Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedokončované instalace - co to může způsobovat?

Pěkný den,
když jsem si nedávno stěžovala na opakované odklikávání 4 hlášek ohledně EeeStorage vždy po vlezení do omezeného účtu, tak to bylo "jen" otravné. Nyní mám nepochopitelný problém s instalováním programů:
Např. Skype z ofic. stránek jsem instalovala 3x, vždy se to kouslo ve stejném místě a jediný možný únik byl natvrdo vypnout Asus 1005PX čudlíkem. Dostalo mě, že Skype jsem přes nedokončenou instalaci rozjela.
Zkusila jsem 3x nainstalovat RegCleaner v domnělé snaze, že něco najde a pak se noťas zmátoří, ale pokaždé po kliku na EXE jsme viděla přesýpačky, třeba 5 minut. Přestože jsem si v registrech nastavila dobu neodpovídání na 2000ms. Zase jedině vypnutí natvrdo. V Programech není, v Local Settings taky ani stopa, jen v registru ve složce MUICache je záznam (a spousta jiných). K čemu tato složka slouží? Mohu odtud položky patřící k nešťastně instalovaným programům smazat? Proč najednou nelze korektně instalovat programy?
Tuším, že mi asi doporučíte reinstal OS ze zálohy, jenomže dělat ho KAŽDÝ MĚSÍC je na "mašli". Dneska jsem už tuto "hračku" vypínala natvrdo asi 5x, jak dlouho to ještě vydrží? Moc děkuji za snahu aspoň nastínit, co s tím krámem udělat.

Tyto problémy jsou jen pod omezeným účtem...

Ee, právě že pod ADMIN účtem ]:( . Už jsem nejen od tohodle Asusu poučená, že větší zásahy jedině pod adminem (nebo z omezeného instalovat na datovou část HDD). Může být cesta do Program files na C:\ nějak poškozená?

Potom bude asi nejspíš chyba v tom, co s tím NB vyvádíš. Po návratu z reklamace vše fungovalo? Co jsi dělala než se to začalo takhle chovat? Co nějaké viry a spyware - kontroluješ? Zkus si vytvořit další správcovský účet jestli se to pod ním bude chovat stejně.

Jako první letěly pryč předinstalované věci jako trial verze MS Office, Microsoft Works, Trend Micro (nebo tak nějak) apod. Jako první jsem nainstalila FF3.5 a WAMP server, IrfanView, OpenOffice 3.2.1 atd. Potom se mi to jednou kouslo při rozbalování Izarcem. Potom jsem odebrala LiveUpdate od Asusu a Live Messenger, všechny odinstalace vždy přes Přidat a odebrat programy.
Jinak šlapal, dokud jsem nedostala nápad instalovat Skype :-/. Chtěla jsem zbytky po neúspěšných instalacích Skypu vyčistit nějakým cleanerem (já opravdu nevím, kde všude v registrech ty drobky po programech hledat) a už jsem nenainstalovala korektně ani ten RegCleaner. Dokonce předtím nešel nainstalovat (složku s instalací jsem z CD překopírovala na flashku nemaje externí opt. mechaniku) ani CleanUp2008 z CD Computeru, který bez problému spouštím ve dvou stolních PC doma.
Mám nainstalovaný Avast! a net používám za routerem doma. Ten nápad s druhým admin účtem není hloupý, zkusím to, díky!

nebo z omezeného instalovat na datovou část HDD

smyslem omezeného účtu není instalovat aplikace, ale používat ten krám.
zápis na zpřístupněnou datovou část by byl ok. omezený účet přesto nemá právo zápisu do společných a systémových větví registrů - projdou jen takové instalace, které se spokojí s HKCU.
třeba google chrome to řeší istalací celého prohlížeče do app_data pro každého uživatele znovu, a zápisem do jeho větve registrů.

Může být cesta do Program files na C:\ nějak poškozená?

ne, omezený uživatel tam prostě nemá přístupová práva pro zápis, stejně jako do mnoha požadovaných větví registrů.
fyzicky zkontrolovat disk samozřejmě je možné.

RegCleaner

celé to popisované chování je divné, nevím jestli ho dávat na vrub různým podobným čističům, nebo neúspěšným instalacím ukončeným v půlce :(
ramky je dost? je zakázaný swap (pokud je to ssd disk)?

