Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi-ziskani barvy pixelu

Dobrý den,
našel jsem na internetu program na ziskavani barvy pixelu. Snima celou obrazovku, coz je vypocetne narocne. Prosím o radu, jak přepsat program, aby snímal obraz pouze z části obrazovky. Děkuji, Lojzan

//Ziskani pixelu pro urceni barvy
function DesktopColor(const x,y: integer): TColor;
var
  c:TCanvas;
begin
  c:=TCanvas.create;
  c.handle:=GetWindowDC(GetDesktopWindow);  //predpokladam, ze nekde zde
  result:=getpixel(c.handle,x,y);
  c.free;
end;

//Konverze barvy do HEX kodu
function ColorToHTMLHex(Color: TColor): String;
begin
  Result := IntToHex(ColorToRGB(Color), 6);
  Result := Copy(Result, 5, 2) + Copy(Result, 3, 2) + Copy(Result, 1, 2);
end;

A je nějaký důvod, abys to zjištění pixelu dělal tak, jak to děláš?
Děláš to naprosto neefektivně. Požádáš si o ukazatel na Canvas, pak si přečteš jeden pixel, celé to uvolníš a abys načetl další pixel, tak celý proces takto opakuješ.

Představ si, že chceš smontovat poličku se 4 šroubky. Určitě to nebudeš dělat tak, že si zajdeš do dílny pro nářadí, připravíš si jednu díru a nářadí zase uklidíš do dílny. Pro další díry budeš tento neefektivní postup opakovat.

Princip, jakým to předělej:
na začátku provedeš žádost o DC a přiřadím canvas
pak budeš načítat pixely
na konci uvolníš DC

Nebude docházet je zdržování při lokaci a dealokaci handle na canvas obrazovky.

Napada. Postup, ktery jsem popsal.
Proc pro kazde cteni pixelu alokujes a dealokujes handle na obrazovku? Proc to neudelas jednou na zacatku, pak si cti, co potrebujes, je jedno jestli v cyklu nebo v timmeru a az na konci DC dealokuj.
Pak nebudes mit zadne zdrzeni ani zadne vytizeni procesoru.

Prepsal jsem to:
1. Na zacatku Handle
2. Pomoci Case=Proveruji se jenom dve podminky.

Presto je rychlost prekreslovani asi 14FPS.

procedure TForm1.Timer3Timer(Sender: TObject);
var
  c:TCanvas;
begin
  c:=TCanvas.create;
  c.handle:=GetWindowDC(GetDesktopWindow);
  case n of
    0	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	613	,	441	)))='FF0000' then n:=	2	;
    end;
    2	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	613	,	442	)))='FF0000' then n:=	0	;
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	612	,	440	)))='FF0000' then n:=	4	;
    end;
    4	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	613	,	441	)))='FF0000' then n:=	2	;
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,612	,	439	)))='FF0000' then n:=	6	;
    end;
    6	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	612	,	440	)))='FF0000' then n:=	4	;
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,611	,	438	)))='FF0000' then n:=	7	;
    end;
    7	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	612	,	439	)))='FF0000' then n:=	6	;
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,611	,	437	)))='FF0000' then n:=	9	;
    end;
    9	: begin
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	438	)))='FF0000' then n:=	7	;
        if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,611	,	436	)))='FF0000' then n:=	11	;
    end;
    11	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	437	)))='FF0000' then n:=	9	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	435	)))='FF0000' then n:=	13	;
    end;
    13	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle ,	611	,	436	)))='FF0000' then n:=	11	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	434	)))='FF0000' then n:=	15	;
    end;
    15	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	435	)))='FF0000' then n:=	13	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	433	)))='FF0000' then n:=	17	;
    end;
    17	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	434	)))='FF0000' then n:=	15	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,611	,	432	)))='FF0000' then n:=	19	;
    end;
    19	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	433	)))='FF0000' then n:=	17	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,611	,	431	)))='FF0000' then n:=	20	;
    end;
    20	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	432	)))='FF0000' then n:=	19	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,612	,	430	)))='FF0000' then n:=	22	;
    end;
    22	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	611	,	431	)))='FF0000' then n:=	20	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,612	,	429	)))='FF0000' then n:=	24	;
.

    end;
    98	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	639	,	439	)))='FF0000' then n:=	96	;
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,638	,	441	)))='FF0000' then n:=	100	;
    end;
    100	: begin
          if (ColorToHTMLHex(getpixel(c.handle,	639	,	440	)))='FF0000' then n:=	98	;
    end;
  c.free;
  label12.caption:=inttostr(n);

end;

Nikde v tom tvem kodu nevidim na konci ReleaseDC. Znamena to, ze za chvili to padne na nedostatek prostredku.
S tim presunem alokovani a uvolneni jsem to myslel tak, ze to das na zacatek testu, pak nechas jet ten tvuj timer, budes nacitat pixely a az na uplnem konci pak uvolnis DC.

Tim, co jsi provedl sis vubec nepomohl, protoze delas uplne to same, co predtim.
Navic, kde mas definovane "n", aby case vedel, kam ma jit?

Zkus se trosku zamyslet nad tim, co vlastne chces delat a co dela kod, ktery napises.

Nejak takto ?:

var DC: HDC;
    Canvas: TCanvas;
begin
  Canvas:=TCanvas.Create;
  try
    DC:=GetWindowDC(GetDesktopWindow);
    try
      Canvas.Handle:=DC;
      //
      // teraz si skúmaj čo chceš...

    finally
      Canvas.Handle:=0;
      ReleaseDC(0,DC):
    end;
  finally
    Canvas.Free;
  end;

Verdikt:
Používám Windows 7. Nastavil jsem hloubku barev systému na 16bitů a přepl motiv z Windows 7 na Základní=odstranění všech těch průhlednopstí. Nyní není problém ani 5500/s brát canvas obrazovky, hledat bod a určovat jeho barvu.

Pokud budete programovat v systémech Windows Vista a vyšších, vypněte si Motiv (přepnout na Základní=styl Windwos98).