Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno corel - křivky

Ahoj,

prosila bych o radu. Vidím, že jsou tady profíci, tak bych vás ráda požádala o radu. Jsem samouk v corelu, základy zvládám, ale nevím si rady s tím jak se vytvářejí křivky na podkladu šeků nebo poukazů.

Díky

Mno, toto asi tazatelka neměla na mysli...

Pro tazatelku: Těžko to budu popisovat, ale používá se k tomu nástroj Interaktivní přechod (od verze 12 a výš). Vytvoříte si dva objekty, např. čtyřúhelník a ovál, a nástrojem Interaktivní přechod "přetáhnete" z jednoho objektu do druhého. Chce to vyzkoušet...

Jestli ti jde o postup, tak se to dělá tak, že uděláš jeden objekt, např. modrý čtvereček a druhý objekt, např. červené kolečko. Následně necháš Corel udělat "trasformaci" mezi těmito dvěma objekty v určeném počtu kroků. Výsledkem bude "bankovkové pozadí" přecházející z jednoho tvaru do druhého a měnící barvu. Když pak takový objekt budeš kopírovat po křivce nebo do plochy a navíc s přesahem, dosáhneš požadovaného efektu.

P.S.: kolečko a čtverec jsou ukázkové objekty, v reálu se pracuje se dvěva křivkami. Nedokážu ti napsat přesné názvy funkcí, protože jsem tyto věci dělával v Illustratoru.