Dobře, takže vždycky instalovat jako admin anebo portable programy kamkoliv :-)
RAM je 1GB a swap jen tuším že souvisí se stránkovacím souborem nebo virtuální pamětí - je to v Možnosti výkonu -> Virtuální paměť? Pokud ano, mám tam "Celková velikost stránkovacího souboru všech jednotek: 1524MB. V nastavení je u C:\ zatrhnuto Vlastní velikost 1524 - 3048 a u D:\ bylo zatrhnuto nepoužívat stránkovací soubor. Na tato nastavení jsem nikdy nesahala.
Vedle je v Zabránění spuštění dat (DEP) zatrhnuta první volba: zapnout omezení spouštění dat pouze pro důležité systémové programy a služby.
Avast! rychlý test žádnou hrozbu nenašel. Jo a jedná se o 160GB HDD od WD.
Ještě prosím nějaký nápad? Tu paměť jsem zatím netestovala neb za chvíli odcházím z práce. Moc děkuji za snahu, doopravdy se mi do dalšího reinstalu během čtvrtroku nechce...

swap bylo lepší vypnout jen u verzí s ssd diskem, a případně zvětšit ram.
máš běžný disk, tam je to jedno. akorát že swap je lepší nemuset využívat, jen zpomaluje.

s tou instalací jak píšeš: admin nebo portable.
kontrolovat odpad po istalacích se dá i ručně: regedit, hklm | hkcu | hku\.default ...\software\výrobce_sw\sw
a pak je tam i vyhledávání.
regclean není špatný, pokud se nainstaluje do funkčního systému ještě před začátkem instalace aplikací - což neplatí pro odpadware od výrobce ntb.

jak psal někdo výš - projít si zda nejsou varování/chyby v prohlížeči událostí z doby instalace.

viry/spyware bych v systému s omezeným účtem nečekal, ostatně nějaký přehledovník procesů (taskmgr, starter, ...) je vždy po ruce.

Regclean není špatný, pokud se nainstaluje do funkčního systému ještě před začátkem instalace aplikací]

Safra, někde jsem četla o aplikaci (bohužel placené), která se nainstaluje na začátku všeho a pamatuje si, co bylo kdy a kde nainstalováno a pak umí zcela kompletně odebrat program.
Ten Regcleaner jsem nakonec asi na potřetí (= 3x jsem musela kliknout na regcleanr.exe) rozjela a vyčistila jsem jím asi stovku vadných položek, nechala jsem manual, takže jsme viděla , co jde do kopru.
Přijde mi hodně zvláštní že po tzv. "instalaci" (stejný obrázek jsem viděla x-krát)
instalqz.jpg
a nemožností kliknout na cokoliv
chybalh.jpg
jsem z ADMIN účtu Skype spustila :-?
Z omezeného ovšem nikoliv - po kliku na EXE bylo:
Připravuji instalaci...Uživatel [admin účet] již dříve spustil instalaci... před použitím tohoto produktu bude muset znovu spustit instalační proces. Bude dokončena momentálně spuštěná instalace. Probíhá předcházející instalace...chci-li pokračovat, je nutné vrátit všechny změny před touto instalací - a výsledek?
Okno s hláškou: Tato akce je platná pouze u produktů, které jsou momentálně nainstalovány.
Z admin účtu vidím v Program files složku Skype, v user účtu nikoliv - tohle jsem v životě neviděla ::)
Zkusila jsem i zastavit Apache, protože vím, že Skype a Apache se perou o port 80, ale nepomohlo to. Skype spustím pouze z ADMIN účtu. Jede on vůbec z omezeného účtu?
Manžel Skype nainstaloval na netbook Acer A110 v pohodě, ale neměl tam WAMP server. Fakt to nemůže spolu souviset?
Tohle bych chtěla pochopit, ale už mně nenapadá NIC...
Ach jo, hezký večer.

skype nepoužívám, neznám, nevěřím mu.
jsou softy napsané retardovanými programátory, vychovanými na xp a výhradně na administrátorském přístupu. je to programátorský odpad - nevím jestli se to týká i skype.

Z omezeného ovšem nikoliv - po kliku na EXE bylo:
Připravuji instalaci...Uživatel [admin účet] již dříve spustil instalaci.

můžeš si na chvíli nastavit odmošská práva, spustit poprvé skype ať se doinstaluje, vrátit omezený účet.

nebo:

Z admin účtu vidím v Program files složku Skype, v user účtu nikoliv

mohlo by to s tím souviset: nastavit zrůdoprogramu přístupová práva (zápis) do Program files\Skype
když to nepomůže, tak i přístupová práva v registrech k větvi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\shitvýrobce\Skype
nebo HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\shitvýrobce\Skype

...a nechat to tak.

webiky nedělám, do wamp nevidím. netuším s čím se hádají.

můžeš si na chvíli nastavit odmošská práva

To je geniální nápad, děkuji! Protože a) se to doinstaluje b) velmi pravděpodobně po zvýšení práv tu složku se skypem v Program files uvidím a nastavím jí veškerá práva (mám na XP home doinstalovanou utilitku, díky níž vidím Kartu zabezpečení i v nenouzovém režimu)
Jen nemám nejmenší tušení, jak se nastavují přístupová práva v registrech - můžeš mě prosím Tě ještě navést? Vím jen, že ANO je reprezentováno jedničkou a NE nulou.
Jinak tohoto Asusu mám už po krk, takže jej asi odkážu synkovi na internetové hraní a mám vyhlédnutý tento kousek. Snad tentokrát nešlápnu do IT hnoje.

