Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojeni Access tabulky s Excelem

Ahoj,

nemate nekdo prosim s timto zkusenost? Potreboval bych propojit tabulku v Accessu do Excelu (kde z dat vytvarim grafy) tak, aby se zmeny provedene v Accessu projevily v Excelu
- zkousel jsem to pres kontingenci tabulku, ovsem pri aktualizaci propojeni se zmeny (napr. zmena pole) provedene v Access
tabulce v Excelu neprojevily, musel jsem tabulku nacist kompleetne znova
- dale jsem to jsem zkousel s "krychli" OLAP, ta mi pokusu o aktualizaci hazi error, ze mu chybi nejaky parametr
- zkusil jsem importovat externi data "novy databazovy dotaz", zdroj dat - Access a nacetl jsem data do sesitu a z nich
vytvoril kontingencni tabulku, ovsem "aktualizace" opet neaktualizovala

Delam neco blbe, nebo to funguje jinak?
Diky za rady, M.

Diky, vecir na to mrknu. Tim, ze to funguje, jsi myslel, ze se po "refresh" projevi zmeny udelane v Access tabulce?
K te nevhodnosti smeru propojeni - delam to hlavne kvuli grafum, ktere vychazeji z kontingencni tabulky, timto zpusobem se podle mne vytvari grafy asi nejpohodlneji a nejrycheji (moznosti slucovani, podorobnosti, ...).
Pokud znas lepsi zpusob, sem s nim.
M.

Tak pres ODBC (import dat-vybrat novy zdroj-ODBC + napojeni na Access) opravdu vytvorim dynamicke propojeni, ktere reflektuje zmeny v Access tabulce. Ale pokud bych chtel vyuzit vyhod kontingencni tabulky pro tvorbu tabulek, grafu, souhrnu apod. tak stejne je to ponekud omezujici, protoze pro kontingecni tabulku musim definovat v sesite oblast zdrojovych dat a pokud se treba zmeni rozsah dat v Access tabulce (pridanim radku ci sloupcu), tak se aktualizaci v Excelu dostanou pridane sloupce ev. radky mimo aktualni zdroj dat pro kontingencni tabulku a musim ji predefinovat.
Pokud by existovalo reseni pro toto, budu za nej vdecny a nalezite se odmenim.
M.

Ja se zase priznam, ze jsem zatim bojoval pouze s Excelovskou kontingencni tabulkou. Ale co jsem tak koukal, jak to funguje v Accessu (Office 2002), tak mi prijde Excelovska varianta trochu pratelstejsi.
Ale tedkonc mam v merku toto forum: forum kde jsem mj. nasel tento post: http://www.ozgrid.com/forum/showthread.php?t=20051& highlight=pivot+dynamic od ktereho si slibuji, ze by mohl vyresit onu zmenu rozsahu zdrojovych dat.
V kazdem pripade ti moc diky, ze se mi venujes.
M.

Takze jo. S nakopem tacuda a trochou guglovani to chodi jak jsem chtel, tzn. v Excelu jsou vlozena externi data z Accessu pomoci ODBC spojeni, tato data zaroven slouzi jako zdroj pro kontingencni tabulku, ktera se pomoci makra sama pri otevreni aktualizuje. Oblast zdrojovych dat v Excelu je pojmenovana dynamicky, takze pri zmene tabulky v Accessu se meni i tabulka a graf v Excelu.

Jeste jednou diky za cas, tacude (mimochodem krome jiz zminovaneho troudu to znamena take nahnile drevo, heh, ehm:-x).
M.