Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno EXCEL: změna pořadí a změna hledání

Zdravím, již delší dobu hledám řešení problému a ne a ne najít.

mám tabulku 1. sloupec jméno, 2. sloupec body. Tabulky jsou tři a teď dělám třetí, kde bych chtěl sečíst hodnoty odpovídající jménům. To mám, není problém. Ale když pak dám tu výslednou tabulku seřadit od největšího po nejmenší, posene se mi i o přesný počet polí oblast hledání. Dá se tomu nějak zamezit? Díky

tady jen pro info ten vzorec: =SUMIF(C31:C51;C2;D31:D51)+SUMIF(J31:J47;C2;K31:K4 7)+SUMIF(Q31:Q42;C2;R31:R42)
místo C2 bylo původně jméno, které se má v těch tabulkách hledat a sečíst body, ale aby se mi to při změně pořadí neměnilo, jména jsem vypsal a pak na ně odkazoval jen jako na buňku.

Díky moc. Tento problém mám na více místech, ale zatím nebylo těžké to změnit. Tady už je těch dat víc a zabíralo by to moc času. Určitě existuje způsob.

trochu to upřesním. Ve sloupci A jsou jména, sloupec B body, dále sloupec D jména, sloupec E body, sloupec G jména, sloupec H body. Jsou to tři různé tabulky, které si berou hodnoty zase jinde, což je pro tento problém nepodstatné, jen pro názornost.
A teď tvořím další tabulku, kde v první sloupci jsou jména a do druhého se vypisují body odpovídající jménům a zrovna se sčítají z těch prvních třech tabulek.
To vše není problém. ale v těch prvních tabulkách se body mění, čímž pádem je součet pokaždé jiný a pokud změním pořadí, tak se mi oblast hledání z těch původních tabulek posune o příslušný počet řádků, o kolik se změní pořadí. Tedy původně hledá v buňkách A1:A10;jméno;B1:B10 a když klesne o dva, vzopreček se změní na A3:A12;jméno;B3:B12.
Ale možná máš pravdu, když zadám $A1:A10;jmeno;$B1:B10, zůstane to na správném místě?

Já jsem v excelu laik, takže možná je to známá věc, ale to já nevěděl ... ;-)