Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s obnovením zálohy Ghost

Zakládám to až v pozdních hodinách, protože mi to pořád nejde z hlavy, ale pokud bude potřeba, určitě tento dotaz znovu aktualizuji zítra v "plném pracovním procesu" :-).
Dostal se mi do ruky dnes už historický PC s deskou gigabyte,chipsetem SIS a procesorem
AMD K6/300Mhz, kde kdosi měnil disk, no a 120 GB NECHAL na těch 32GB co deska a BIOS podporují. Slíbil jsem, že s tím zkusím něco udělat, no a zpočátku se celkem dařilo. Zazálohoval jsem si celý disk ghostem na další dočasně připojený disk a jal se laborovat.
Disk 120GB je Samsung, .... ze stránek Samsungu jsem si stáhnul creator_DM.zip, následně vytvořil bootovací disketu s tímto Disk managerem, aplikoval na disk v PC .... pohoda "housle"
... spustil jsem boot_98 disketu, fdisk vidí plnou velikost disku, prostě spokojenost, a konstatování, že ještě dnes PC opustí můj stůl a lichotky typu "aký stě mocný pán Velkomožný" budu blahosklonně odmítat. Jo houbeles, narazil sem čuňou do zdi a NEVÍM jak dál :-|:-/:.(.
Na disk jsem vrátil ghostí zálohu (OS = Win98 SE), no a systém nenajel, zamrzl po logu W98, takže nový restart, nouzový režim a ejhle ..... win v tom nouzáku najely. Tak jsem si začal hrát s tím bootováním a potvrzováním krok za krokem. Zkrátím to ........
Pokud dám na dotaz "načíst veškeré ovladače windows" N => Nouzový režim.
Pokud na tento dotaz dám "A" , ..... tak mohu libovolně laborovat s nabídkami nabízených ovladačů (A/N), vždy PC ZAMRZNE s blikajícím kurzorem.

V "limitě" skutečně stačí dát Načíst ovladače "A" a následně u VŠECH vyjmenovaných dát "N" tak stejně dojde k onomu zamrznutí. Prostě JÁ "střevům" OS až zas tak detailně nerozumím a prostě NEVÍM, co se tam v tom "mezidobí" přihodí, že to nepustí dál.
Ono to zatím není až tak smrtící, předpokládám, že čistá instalace by proběhla bez problémů, a navíc "zákazník" s tím i nějak počítal, byť by nejraději W2K,ale ....... se*e mě to. 3-[
Aproppó ---- jak se díváte na možnost provozování W2K na té sestavě s 300 Mhz procesorem a 128 MB RAM ( tu RAMku bych mohl zvednout na 256)

Nerozumiem "120 GB NECHAL na těch 32GB co deska a BIOS podporují", aky disk tam bol, aky tam je teraz, kde boli data a o co si sa vlastne snazil?
Ak doska podporuje 32GB tak zalohu 120GB disku na takom PC asi neurobis.

Co sa tyka toho mrznutia - skus tu zalohu prehrat na disk este raz, a poriadne skontroluj kabel k disku, ak doska vie nahodou viac ako UDMA2 a je tam 40pin kabel tak nastav rucne max. UDMA2, je mozne ze blbne HW (doska, disk, RAM, ...) a na ten disk sa zapisalo nieco nespravne, to mozes hladat roky ze co je tam nespravne.
Skus mozno len preinstalovat tie Win (ak mas instalacne CD pre presne rovnaku verziu Win (OEM/nieOEM, jazyk.verziu, ...) ake tam boli, ak nie tak cistu instalaciu).
Kedy to presne zamrzne? Vzdy v inom okamziku alebo az po potvrdeni vsetkych otazok alebo ako?

P.S. W2k by tam ist mohli este celkom normalne, aj na 128MB RAM, aj ked nebude to ziadne delo (ale to nie je ani s Win98).

:-?:-? A to jsem si myslel, že jsem to napsal sice zbytečně dlouze , ale SROZUMITELNĚ .. no budiž, zřejmě jsem se setsakra mýlil :-/
1."Velké disky měly/mají jumper "data limit", který omezuje kapacitu disku na 32 GB, aby byly "přijatelné" pro desky a BIOS, které větší kapacitu nepodporují .. TO jsem měl na mysli tou poznámkou Nechal na těch 32GB :-|.
2. Společnosti vyrábějící disky byly VŽDY o něco vpředu oproti výrobcům BIOS a motheboard´s, a proto vyvíjeli utilitky, kterými tuhle (ne)podporu bylo možné obejít, a proto jsem psal o Disk Manager Samsung, kterým jsem na disk aplikoval sw ONTRACK, který umožnil i této "handicapované" desce využít plnou kapacitu disku ... nechápu proto, KDE vidíš problém a proto už vůbec NEROZUMÍM tvé poznámce Ak doska podporuje 32GB tak zalohu 120GB disku na takom PC asi neurobis. :-/.... A já jsem přitom psal, že jsem si tu zálohu PŘEDEM udělal.
.. Jinak to oblbnutí podpory velikosti HDD se dělalo už od dob 486 a max 512 MB (dnes už to některým zní jako příběh z Harry Pottera :)))
3. PROBLÉM nastal PO vrácení zálohy na plnou "podporovanou" velikost disku .... SAMOZŘEJMĚ, že než jsem se tady rozepsal, tak jsem tu zálohu na disk VRÁTIL min. 2x 3-[
4. A to "mrznutí" jsem také myslím popsal v PŘESNÝ bod/okamžik :-/

A zalohu si urobil kde a ako (jumper bol na 32G pri vytvarani zalohy? Bol tam manager? Alebo bola vtedy na 120G disku len 32G particia?)