Já už vážně nevím, co s tím Asusem provést, aby mi konečně ráčil regulérně nainstalovat Skype ]:)
Mám už jenom 7 dní na to, abych to rozchodila, protože chci koupit tatínkovi k narozeninám webkameru a rovnou nainstalovat Skype a rozběhat v omezeném účtu, když už jsem ho pracně přesvědčila, že admin účet není to pravé na surfování. A když coby programator uvidí, jakou paseku to dělá, pošle mě víte kam..

Včera jem asi 7x zkoušela nainstalovat Skype, vždy se to kouslo ve dvou třetinách. Přes Regclean jsem vymazala stopy v registrech (spustit ten RegCleaner je taky loterie: kdepak poklepat nebo označit myší a Enter - jedině označit myší a 2x Enter! Jinak vidím na 2s přesýpačky a víc se se mnou nebaví). Ručně jsem pak ještě vymazala vše se slovem Skype v registrech. Nepomohl ani nový admin účet. Taky mě děsně štve, že po každé nepodařené instalaci musím natvrdo vypínat několikavteřinovým podržením vypínače (už teda vytrhávám kabel napájení...), vlézt do správce úloh a ukončit proces neexistuje.

Posléze jsem objevila položku "DoNotIntegrateSkype" a byla u toho hodnota 0 - to je správně, ne? Z těch aspoň sedmi pokusů jsem to v admin účtu zničehonic nainstalovala (netuším proč tak najednou) a fungovalo. Přepnula jsem se do omezeného, převedla dočasně na správcovský a zkusila spustit. Houby, zase to hlásilo, že uživatel [admin] spustil instalaci a jestli ji chce dokončit (byla dávno hotová!), tak musí zrušit změny, které udělal. Povolila jsem a bum! Bylo odinstalováno i to, co aspoň z admin účtu fungovalo :x:

Nainstalovat Skype ma tento podělaný Asus 1005PX je náhodnější než ruská ruleta a až v polospánku v 1h ráno mě napadlo, že ještě můžu dočasně změnit omezený účet na admin, z něj nainstalovat a víc na instalaci Skypu nesahat. Co tomu probůh může bránit?
Pěkně prosím, smutně koukám, měl by někdo ještě nějaký nápad, co kde vymazat, dohrát, změnit abych to za ten týden dokázala funkčně nainstalovat a spouštět z omezeného účtu?
Mockrát děkuji předem za spásnou myšlenku!!

Uff, tak asi na šestý pokus jsem Skype konečně nainstalovala a vrátila účet zase do omezeného. Mezitím jsem noťas byla nucena 5x vypnout natvrdo. V zoufalství jsem to hodila do složky na D:\ . Takže už jedině takto budu instalovat programy - dočasně si dám admin práva.
Jak je ale možné, že přestože jsem si v registrech nastavila dobu "neodpovídání" na 2000s tak OS na to vůbec nebere ohled. Notebook se vždycky kousl totálně, klávesnice nereagovala. Stačilo pod spuštěnou instalací pokusit se zavřít složku, ze které jsem to spouštěla. No jedním slovem katastrofa ]:(

P.S.: jeden ochotný rádce na Poradně mi jednou na moje obavy z registru napsal, že "do registru chodí jako do hospody". Nuže, místopřísežně prohlašuji, že za celý svůj život jsem nebyla v hospodě tolikrát, jako v registrech za posledních pár dní... Aspoň se tohoto tajemného zákoutí Widlí už tolik nebojím :beer:
Jak tam prosím dám tu zelenou fajfčičku, že je to (víceméně) vyřešeno? A všem uznale děkuji za pomoc a čas :-)

OpenOffice 3.2.1

Tak neviem, osobne sa vyhýbam všetkému co nebeží priamo vo Win a potrebuje bezpodmienečne k svojmu fungovaniu Javu a iné prostredia. Má to milion komponentov, občas navzájom nekompatibilných, bordel v tom majú samotný autori softu, furt niečo dolepujú. Neznášam to.
Netvrdím že to nefunguje, funguje v zostavení ktoré si stiahneš. No pár veci sa doinstaluje, pár komponent je v inej verzii a problémy začnú.

Hardware na takéto niečo tiež nemáš nijak oslnivý. Na tom by som prevádzkoval zásadne, soft spred 3-4 rokov.