Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - rozdeleni do sloupcu text/cisla

Zdravim, v excelu 2003 mam v jednom sloupci nazev s cisly v tomto tvaru

 ____________________
|       A       |  B |
|Ambro 178      |...
|Ab wa ua 195   |...
|sdfasdfasdasd 1|...

a potrebuji rozdelit slova od cisel a vytvorit tak dva sloupce, tak aby vzniklo toto

 __________________
|      A      |  B |
|Ambro        | 178|...
|Ab wa ua     | 195|...
|sdfasdfasdasd|   1|...

Rucne prepisovat 500 radku nema smysl.Nevite jak na to, existuje na to nejaky vzorec?

Diky za radu.

Částečně pomůže menu Data - Text do sloupců (Excel 97)

Problémem bude ten druhý řádek, text rozdělí do více (do třech) buněk. Kdyby všechny řádky měly formát "xxxxxxxxxxx 99999" (počet písmen a číslic libovolný, ale bez mezer), bylo by to jednoduché. Pomohlo by, kdyby před číslem byl jiný oddělovač (místo mezerníku třeba čárka, tečka). Je-li stejná mezera uvnitř textu a mezi textem a číslem, nic rychlého mě nenapadá...

Tak jo, dá se to :-)

Označ všechny potřebné buňky
menu Úpravy - Nahradit
- tam dej Najít " 1" (mezerník a jedna) a Nahradit "-1" - provést to pro celou oblast

Opět označ vše, opět Nahradit...
Tentokrát " 2" za "-2"
(opakuješ pro 3,4,...9,0) - tedy 10x

No a pak dáš Data - Text do sloupců - vybereš "Oddělovač" a jako znak "-"

A je to.

edit: nesmí být v textu slovo, které by začínalo číslicí!

Pomocou tohto vzorca získaš prvú časť textu:

=LEFT($A1;SEARCH("@";SUBSTITUTE($A1;" ";"@";LEN($A1)-LEN(SUBSTITUTE($A1;" ";""))))-1)

Pomocou tohto vzorca získaš číselné hodnoty z konca textu:

=VALUE(RIGHT($A1;LEN($A1)-SEARCH("@";SUBSTITUTE($A1;" ";"@";LEN($A1)-LEN(SUBSTITUTE($A1;" ";""))))))

V českom Exceli musia byť názvy funkcií po česky.

Vzorce rozdeľujú text podľa poslednej medzery v bunke A1, pričom používajú pomocný reťazec "@", ktorý sa nesmie nachádzať v texte bunky A1. Ak to pre tvoj prípad neplatí, tak buď použi iný reťazec, alebo ak to chceš úplne všeobecne, tak použi namiesto neho napr. "@"&$A1.