Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pedály k pc?Má to cenu?Popř. jaký?

Čuss,
takže bych tu měl další dotaz: hrají se s volantem závodní hry lépe,nebo je to lepší na šipkách?Každopádně mě to láká..měl bych omezení do 1000kč,tak jestli mi můžete nějaké doporučit,budu jedině rád.
..když budou bez řadící páky,tak bych si ještě někde sehnal obyč. joistyck na řazení dopředu a dozadu..
co jsem si vyhlédl já,tak je toto: eshop.onlysoft.org

Výhody G25:
- Volant má otáčení až 900°. Využití plného otáčení je supr, ale musí se to opravdu umět.
- Tři pedály. Spojka ano, ale skutečně ji umí využít jen ti, co umí jezdit s patou na spojce špičkou na plynu. Standardní řazení s přešlapáváním zpomaluje a hodně lidí se krotce vrátí zpátky k automatické spojce.
- Řadička - háčko, nebo sekvence, nastavitelné. Fajnšmekrovská věc, hlavně to háčko. IMHO nějakým joystickem nenahraditelné. Varování: Kombinace GT Legend + BMW CSL (Porsche 911) + G25 v plném nastavení, řazení H + Nordschleife vytváří závislost.

Jenže.
FF EX - bytelný volant, ne tak dokonalý, jako G25 (ten je potažený kůží), ale i tak naprostá špička v levnějších wheelech. Maximální natočení tuším 300°, ale speciálně začátečníkovi to stačí až dost. Dva pedály jsou v pohodě, dobře se řadí "pádly" pod volantem. Pádla jsou imho lépe udělaná, než u G25.
FF EX má všechna tlačítka na volantu, rychle přístupná. G25 má na volantu jen dvě pádla a dvě tlačítka, zbytek je na pultu řadící páky. Realistické - ovšem někomu to nemusí vyhovovat.
Připojování G25 k počítači je děsnej opruz, to není kabeláž, to jsou Ervěnice. Vždycky hodně přemýšlím, jestli se mi skutečně chce jezdit. Pokud není možné mít volant připojený a namontovaný na stole pořád, je to na budku.

U volantů Momo oschází potenciometry pedálů. Při koupi z druhé ruky se dá říct skoro jistě, že budou minimálně načnuté. U G25 odchází tlačítka v řadičce. Při koupi z druhé ruky....

Ergo: Jestli chceš vyzkoušet slušný volant, kup si nový FF EX. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3364 8

Neměl jsem ho v ruce, takže jen podle specifikace a fotek.
a) Jestli je ta řadička k přichycení jen přísavkami, jak je z fotografií patrné, je to úplně k ničemu. Do pěti minut ježdění to třikrát utrhneš ze stolu. Takže počítej s nějakým pevnějším přibastlením, nebo se informuj se u prodávajícího, jak je to řešené. (Tohle už tedy asi nestihneš...)
b) Nemá zpětnou vazbu (Force Feedback), mně by to vadilo hodně. Vibrace nejsou zpětná vazba.