Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s výběrem hodonoty z tabulek v MS SQL

Dobrý den,
pokusím se vysvětlit můj problém ve zjednodušené podobě.

Mám tabulku Tabulka1 ve které jsou uloženy čísla př.: 1,2,3...
tyto čísla jsou idčka v Tabulce2.

a já potřebuji aby mi select nevrátil číslo ale už hodnotu pod idčkem z druhé tabulky
takže se mi nevrátí 1,2,3... ale "pod idčkem 1 je uloženo auto".

Je to jen ukázka potřebuji jen zjistit jak se to dá udělat, pak už si to rozšířím potřebuji to porovnávat takto mezi cca 4-5 tabulkami.

Děkuji moc za váš čas a pomoc.

Nakonec jsem to udělal celé takto:

SELECT inza.firma, indo.nazevFirmy, doin.Cobjednavky, inmn.mnakladky, inmv.mvykladky, obin.datumNakladky, obin.datumVykladky, obin.cena, doin.cena AS Expr1,
obin.cena - doin.cena AS Expr2
FROM info_dopravce AS indo INNER JOIN
dopravce_info AS doin ON indo.id = doin.dopravce INNER JOIN
objednavka_info AS obin ON doin.Cobjednavky = obin.Cobjednavky INNER JOIN
info_zakaznik AS inza ON obin.zakaznik = inza.id INNER JOIN
info_mvykladky AS inmv ON obin.mistoVykladky = inmv.id INNER JOIN
info_mnakladky AS inmn ON obin.mistoNakladky = inmn.id

a děkuji moc už tomu rozumím.