Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximum z PtP bezdrátového spoje

Diky panove, chtel jsem znat poznatky z praxe, ne vsechno mam moznost vyzkouset. Mam svoji sit bohuzel neziskovou, delam to jen pro skauty a pro rodinu, takze si nemuzu dovolit investovat desitky tisic za pojitka, nebo dokonce stovky tisic za FSO.

K TW: Nstream dual je proprietarni technologie mikrotiku, kterak s pomoci dvou bezdratovych karet a dvou anten udelat full-duplex spoj. Nevim jak to delaji, ale jedna bezdratova karta jenom a pouze vysila a druha jenom a pouze prijma, nedochazi k zadnym kontrolnim procesum ani treba beacon na objevovani novych klientu. Je to striktne pro PtP spoje. Druhou vyhodou pak je, ze muzes mit prijmaci antenu mnohem vetsi, nez vysilaci, dokonce takovou, kterou bys pri vysilani snadno prekrocil limity CTU. Kdyz karty neprepinaji, spoj ma velmi male latance, kontrola integrity provozu vsak musi byt provadena na vyssi vrstve, tedy tcp/ip. Se 40MHz kanalem by se teoreticky v klidu dalo dosahnout nejakych 80Mb full-duplex realneho provozu. S touto technologii nemam bohuzel prakticke zkusenosti. Nstream jako takovy (na jedne karte) rozhodne pouzivat nehodlam.

K Flegovi: Kdyz vezmu dve bezdratove krabicky, treba NanoBridge od UBNT a posadim je na jeden stozar, tak mi vytvori dve nezavisle linky, abych je mohl pouzivat "naraz" pro stejny provoz, je treba na oba konce umistit jeste routry, a nastavit routovani tak, aby pouzival obe cesty. Tak lze teoreticky zvysit propustnost na dvojnasobek.

PS: diky za uznani vsem, spis to ale bude tim, ze nez se zeptam, dlouho hledam, ctu diskuse a clanky. A kdyz tam nenaleznu odpovedi, tak se zacinam ptat ;-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny