Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojeni Access tabulky s Excelem

Ahoj,

nemate nekdo prosim s timto zkusenost? Potreboval bych propojit tabulku v Accessu do Excelu (kde z dat vytvarim grafy) tak, aby se zmeny provedene v Accessu projevily v Excelu
- zkousel jsem to pres kontingenci tabulku, ovsem pri aktualizaci propojeni se zmeny (napr. zmena pole) provedene v Access
tabulce v Excelu neprojevily, musel jsem tabulku nacist kompleetne znova
- dale jsem to jsem zkousel s "krychli" OLAP, ta mi pokusu o aktualizaci hazi error, ze mu chybi nejaky parametr
- zkusil jsem importovat externi data "novy databazovy dotaz", zdroj dat - Access a nacetl jsem data do sesitu a z nich
vytvoril kontingencni tabulku, ovsem "aktualizace" opet neaktualizovala

Delam neco blbe, nebo to funguje jinak?
Diky za rady, M.

Takze jo. S nakopem tacuda a trochou guglovani to chodi jak jsem chtel, tzn. v Excelu jsou vlozena externi data z Accessu pomoci ODBC spojeni, tato data zaroven slouzi jako zdroj pro kontingencni tabulku, ktera se pomoci makra sama pri otevreni aktualizuje. Oblast zdrojovych dat v Excelu je pojmenovana dynamicky, takze pri zmene tabulky v Accessu se meni i tabulka a graf v Excelu.

Jeste jednou diky za cas, tacude (mimochodem krome jiz zminovaneho troudu to znamena take nahnile drevo, heh, ehm:-x).
M.