Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novinky na poradni

Dna 7.8.2011 sme spustili na vsetkych vetvach poradne niekolko noviniek. Okrem notoricky znamych "tlacitiek" na Facebook, Twitter, ci najnovsie aj Google+ sme zaviedli aj vizualnu pomocku pre uzivatelov vo viditelnom oznaceni adminov, moderatorov a ludi, ktorych vedomosti a know-how si vazime a mozeme sa zan zarucit (oznacenie radca).
V pripade, ze na vas problem odpovie niekolko ludi s protichodnymi nazormi odporuca vam poradna tim priklonit sa k nazorom ludi oznacenych ako moderator alebo admin. Na poradni je totizto pravidlom, ze sa jedna o profesionalov v danom odbore a je tak vyrazne pravdepodobne, ze ich rada bude vzdy ta najlepsia.
Uzivatelia oznaceni symbolom radca su zase ludia, za ktorych vedomosti sa vieme zarucit na zaklade dlhodobych pozitivnych skusenosti.
V buducnosti budeme samozrejme tento system vylepsovat a dufame, ze sa bude okruh ludi, za ktorych sa budeme moct s cistym svedomim zarucit rozsirovat.
Edit: 20.9.2011 sme spustili novu uvodnu stranku, zatial len v beta verzii, cize jej konecna podoba sa moze menit. Takisto budeme postupne prerabat sekciu kontakt.

loading...

jen bych ještě poznamenal, že ocenění "rádce" je jakási malá odměna těm skvělým rádcům, kteří zde na poradně nezištně radí a zároveň "zviditelnění" jejich nesporných kvalit.

Za mně posílám alespoň virtuální :beer:

Doufám, že se jednou potkáme naživo (na tom se už taky pomalu pracuje)

Já jsem pro aby se zde zachovalo hlavně poradnu a nedělalo se z toho přehlídku nějakých přihlouplých smajlíků. Nejsem proti smajlíkům, ale jejích přehnané používání nesvědčí příliš dobře o diskutujícím. V některých fórech kde se to se smajlíky často přehání mám dojem, že nejde ani tak o věcnou diskuzi, ale spíše o prezentaci pubertální hlouposti některých diskutujících.

Samozrejme tieto udaje su k dispozicii, nicmenej nemaju nejaku vacsiu vypovednu hodnotu. Nasou ulohou je odlisit kvalitu od kvantity.
Preto pripravujeme v novej verzii enginu system hodnotenia odpovedi samotnymi uzivatelmi, ktory by mal automaticky oddelovat tych najlepsich od ostatnych.

Ja som to navrhoval uz davnejsie, vtedy som chcel aby pri negativnom hodnoteni, napr. 5x minus stal prispevok menej viditelny, teda napr. sedy text, naopak pri 5x plus by bol viac viditelny - to nie je len funkcne, ale aj intuitivne.

A novy tip - palce alebo plusy, minusy by sa mohli davat samotnym prispevkom, nasledne by sa mohli zvyraznovat ako som pisal vyssie, ale plusy/minusy by sa priradili automaticky aj uzivatelovi, ak je registrovany a takto by ziskaval karmu.

Admini a moderatori a tiez radci by mohli dostat automaticky urcitu plusovu karmu, aby sa lahsie orientovalo hlavne na zaciatku, ale s tym si nie som celkom isty, mozno by to nebolo fer, ak by sa to predsa presadilo, tak napr. admin +300, mod +200, radca +100, ostatni +0.

Dalsi novy tip - tie ikony/tlacidla, vlastne vsetky by mohli byt trochu vacsie ako su teraz, hlavne tie uzke (napr. sipka hore) sa tazsie stlacaju, mne to nevadilo, ale ked pojdem inde a tam su vacsie ikony/tlacidla, "vybavim" tam vsetko rychlejsie a tu mi uz to mierenie vadi - to je asi ako s telefonom, skuste si stary vytacaci telefon, vytocenie jedneho cisla vam bude pripadat ako nekonecno, je to zapisane v mozgu ze to ma trvat isty cas a ked to trva dlhsie, ste nervozni, bolo to aj v nejakom dokumente davno...

Naprosto ne.

Ohvězdovali jsme jen ty "fest zasloužilé" rádce, co tu "páchají zvěrstva" už půl dekády, popř. extrémní případy na které si nebyl problém vzpomenout. Proč - protože si to už dávno zasloužili za svou dlouhodobou dosavadní práci a hlavně nově příchozí tazatelé budou mít snazší rozhodování v okamžiku střetu názorů na řešení problému (i když to není záruka správného řešení).

