BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Corel nemám a profík také nejsem. Ale není to stejné jako všude jinde - pozadí? Na pozadí prvku (či celého obrázku) se vloží nějaký vzor (ty křivky etc.).
Ja som sice antigrafik tiez, ale co si pamatam tak sa robilo vo vrstvach, kde podklad bol spodna vrstva a vkladany text(krivka) bol vrstva nad nim.
Mno, toto asi tazatelka neměla na mysli...
Pro tazatelku: Těžko to budu popisovat, ale používá se k tomu nástroj Interaktivní přechod (od verze 12 a výš). Vytvoříte si dva objekty, např. čtyřúhelník a ovál, a nástrojem Interaktivní přechod "přetáhnete" z jednoho objektu do druhého. Chce to vyzkoušet...
Aha tazatelce jde o to. jak takové pozadí (ty křivky) vyrobit - ne udělat u něčeho z již vyrobených.
Jestli ti jde o postup, tak se to dělá tak, že uděláš jeden objekt, např. modrý čtvereček a druhý objekt, např. červené kolečko. Následně necháš Corel udělat "trasformaci" mezi těmito dvěma objekty v určeném počtu kroků. Výsledkem bude "bankovkové pozadí" přecházející z jednoho tvaru do druhého a měnící barvu. Když pak takový objekt budeš kopírovat po křivce nebo do plochy a navíc s přesahem, dosáhneš požadovaného efektu.
P.S.: kolečko a čtverec jsou ukázkové objekty, v reálu se pracuje se dvěva křivkami. Nedokážu ti napsat přesné názvy funkcí, protože jsem tyto věci dělával v Illustratoru.
Díky moc, to jsem přesně myslela. Zkoušela jsem to před tím z elipsy, ale prostě jsem někde dělala chybu. Zkusím to. Díky moc.