Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stlpce,riadky,MySQL

Zdravim

Potrebujem poradit,ako mam previazat riadky so stlpcami a to nasledovne:

Vytvorim si tabulku SKLAD
CREATE TABLE sklad(
id int(5) unsigned NOT NULL PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
name varchar(15) NOT NULL
)

..a teraz potrebujem,aby pri vlozeni riadku(teda pri pridani noveho skladu) sa mi vytvoril v druhej tabulke TOVAR novy stlpec!
Vraj sa ale nedaju dynamicky menit stlpce,ako by som to inak mohol riesit?

Dakujem

tohle je naprosté nepochopení myšlenky SQL a relačního modelu databází.

Pokud máš n skladů a m zboží, tedy relaci m:n, řeší se to přes pivot tabulku, kde je řečeno "co s čím", NEŘEŠÍ se to tak, že si modifikuješ design tabulky a přidáš si sloupec "sklad456"

EDIT:

tedy:
1. máš tabulku "seznam skladů" (může být struktura jak jsi napsal)
2. máš tabulku "seznam zboží" (popis zboží s ID zboží)
3. vytvoříš pivot tabulku "sklad", kde budou pole ID_skladu, ID_zboží a (např.) počet_kusů.

Sloupce ( = pole ) si vytvoříš předem v tabulce zboží - např. číslo, název, EAN , datum aktualizace apod.
Do této tabulky budeš přidávat řádky ( insert ... ).
Pokud bys chtěl sledovat stav na jednotlivých skladech, vytvoříš tabulku zboží_sklad se sloupci (=poli) id zboží, sklad, stav apod. S tabulkou zboží ji při další práci provážeš select ... join .
Toť základní osnova.

K otázce : dovedeš si představit, že bys měl 1500 položek v sortimentu a nabídnul skladníkovi sestavu o 1500 sloupcích ? :-D