Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divx vs. stolní přehrávač

Dobrý den,

mám stolní přehrávač s podporou DivX, pomocí Avidemux jsem si překonvertoval filmový soubor z kontejneru MKV na AVI - kodek MPEG-4 ASP (lavc) a přesto mi stolní přehrávač nechce daný film přehrát, soubor načte, avšak pouze přeskakuje čas na displeji a není obraz ani zvuk. Informace z utility GSpot mi říkají že kodek je DX50, další podstatnější informace - MPEG4 stream, pouze PVOP snímky a rozlišení 720 x 480 ( přehrávač jde až do 720 x 576), audio kodek AC3 , nevím po čem dalším bych se měl podívat, abych zjistil, proč daný soubor není kompatibilní s mým stolním přehrávačem. Jiné soubory tohoto typu normálně přehrává, v čem ještě by mohl být zakopaný pes ? Děkuji za odpověď.

lavc... to máš teda hodně starý avidemux. kombinace def. hodnot v mpeg4 asp (lavc)+ mp3 (lame) zhruba odpovídala šabloně home theatre. takže máš docela zmlsanej přehrávač.

no jak přijít na to co mu nechutná:
- z mkv si ušmikni cca. minutový video- to bude testovací kousek (audio, video- kopie, kontejner mkv)

teď vytvářej kombinace videokodeků+ audio mp3
mpeg4 asp (mpeg4)- v nastavení nezapínat gmc qpel, b snímky=0, 4 vektory odškrtnout
mpeg4 asp (xvid)- dá se tam uzavřít gop, nezabaluj bitstream, b snímky jsou na dvojce, což by měla krabka ustát
takto si vytvoř pár minutových videí s různýma kombinacema a vypal na cd/dvd rw, ten který pojede, tak ten má správnou kombinaci pro tvou krabičku.
------
šablona home theatre je kombinace nastavení kodeku, která by ti měla zaručit přehrání na každé krabičce bez nastavování.
šablonu si můžeš nastavit třeba:
kodeku divx- takže v každém direct show videoeditoru
format factory- nástroj pro začátečníky- v pokročilých volbách zpřístupní šablony
media coder- nástroj pro pokročilé
a mnoho dalších.

Děkuji, vyzkouším to a dám vědět - ještě přikládám kompletní informace o tom souboru, které mi vyjede KMPplayer, jestli to k něčemu bude:

[Údaje o videu]
Dekodér -(DX50) KMP Video Codec(DivX5-libcodec.dll)
Formát -Major Type: Video - Sub Type: YUY2
VideoInfo: YUY2 720X480, 16 bits
Formát -Major Type: Video - Sub Type: YV12
VideoInfo: YV12 1024X-480, 12 bits

[Údaje o audiu]
Dekodér -(0x2000) KMP Audio Codec(AC3(Dolby Digital)-liba52.dll)
Formát -Major Type: Audio - Sub Type: PCM
WaveFormatEx: PCM(0x1), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

[Základní video DSP]
Internal brightness: 100%

[Progresivní video DSP]
+Video Plugin

[Audio DSP]
+Pre amplification: Main: (100%)
+Auto Volume Control
+Audio Plugin

[Nastavení titulků]
+Draw Mode(Selected): Image
+Draw Mode(In use): On Image
+Text Rendering Method: Rasterizer
+Support HTML Tags(SMI)

