Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s obnovením zálohy Ghost

Zakládám to až v pozdních hodinách, protože mi to pořád nejde z hlavy, ale pokud bude potřeba, určitě tento dotaz znovu aktualizuji zítra v "plném pracovním procesu" :-).
Dostal se mi do ruky dnes už historický PC s deskou gigabyte,chipsetem SIS a procesorem
AMD K6/300Mhz, kde kdosi měnil disk, no a 120 GB NECHAL na těch 32GB co deska a BIOS podporují. Slíbil jsem, že s tím zkusím něco udělat, no a zpočátku se celkem dařilo. Zazálohoval jsem si celý disk ghostem na další dočasně připojený disk a jal se laborovat.
Disk 120GB je Samsung, .... ze stránek Samsungu jsem si stáhnul creator_DM.zip, následně vytvořil bootovací disketu s tímto Disk managerem, aplikoval na disk v PC .... pohoda "housle"
... spustil jsem boot_98 disketu, fdisk vidí plnou velikost disku, prostě spokojenost, a konstatování, že ještě dnes PC opustí můj stůl a lichotky typu "aký stě mocný pán Velkomožný" budu blahosklonně odmítat. Jo houbeles, narazil sem čuňou do zdi a NEVÍM jak dál :-|:-/:.(.
Na disk jsem vrátil ghostí zálohu (OS = Win98 SE), no a systém nenajel, zamrzl po logu W98, takže nový restart, nouzový režim a ejhle ..... win v tom nouzáku najely. Tak jsem si začal hrát s tím bootováním a potvrzováním krok za krokem. Zkrátím to ........
Pokud dám na dotaz "načíst veškeré ovladače windows" N => Nouzový režim.
Pokud na tento dotaz dám "A" , ..... tak mohu libovolně laborovat s nabídkami nabízených ovladačů (A/N), vždy PC ZAMRZNE s blikajícím kurzorem.

Skôr by som povedal, že za to najviac môže neschopný win98. Keby si toto isté urobil s winXP tak by po obnovení zalohy a prvom nabootovaní vypísalo niečo v štýle "found new hardware HDD Samsung 120GB". Systém by sa proste optimalizoval pre prácu so 120 GB diskom a fachalo by to ďalej. Win98 túto situáciu nejako nevedel prežiť. Proste win98 to bral nejako akože sa naposledy systém vypínal s 32GB diskom a zrazu po zapnutí ten istý systém ale už so 120 GB HDD. Takže možno, že tak. A možno, že nie.

Win98 je uplne jedno na akom disku bezal predtym, a W2k/XP su na to haklivejsie. Bud mal chybu v tej zalohe (uz mi to raz ghost urobil na inak bezproblemovom PC, pisal som to), alebo pri obnovovani particie prepisoval MBR (a s nim aj tu utilitu na >32G), alebo bol problem s adresovanim sektorov (CHS translation versus LBA, ale ak je vacsina dat na disku OK tak toto pravdepodobne nebola pricina).
W2k by ti ani v jednom pripade nepomohol, navyse by mohli byt vacsie problemy s W2k a tou utilitou na >32G (netvrdim ze by boli ale mohli by byt, zaviselo by od IDE ovladaca vo W2k).
P.S. a problem mohol robit aj ovladac IDE vo Win98 kvoli ezdrive alebo co to tam dal na >32G. Po preinstaleni tam bol asi defaultny W98 ovladac ktory moze pouzivat int13h a teda ezdrive, otazka je ci tam potom nainstaloval ovladace chipsetu a ci to potom tiez islo.
Mna by pouzivat utility na prekonanie 32G vzivote nenapadlo, bud by bol novsi BIOS alebo by ta doska letela von oknom, nepotrebujem riesit zbytocne problemy.

Nuž je to fakt divné. Kamarátovi sa zase stalo, že obnovil zálohu 30BG disku na iný nesformátovaný 30GB disk a paráda, šlo to. Neskôr to skúšal dať na 80 GB disk(nezformátovaný, potom aj formátovaný na 30GB) a nič. Skúšal viackrát. Bol tam asi win98 alebo winME. To len ako na margo. Ozaj a s tou háklivosťou win2k alebo win Xp to je len skúsenosť alebo pravda?