BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Mám podobný problém.
Větrák se po několika minutách běhu systému spustí a už se nevypne. Teplotní čidlo hlásí teploty obvykle v rozsahu 35-42 stupňů, jen zřídkakdy to překročí 50. V místnosti je poměrně chladno, na notebooku dělám nenáročné věci, například čtu pdf nebo něco na webu. I systém hlásí naprosto minimální vytížení a procesor jede na menší výkonové stupně.
Dříve jsem byl zvyklý, že se chlazení dynamicky zapínalo a vypínalo podle teploty. Nyní prostě zapne, když je třeba a pak nevypne, ačkoliv bych předpokládal, že pak už by mohl, protože teplota není tak velká.
Větrák jsem vyčistil, žebrování taky, v notebooku není skoro ani zrníčko prachu, dokonce jsem dal i novou teplovodivou pastu. Tipl bych si problém někde v řízení větráku.
Začalo to tím, že jsem si nechal vyměnit vadnou základní desku v servise. Tedy mám novou (možná i s novým chlazením, nevím) a ta to dělá.
Problém se vyskytuje na obou provozovaných systémech (WinXP a Ubuntu). Mám IBM Thinkpad T42.
Víte někdo, co tam ještě opravit, aby to zase umělo větrák vypnout a šetřit tak moje nervy? Ten hluk mi dost leze krkem, po několika hodinách práce je to dost otravné...
Děkuji.