Ja neviem ale presny okamzik mrznutia nikde popisany nevidim.
P.S. ak staci dat "A" na "nacitat ovladace" aby to zamrzlo (to nie je popis toho kedy to zamrzne, casovo kedy), tak predsa je problem v ovladacoch. Mozes ich skusit v nudzovom rezime preinstalovat (ovladace dosky, grafiky atd.).

Uz sa mi raz stalo ze som mal v image chybu (ale pri rozbalovani mi ghost hlasil ze tam je chyba, asi preto ze bol image komprimovany a nesedelo mu CRC, mas image komprimovany?)

Prostě ZÁLOHU jsem udělal (urobil) a JE v pořádku a funkční ]:(
Mrznutí jsem popsal DVAKRÁT, a myslím že dost konkrétně ]:) , prostě po POVOLENÍ načtení win ovladačů, už nezáleží na tom, co si přeji dál. .... :-(, ale jo , piš co chceš, já vím že Ty mě nepomůžeš.

Ja neviem ci vobec necitas co pisem, ale ak nemas zaujem podat potrebne informacie tak si to ries ako chces.

P.S. vsetkym co som pisal som k niecomu mieril, evidentne nemas paru k comu som tym mieril ked si mi vypisoval tie 4 body tam hore (ktore mi vysvetlovat rozhodne nemusis), ale ja uz nemam chut ti vysvetlovat kam som mieril tym co som pisal vyssie (moznych problemov ktore nastali je viac, bud pri vytvarani zalohy alebo v tom ze tam je ten manager na >32G disky). Ale ries si to ako chces.

Panebože ... teď už reaguji opravdu naposled. JÁ jsem několikrát psal že na VEŠKERÁ data VIDÍM, .... co tady zase blábolíš o záloze prvních 32 G 3-[ . kurva ty si snad vůbec zálohu ghostem NEVIDĚL ]:)]:)]:) .... zkust to NĚKDY udělat v podmínkách,kdy se to tomu ghostu nelíbí....prostě buďto mu vyhovíš, nebo tě pošle dop**ryč. Prostě ghost UMÍ, UMÍ. UMÍ :-p
:)) Jinak, já jsem tu předestřel problém, jak "zprovoznit" nahranou zálohu na disku a TVŮJ závěr je, že neumím zálohovat a nebo je v perdelí DISK. :-?:-?
Lituji, ale ani s jedním nehodlám souhlasit.:-|
Ještě bych potřeboval následující POMOC. :)) JAK přeinstaluješ ovladače (výše se mě na to ptáš), když ten systém prostě NENABĚHNE ........ "EXPERTE" ]:)]:)]:)
Tvoje reakce už skutečně budu inorovat, a ... třeba se až to zítra oživím objeví někdo, kdo pomůže a nebude jenom zbytečně blbě kecat.

a este podotazka:
Ten manager >32G si spustal z diskety, ale nainstaloval si ho aj na disk (do MBR?), a neprepisal ti ho potom ghost zo zalohy povodnym MBR bez toho managera?

P.S. pouzivanie takychto managerov je niekedy problematicke (ak sa posaha MBR na disku alebo si niektory SW povie ze nepojde cez int13h apod.). Je lepsie riesit taketo veci novsim BIOSom ak na tu dosku je s podporou diskov aspon do 128GB, alebo novsou doskou/CPU/atd.

P.S.2. a nauc sa vyjadrovat zrozumitelnejsie, z vety "Dostal se mi do ruky dnes už historický PC s deskou gigabyte,chipsetem SIS a procesorem AMD K6/300Mhz, kde kdosi měnil disk, no a 120 GB NECHAL na těch 32GB co deska a BIOS podporují." nie je jasne ze tym myslis jumper, alebo particiu alebo co vlastne si tym chcel povedat, ak nie je jasnovidec, podobne je to s dalsimi vetami, tak sa potom necuduj ze ti nikto nerozumie a ze mas 0 odpovedi k veci.

Ja bych udelal tohle:
soucasti Ghosta je i Ghost Explorer - vyexportuj nekam vsechno z toho *.GHO. Stejne pises, ze tam mas W98. Toz udelej ten 120 GB disk jak potrebujes, vygeneruj system a pak tam nakopci to, cos vyexportoval - samo ze krome system. souboru. Proste ho nekam pripoj a ty soubory z W98 normalne skopci.