Se systémem hodnocení, jak jsem už psal, máme velké plány, tohle berte pouze jako první krok, který se vyplatí implementovat do stávající verze enginu poradny.

Současný stav tedy neberte jako konečný, není ani "kompletní" (tj. určitě jsme na někoho zapomněli) a ani systém "admini vyberou" nepokládáme za nejlepší možný. Je rovněž možné (spíše jisté), že se před uvedením nového systému budou hvězdy ještě rozdávat.

P.S.: neboj se, my poradnu sledujeme a vidíme, kdo se snaží pomáhat.. ;-)

Se systémem hodnocení, jak jsem už psal, máme velké plány, tohle berte pouze jako první krok, který se vyplatí implementovat do stávající verze enginu poradny.

ten rat I-ťing je ošemetná věc- podle čeho hodnotit?
buď to bude strojově a neobjektivně, nebo ručně a subjektivně. doufám, že se v kostře pochlubíte řešením.

Jeden z navrhov (mimochodom moj;o)) je spravit na zaklade hlasovania uzivatelov (pripadne autora otazky) odpoved ako best answer, tato odpoved by pridala radcovi automaticky bod v danom kategorii, potom uz na zaklade poctu bodov by sa udelovali napriklad tie hviezdy, samozrejme pre kazdu kategoriu zvlast. Ked je niekto dobry z hw nemusi dobre ovladat sw alebo siete preto to delenie.
Tieto veci by vsak bolo mozne vidiet len po kliknuti na profil uzivatela.
Je to len hruba kostra, takze vo finale moze byt system uplne iny.

já zas chtěl stříbrnou, ladila by lednímu kožichovi. co naděláš :-/

----
z jiného sudu:
koukám že se zas někdo strefil s dotazem do zpráviček. nešlo by k textu pro vložení novinky, tam co to vkladatelé nečtou...

Vložit novou zprávičku
Víte o nějaké novince, zajímavosti, nebo máte nějaký tip ze světa informačních technologií? Podělte se o ně!

...přidat:
"toto je sekce pro informace o novinkách. problémy s počítači se řeší zde."

Asi žádná novinka, ale vadí mi, že přihlášení do Poradny expiruje (po nějakém čase, nejsem Lord of Time). Ač registrovaný přihlášenec, po cigáru na balkóně trápím login. To je záměrnost? Co vydržíme?

Jo, veřejně nezobrazte - to by se vám podebrala pata... Gloria in excelsis Deo

mam dotaz, spis na tvurce poradny. mife, predem se omlouvam, ze reaguji na Tvuj prispevek, stromovou strukturu chapu, ale pres telefon je to nekdy peklo..
Nicmene- proc treba fora postavena na phpbb dokazou udrzet a zapamatovat si, ktere prispevky jsem si prohledl na pc a kdyz pak forum nactu pres mobil se mi zobrazi uz jako prectene. Samozrejme za predpokladu, ze jsem prihlaseny...
proc tohle neumi poradna?sikovna ficura a myslim, ze by rade lidi ulehcila zivot, navic s nastupujici generaci zobrazovadel jako tablety a velkoobrazovkove telefony to asi bude cim dal tim vic k reseni, ne?

To nie je chyba poradne. Ak na niekoho reaguješ, tak sa predsa nemôže dať tvoja odpoveď hneď za neho, keď už tam sú iné reakcie. Ak je zanorenie príliš hlboké, tak to môže vyzerať, že reaguješ na niekoho iného, ale to už je obmedzenie maximálneho zanorenia.

No, skutečně si to z prstu necucám. Když kliknu na výpise témat ve sloupci "poslední" na ten obrázek který imho má odkazovat na poslední příspěvek, tak mě to vyplivne někde uprostřed na výpise témat.

To že poradna neudrží moč (cookies) je taky celkem jasné.
Nicméně, říkat na to nemusíš nic. Ono to tady bude fungovat i tak

Ak je to tým donačítaním obrázkov, tak skús aspoň navrhnúť riešenie. Máme si zo servera zisťovať, aké veľké sú obrázky a nastavovať im napevno šírku a výšku? Keď ten obrázok na webe niekto zmení, tak to bude divne roztiahnuté - to máme pravidelne zisťovať, či sa náhodou nezmenil rozmer a podľa toho preformátovať príspevky? Máme riešiť aj dynamické obrázky?

Iste chápeš, že je zbytočné implementovať na serveri komplikované riešenie, ktoré z princípu nemôže fungovať korektne vo všetkých prípadoch. Zvlášť v prípade, keď je chyba na strane prehliadača. Tento problém by si mal skôr reportovať výrobcovi prehliadača.

Ak je to niečím iným, tak napíš konkrétne, lebo mne sa to nepodarilo zopakovať.