptáš už na to, zda-li si koupit systém, ale ber to tak, že systém je alespoňto nejzákladnější, co by jsi mohl mít zaplacené. A vem v potaz, že když udělaj nějakou opravu a crack nebude fungovat, tak u licencovaných win budeš mít klid. Já mám originální vistu, a musím říct, že jsem rád. Dřív jsem měl cracknutý XP, ale ten pocit, že to máš legal je lepší :-). Je sice pravda, že OSA se na tebe vyprdne a nechá tě, jsi moc malá ryba, ale i tak. Radši je kup.

Já si chci koupit Win 7, ale 5000 Kč se mi zdá moc. Já vím, že jste tady všichni s legálními Winy a i veškery software máte originál, ale já ne.
Protože pokud bude software stát tak nehorázné peníze, tak se pak nesmí ti výrobci divit, že to lidi obcházejí.

To samé bylo s DVD, stály horentní sumy a nyní když je vydávají za 50-100 Kč v novinách, tak si je každý koupí.
Prostě umělec nebude mít na zlatého Humera ,ale koupí si pouze nové BMW no ...

Pokud by byly Win za 2000 Kč a neomezovali jako OEM, tak sem s nimi.

Trosku splietas pojmy a dojmy a potom mas z toho paskvil.
V prvom rade zrovnavat software a predovsetkym OS s vyrobou resp lisovanim umeleckeho diela je ako ked porovnavas lietadlo a auto. Oba su dopravne prostriedky, ale kazdy ma svoje urcenie a nemozes tam hladat podobnosti. Na vyrobe OS makaju mesiace desattisice ludi, album sa nahra za par tyzdnov, mesiacov a na jeho vyrobu staci par ludi. Navyse vydanim albumu sa starostlivost on konci, kdezto o vydany OS sa treba starat a vydavat rozne opravne balicky (toto sa netyka len win ale VSETKYCH OS).
Tvoj problem je, ze sa tu verejne chvalis, ze si si dany software ukradol a pokusas sa o tom rozprudit zbytocnu verejnu diskusiu, kde chces svoj postoj obhajit. Navyse sa ti nepaci, ze ostatni sa tvaria, ze nikdy nic podobneho neukradli. Ale oni predsa nic take netvrdili, tvrdili len, ze tvoj posotoj je amoralny a ze ked uz mas teda nutkanie kradnut, kradni si potichu a nechval sa tu tym na fore a neobhajuj si svoj postoj pred ostatnymi.
Btw tie priklady s tym nezamknutym autom, toto je snad uz 4 rocny evergreen na nete a pride mi to, ze sa to bude vytahovat snad vecne. Je to rovnako stupidne prirovnanie ako vsetky podobne.
Fakty:
- software si ukradol, pretoze o jeho nelegalnosti vies. Odpada tym dovod o pouzivani v dobrej viere. To, ze ti ho dal kamarat a pod nehra rolu. Pri instalacii navyse potvrdzujes licencne podmienky MS, ktore porusujes (opat vedome).
- obhajovat tento postoj na verejnosti nema zmysel. Vsetky argumenty o neschopnosti MS zabezpecit si svoj vlastny system su zvasty (ziaden software nema 100% zabezpecenie), argumentacia vysokou cenou taktiez (cena je primerana, ak sa ti zda vysoka pouzivaj nieco ine) a uz len usmev moze vyvolat tvoje tvrdenie, ze si nic neukradol lebo software ti dal kamarat a ty si si ho "len" nainstaloval.

P.S. Nie ani ja nemam na svojom PC vsetko original zakupene. Na rozdiel od teba si vsak pojem kradez uvedomujem celkom jasne, nechvalim sa tu tym a neriesim tu chujoviny.

Netvrdíme, že máme všechen soft originál. Ale nechlubíme se s tím a neobhajujeme to nijak.
A legální Widle? Na to se člověk začne dívat trochu jinak, jakmile začne trochu vydělávat svoje prachy, to se pak člověku změní názor na hodně věcí v životě. Neplatí to však pro všechny, to ne.