Po všech možných pokusech jsem to nakonec rozchodil.
Jakýkoliv způsob obnovení zálohy (to disk, to partion), vedl vždy pouze k omu, že systém bylo možné spustit pouze v nouzovém režimu.
Takže jsem nakonec přes to "prohnal" instalačku Win98, ..... ty Winy se "otřepaly", veškerý nainstalovaný sw zůstal funční, .... takže je vlastně vše v pořádku.Zůstávají ale pochybnosti PROČ se to takto chovalo - zalohování ghostem mě zatím nikdy nezklamalo.
Jediné vysvětlení spatřuji v tom, že záloha (disk to Image) byla dělaná na disku bez ontracku a obnovení zálohy (ať už disk from image nebo partion from image) byla dělána na disku s ontrackem. Nějak se mi nezdá, že by to mělo mít vliv, ale jinou možnost (snad kromě poškození zálohy) nevidám. To poškození by ale ghost při obnově odhalil. Dalo by se to ještě odzkoušet obnovením zálohy na nějaký disk < 32 GB, ... a pokud to bude funkční, tak na vině je ten ontrack Ne/Ano. ..... ale to už se mě nechce.

Skôr by som povedal, že za to najviac môže neschopný win98. Keby si toto isté urobil s winXP tak by po obnovení zalohy a prvom nabootovaní vypísalo niečo v štýle "found new hardware HDD Samsung 120GB". Systém by sa proste optimalizoval pre prácu so 120 GB diskom a fachalo by to ďalej. Win98 túto situáciu nejako nevedel prežiť. Proste win98 to bral nejako akože sa naposledy systém vypínal s 32GB diskom a zrazu po zapnutí ten istý systém ale už so 120 GB HDD. Takže možno, že tak. A možno, že nie.

Win98 je uplne jedno na akom disku bezal predtym, a W2k/XP su na to haklivejsie. Bud mal chybu v tej zalohe (uz mi to raz ghost urobil na inak bezproblemovom PC, pisal som to), alebo pri obnovovani particie prepisoval MBR (a s nim aj tu utilitu na >32G), alebo bol problem s adresovanim sektorov (CHS translation versus LBA, ale ak je vacsina dat na disku OK tak toto pravdepodobne nebola pricina).
W2k by ti ani v jednom pripade nepomohol, navyse by mohli byt vacsie problemy s W2k a tou utilitou na >32G (netvrdim ze by boli ale mohli by byt, zaviselo by od IDE ovladaca vo W2k).
P.S. a problem mohol robit aj ovladac IDE vo Win98 kvoli ezdrive alebo co to tam dal na >32G. Po preinstaleni tam bol asi defaultny W98 ovladac ktory moze pouzivat int13h a teda ezdrive, otazka je ci tam potom nainstaloval ovladace chipsetu a ci to potom tiez islo.
Mna by pouzivat utility na prekonanie 32G vzivote nenapadlo, bud by bol novsi BIOS alebo by ta doska letela von oknom, nepotrebujem riesit zbytocne problemy.

Nuž je to fakt divné. Kamarátovi sa zase stalo, že obnovil zálohu 30BG disku na iný nesformátovaný 30GB disk a paráda, šlo to. Neskôr to skúšal dať na 80 GB disk(nezformátovaný, potom aj formátovaný na 30GB) a nič. Skúšal viackrát. Bol tam asi win98 alebo winME. To len ako na margo. Ozaj a s tou háklivosťou win2k alebo win Xp to je len skúsenosť alebo pravda?

Kamarat zatajil dolezitu informaciu - na tom istom PC a vymenil len disk? Je mozne ze mal na tej zalohe stary typ particie (CHS), a nad 32G je nutny novsi typ particie (LBA) v tabulke particii (typ 0Bh vs. 0Ch, vid http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/RHL-7.2-Ma nual/install-guide/ch-partitions.html#TB-PARTITIONS -TYPES), inac tomu W9x nerozumeju, ak obnovoval cely disk a nie len particiu. Mohli tam byt aj ine problemy, ale vseobecne nejde o velkost disku, ale o detailnejsie problemy.

W2k/XP su haklivejsie kvoli tomu ze v urcitom momente bootovania zacnu pouzivat svoj ovladac, a ten v ziadnom pripade nejde cez int13h (je vyhradne 32bit v protected mode), a ten ak sa mu nieco nepaci vyhodi BSOD "inaccesible boot device", na rozdiel od standardneho W98 IDE ovladaca ktory prekusne kadeco, snad aj pouziva 16bitove int13h funkcie BIOSu, take detaily az nepoznam, ale "inaccesible boot device" u Win98 neexistuje (pri takom probleme asi len zamrzne :-D). U W2k/XP som uz tuto BSOD videl viackrat, a myslim ze W9x sa v takej situacii spustili, ale uz sa na to detailne nepamatam takze to nechcem prezentovat ako overene skutocnosti.