BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Že si to vše naslo ještě neznamená, že si to našlo správně. U mě to pro BT taky ovladače našlo, ale fungovat to začalo až když jsem tam dal ovladače od výrobce.
Bluetooth je príklad dodrbaného "standardu", jediné co funguje je komunikácia zariadení na fyzickej úrovni. Značí: zariadenia sa vidia, spárujú sa, fungujú funkcie v režime bridge, teda bluetooth nahrádza drát. Používané pre myšky, klávesnice, headsety a pod.
No zvyšok je hrúza.
Funkčnosť adaptérov s "Bluetooth stackom" Microsoftu je náhodná a ak je potrebná, nutné je používať adaptéry u ktorých je overené že s ním fungujú. Výhodné kúpy za pár korún sú zvyčajne nepoužiteľné.
Dodávatelia softu pre mobily v tom robia další bordel a ich genialne XYZ SUITE o velkosti 200-300 MB s adaptermi spolupracujú nepredvídatelne.