Neviem odkial beries to "mrsky elektronicke daco znesu", pises ze si studoval elektrotechniku? to kde???
Casto sa u analogovych zapojeni uvazuje o tom ze napajacie napatie je presne a zavisia od neho pracovne body analogovych zapojeni atd., a odchylka 40% napajania co tam momentalne prevadzkujes (ak by ten monitor nemal stabilizatory alebo DC-DC menice na vstupe) by celkom urcite nieco znefunkcnila alebo odpalila. Ak to ma na vstupe linearny stabilizator tak sa to sice hned neodpali ale hrozi jeho prehriatie a znicenie, zavisi ako to dimenzoval vyrobca co ty nevies, DC-DC menic by sa tiez mohol znicit za urcitych okolnosti (tiez zavisi ako to je navrhnute).
Kedysi boli na napajanie velmi chulostive napr. TTL obvody, tie mali povolene napajanie 5V plusminus len 0.25V a hranicu znicenia tusim na 7V ci kolko uz ani neviem. Relativne odolne su CMOS digitalne obvody zavisi od konkretneho obvodu.
Zasadne by som odporucal pouzivat zdroj len ekvivalentny originalu, t.j. ak bol original 12V stabilizovany 3.5A tak pouzivat len 12V stabilizovany (resp. impulzny), na 3.5A alebo vyssie (na prude nezalezi presne len aby bol >3.5A, moze byt aj na 10A je to jedno), to co popisujes pouzivat zasadne neodporucam.