Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nejde spustit

Dobry vecer vsem, mam problem se svym PC, ACER ASPIRE T160, SEMPRON 3400, ktere nejde zapnout. Pri jeho spusteni se ukazala kontrola disku C. Po jeho kontrole se PC spustilo a ukazalo se kryticka chyba na oddile C opravena. Chtel jsem hned udelat zalohu ale pocitac zamrzl. Po restartu uz nejde vubec spustit, jen se aktivuje DVD jednotka a huci ventilator ale pocitac se nespusti ani LCD. Nesviti ani vypinac vpredu. Nevite nikdo co muze byt za problem? Dekuji.

No bude treba to otvorit, vsetko nepotrebne (disky mechaniky, zbytocne karty atd) poodpajat, skusit clear CMOS (prip. vybrat knoflikbaterku na hodinu, pri vypnutom PC z 230V), a postupnym vylucovanim zistovat ze co je vadne.
Disk mozes skusit pripojit do ineho PC a vycitat z neho potrebne data.

vadná ram? jestli máš více paměťových modulů, nech jen jeden.
přetaktováno? vymazáním cmos se mimo jiné odtaktuje.
divný zdroj? to se zkouší blbě. když odpojíš hdd i dvd, dostaneš se aspoň do biosu?
ale acer je poukázkou na peníze vyhozené z okna.

Modul ram mam jen jeden, pretaktovano neni. Kdyz jsem odpojil hdd i cd, tak se nic nedeje. Kdyz jsem poprve vyjmul baterku tak se alespon podarilo pc vypnout. Po dni necinnosti (nezapnuti), jsem ho jednou spustil, rozsvitilo se tlacitko power, pocitac najel delal kontrolu disku C a na 82 oddile se opet vypnul a zase nejde nic. Ani vyndani baterie nepomaha.

Bohuzel uz to je rok po zaruce. Baterku jsem meril, dava 3 volty a nejake "drobne". Je mi divne, ze kdyz jsem baterku vyndal pred tydnem poprve na 10 minut, tak to napred slo jen zapnout. Bios se nespustil ale neslo to zase vypnout, musel jsem to vypnout kabelem ze zasuvky. Nechal jsem to den a potom to slo, nabehl bios, delala se kontrola disku C ale nedodelala se a pocitac se na 82 oddile vypnul a od te doby zase nic.

Brtníče, Brtníče, blbě radíš, z toho med nekouká. Zkratování kontaktů po vyndané baterce je ... no, řekněme, k ničemu. V cestě je totiž dioda a ta kdyby měla znatelný zpětný proud, tak ta baterka dávno vybuchla.
Že všichni radíte eskamotérské kousky s vyndáváním baterky a nikdo, ale vůbec nikdo neporadí chvilkové přemístění jumperu Clear CMOS do druhé polohy? (samozřejmě, počítač povinně odpojen od napájecí sítě) Je to rychlejší a zaručenější, než nějaké blbnutí s vyjímáním baterky a zkratováním čehosi...

Zkratování kontaktů po vyndané baterce je ... no, řekněme, k ničemu. V cestě je totiž dioda

board s diodou jsem zažil snad 1x-2x v životě, a už je to nějakou dobu. nejsem servisák, řeším převážně krámy co potkám ve fabrice, možná je to v jiném segmentu trhu běžnější, ale určitě ne pravidlem.
a pokud je potřeba někomu vysvětlovat jak zkratnout kontakty patice, nedovedu si představit jak mu popsat situaci že má kdesi na boardu najít zkratovací propojku (víš že často nebývá u baterky) - co odpojit, kdy to zkratnout, nezapomenout rozpojit jak ecs...
ostatně jak zatím nemůže tazatel najít - ani každá deska nemá clear cmos jumper (nebo se k němu nejde v kisni dostat - takže já jdu vždycky po baterce)
manuál je anglicky a proto vyhozen, a mi to prostě na dálku připadá nevysvětlitelné. proto toto.

tazatel: foxconnem vyrobeno pro acer. co má tvoje bedna na sobě za označení? aha, acer aspire t160
děláš v těch dotazech bordel.

Za bordel se urcite moc omlouvam ale tento dotaz jsem zalozil jako prvni. Ke druhemu doslo, kdyz se mi prisel urcity odbornik na PC podivat a rekl, ze to bude urcite deskou a zarazilo me, kdyz rek, ze ma socket AM2. Me se to ale nezdalo, tak jsem zalozil hloupe druhy dotaz. Tady na tomto opravdu super foru jsem se lognul jen kvuli tomuto memu problemu. Jsem tedy v tomto smeru novacek, tak se vsem pritomnym jeste jednou omlouvam za zmatek.

to neřeš - kdyby neměl acer bordel v nepodpoře na webu a zveřejňoval manuály ke stažení, mohla být propojka dávno nalezena (CLR_CMOS, vlevo dole vedle šroubku).

pokud se ji nepovedlo oživit a nemáš jak vyzkoušet/zaměnit jednotlivé díly, začni vybírat nový model. buď od známého se stejným chipsetem (prý GeForce 6100+nForce 410), nebo se vybodni na kompatibilitu když není jisté co odešlo, a pořiď novou základní desku + cpu + paměti.
ale to už je na novou instalaci.

Brtníče, podle toho, co píšeš, jsi viděl desku 1x-2x v životě, což se mi, při tvých pozoruhodných znalostech, jaxi nezdá. Spíš bych řekl, že jsi se nějakou hloupou diodou (navíc umně skrytou) nezabýval - ale ona tam prostě musí být, jinak by napájení CMOS z 5V tu baterku prostě zničilo. Dál se tím ale nezabývejme, je to lehce mimo míso a nestojí to za spor.

Tak jsem konecne po dlouhe dobe zprovoznil muj pocitac. A to tak, ze jsem si jen tak na zkousku, podal inzerat na stejny typ zakladni desky a svete div se, ozval se mi nekdo kdo ji mel k prodeji. Proto bych chtel podekovat vsem zde pritomnym, kteri mi s mym problemem moc pomohli a poprat jim prijemne svatky a vse nejlepsi do Noveho roku.