Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit různé výchozí prohlížeče a poštovní klienty pro dva uživatele ve WinXP?

Potřeboval bych poradit s nastavením (je-li to vůbec možné). Mám ve WinXP dva uživatele (já a přítelkyně).

Já chci jako výchozí prohlížeč FireFox a poštovního klienta Thunderbird.

Pro přítelkyni chci nechat výchozím prohlížečem IE a poštovním klientem Outlook Express.

Bude to sice jen na přechodnou dobu, než se dostanu k reinstalaci PC, pak bude mít smůlu a holt si bude muset zvyknout na FF a TB :-)

Dá se to? Jestli ano, jak? Díky

Rozdiel tam je. TB je prehľadnejší. Pri Ou som sa cítil ako v hypermarkete, kde kupujem len dve tri potraviny, no a pri TB sa cítim ako v megapotravinách, kde sa dá aj vyznať. Nechcem povedať, že TB nie je taký dokonalý ako Ou (on je totiž minimálne taký rozsiahly ako Ou). TB je trochu prehľadnejší. Všetko sa dá nastaviť naraz a nie v 4 obrazovkách ako v Ou. A Ou nastavenie nemá ďaleko od sprievodcu nastavením a ja sprievodcov neznášam. Nemôžem za to. Ale ja keď chcem niečo zmeniť na začiatku a som na konci, tak sa mi proste nechce klikať stále na Dozadu, ale iba prepnem kartu a je to.

No, to jsem si právě myslel. Přihlásím se já, nastavím si výchozí FF. Přihlásí se ona, nastaví si výchozí IE. Přihlásím se já a zas mám jako výchozí IE a po spuštění FF se mě zeptá, jestli ho chci jako výchozí. A tak pořád dokola...

Třeba to dělám blbě, zkus mě nakopnout správným směrem, díky.

Ezi máš SP2 tak v nabídce přidat-odebrat programy je výchozí nastavení používanych programů.Zkus to tam v každém účtu nastavit.Nejlepší je ale IE odinstalovat a přítelkyni říci,že takové děravé čuchy nechceš mít v PC...:-)

Tak jsem to zkousel a potvrzuju, ze to nejde - chyba neni v tobe, ale v mrkwosoftim paskvilu, ktery ma s profily spolecny snad jen nazev ;-). Krome nastaveni plochy a ikon pro kazdeho usera zvlast tam nejde udelat vubec nic (dokonce jsem zkousel ruzne citlivosti mysi a ani to nejde!!!). Budes, hold, muset cerku donutit k pouzivani FF... ]:)

Napadla ma taka teoreticka moznost. Ulozit si zaznamy z registrov do dvoch suborov pre kazdy profil. A pri kazdom nacitani toho profilu tieto zaznamy vzdy importovat do registrov. Dat ich napr. do zlozky Start up pokial je aspon tato pre kazdy profil ina. Nieje to "pekne" riesenie ale fungovat by to mohlo.