BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
trans flash= SD a SDHC ,pojem trans flash zaviedla a používa motorola pre SD/SDHC karty,v skutočnosti sa jedná o to isté a je jedno či v normálnom alebo v mikro prevedení/motorola používa a používala viac menej v svojich novších mobilných zariadeniach len mikro-karty,takže pojem trans flash sa obvykle objavuje len pri mikro kartách/,pokial telefon podporuje karty až do velkosti 32GB,tak tam bude fungovať SDHC karta do velkosti 32GB,tie pridané písmenká HC znamená high capacity a všetky karty nad 4GB nesú označenie SDHC ......je to závislé na použitom kontroléri,ktorý obsluhuje čítacie/zapisovacie zariadenie pre pamäťové karty v konkrétnom zariadení,staré 8-16 bitové kontroléry v zariadeniach pre prácu s pamäťovými kartami vedeli používať len karty do velkosti 4GB a súborové systémy FAT/FAT32,kde je limitná velkosť súborov práve 4GB-rovnako je to aj vo windows,v novších zariadeniach sú už novšie typy kontrolérov,ktoré umožňujú používať modernejšie spôsoby formátovania ako exFAT/NTFS/HFS/EXT atď a padol limit 4GB a začali sa pre tieto modernejšie kontroléry vyrábať karty s vyššou kapacitou ako obvyklých 1 - 4GB a tie už nesú označenie SDHC,tieto karty niesu spätne kompatibilné so staršími zariadeniami so strašími kontrolérmi,majú inak organizované uvnútorné usporiadanie pamäťových buniek a starý typ kontroléra obvykle nevie takúto kartu prečítať ani naformátovať,u novších typov kontrolérov je tomu naopak,takýto kotrolér vie pracovať aj s klasickými SD kartami,aj s SDHC kartami,aj tu však platia tiež určité obmedzenia a to v rýchlosti zápisu,moderné SD/SDHC karty sa vyrábajú v rôznych kategoriach-triedach rozdelených podla tejto rýchlosti zápisu,takže tu tiež môže nastať nekompatibilita spôsobená tým,že nejaká karta s ultra speed zápisom určená hlavne pre kamery a foťáky nemusí korektne pracovať v nejakom tablete a opačne karta s pomalým zápisom môže byť nepoužitelná vo foťáku......