Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java - Action Button

Čau,

chtěl bych se zeptat, jak udělat jednu funkci v mém programu.

Takhle to vypadá (rozložení BorderLayout, postranní žlutý panel WEST, bílý panel CENTER)
docas.jpg

Udělal jsem si třídu Formulář, který vytvoří klasický formulář se jménem, příjmením atp.

A já potřebuji, po stisknutí tlačítka "Založit novou rezervaci", aby se mi ten formulář objevil v té bílé části, nevím jak na to, vytvořím si actionListener u toho tlačítka, jen nevím, co napsat do něj.

Díky předem za každou radu :)

Ta bílá část je JPanel (hlavniOkno) .. zkoušel jsem hlavniOkno.add(formular) .. ale tak lehce to nejde :) .. mám to do školy a nejsem programátor, takže s tim mám problém :) .. můžeš mi trochu prosím rozvést, jak do toho JPanelu teda udělám ten formulář? :X

Jestli jsi to psal, tak u toho druhého co dáváš hlavniOkno.add(formular) máš někde:

public ... Formular extends JFrame implements ActionListener...

tak misto toho JFrame napiš JPanel, s tím, že pokud máš vývojové prostředí, tak Ti akorád zařve, že některé metody JPanel o proti JFrame nemá (DeflalutCloseOperation...) a budeš případně muset trošku upravit kod.

Prostě do toho JFrame vložíš JPanel, ve kterém bude ten formulář.

pokud máš třeba:

JFrame mainWindow = new JFrame();

tak si vytvoř ten formulář

JPanel formular = new JPanel();
formular.add( co je treba );

nakonec uděláš:

mainWindow.getContentPane().add(formular);

a v tlačítku zavoláš

formular.setVisible(true);

az budeš chtít, aby byl form vidět...

EDIT: když tu hodíš zdrojáky, tak se ti na to mrknu...

Já bych to asi udělal tak, že po stisknutí tlačítka, které by bylo odkaz na soubor třeba objednavkovy-formular.html.
Ty objednávky by se ukládaly do databáze (s datumy a časy) a když by si chtěl někdo zobrazit zadané, bylo by to další tlačítko odkaz zase třeba na objednane.php, kde by se to vypisovalo z databáze podle zadaného data a času.