BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
http://www.root.cz/serialy/programovani-pod-linuxem -pro-vsechny/
Linux nie je moja parketa - ale čítal som, že vraj python, perl...
Nejsem programator takze podrobneji neodpovim.
Cesky vysly nejake serialy na root.cz:
www.root.cz/clanky/programovani-pro-x-window-system /
http://www.root.cz/serialy/programovani-pod-linuxem -pro-vsechny/
Anglicky mam v bookmarcich tohle. Moc jsem to ani neprocital, ale treba ti neco z toho pomuze:
http://www.advancedlinuxprogramming.com/downloads.h tml
C
html
WGA
Napřed jedna terminologická poznámka: Linux je jen jádro operačního systému a tudíž se o něm nedá prohlásit, že by obsahoval nějaký programovací jazyk.
Druhá terminologická poznámka: Nemá smysl říkat o jakémkoliv jazyku, jestli je volně šiřitelný. Volně šiřitelný může být nějaký jeho konkrétní překladač či interpret.
Linux sám je napsaný v C, stejně jako většina dalších částí GNU/Linux systému. Skoro všechny distribuce obsahují gcc, což je sada překladačů pro C, C++, Objective C, Fortran a Javu. Běžně také v distribuci najdeš překladače nebo interprety pro Perl, Python, LISP, Eiffel, Haskell, Prolog, Ocaml, Lua, a já nevím co ještě.
Vzhledem k tomu, že GNU/Linux je svobodný software, je dostupnost vývojových nástrojů velmi důležitá.
No aspoň niečo mi to pomohlo. Samozrejme, že viem, že Linux je jadro, ale myslel som, že každému dôjde, že mám na mysli distribúciu. No a že programovací jazyk nemôže byť voľný, lebo to nie je program, ale "spôsob", to viem tiež. Myslel som, že sa každý dovtípi, že mám na mysli prostredie (napr. Object Pascal -> Delphi atď).
Ešte otázka: Existuje aj nejaké prostredie k GCC alebo si tam mám dať Wine a PSPad?
ježiš, takové rouhání...
pod KDE: KDevelop
pod Gnome: Anjuta
skalní linuxáci: vim
a tuny dalších...