[KMPlayer]
+Version: 2.9.4.1434(6 138 368, 22.12.2008 6:14:48) +libcodec.dll: Exist(4 225 536, 11.7.2008 7:59:56) +libmplay.dll: Exist(431 616, 14.7.2008 4:31:44) +PProcDLL.dll: Exist(1 769 472, 25.2.2008 8:07:04) +LibDTS.dll: Exist(178 174, 5.12.2008 9:42:20) +liba52.dll: Exist(73 063, 5.12.2008 9:41:10) +libfaad2.dll: Exist(335 155, 5.12.2008 9:37:06) +libmad.dll: Exist(123 036, 5.12.2008 9:42:30) +libmpeg2.dll: Exist(154 644, 5.12.2008 9:42:42) +theora.dll: Exist(200 864, 5.12.2008 9:43:32) +OggVorbis.dll: Exist(1 165 312, 25.2.2008 8:07:00) +xviddll.dll: Exist(758 319, 5.12.2008 9:58:36) +Old_QUARTZ.DLL: Exist(770 048, 25.2.2008 8:07:00) +AboutDll.dll: Exist(105 472, 3.10.2005 7:12:18) +DTView.dll: Exist(104 448, 25.2.2008 8:04:36) +MPlayer.dll: Missed +ImLoader.dll: Exist(856 064, 25.2.2008 8:05:22) -------------------- [Údaje o souboru] -------------------- D:\Texaský masakr motorovou pilou 2\Texaský masakr motorovou pilou 2.avi General Complete name : D:\Texaský masakr motorovou pilou 2\Texaský masakr motorovou pilou 2.avi Format : AVI Format/Info : Audio Video Interleave File size : 794 MiB Duration : 1h 40mn Overall bit rate : 1 104 Kbps Video Format : MPEG-4 Visual Format profile : Simple@L1 Format settings, BVOP : No Format settings, QPel : No Format settings, GMC : No warppoints Format settings, Matrix : Default Codec ID : DX50 Codec ID/Hint : DivX 5 Duration : 1h 40mn

Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Codec ID : DX50

ty máš dokonce profil Simple@L1, což je ten nejzákladnější z nejzákladnějších- který ty advanced simple profile fičury nepoužívá. taky můžeš použít funkční video a tam to prachsprostě opsat.

ještě příklady těch které mi krabička jinak normálně sešrotuje, např. :

Complete name : D:\Texaský masakr motorovou pilou III.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 1.07 GiB
Duration : 1h 21mn
Overall bit rate : 1 878 Kbps
Writing application : MEncoder dev-CVS-060101-18:59-4.0.2
Writing library : MPlayer
Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Codec ID : DIVX
Codec ID/Info : Project Mayo
Codec ID/Hint : DivX 4
Duration : 1h 21mn
Bit rate : 1 740 Kbps
Width : 704 pixels
Height : 400 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.247
Stream size : 1 017 MiB (93%)
Writing library : Lavc51.0.0
Audio
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : 2000
Duration : 1h 21mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Stream size : 74.9 MiB (7%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 32 ms (0.80 video frame)
Interleave, preload duration : 512 ms

Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 1.33 GiB
Duration : 1h 30mn
Overall bit rate : 2 118 Kbps
Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Streaming Video@L1
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Muxing mode : Packed bitstream
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 30mn
Bit rate : 1 854 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 400 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.269
Stream size : 1.17 GiB (88%)
Writing library : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)
Audio
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : 2000
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Stream size : 165 MiB (12%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 64 ms (1.53 video frames)
Interleave, preload duration : 192 ms
Title : badass

Jinak stejně musím vyzkoušet tvé předešlé rady, momentálně nejsem u té krabičky:) Jen snad že na ten kodek co mi to včil nejede (MPEG-4 ASP(lavc)) konvertuju nejčastěji a problémy s ním na té krabičce nemívám - je tedy ještě něco na co bych se měl u toho souboru podívat ? Jak už jsem psal kdysi jsem podobný problém ( načtení souboru stolním přehrávačem, ale nezobrazení obrazu ani zvuku - "černá mrtvá obrazovka" a skákání času na displeji) už měl, ale prostě za boha si nevzpomenu v čem byl zakopaný pes :(

D:\Texaský masakr motorovou pilou 2\Texaský masakr motorovou pilou 2.avi
General
Complete name : D:\Texaský masakr motorovou pilou 2\Texaský masakr motorovou pilou 2.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 794 MiB
Duration : 1h 40mn
Overall bit rate : 1 104 Kbps
Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default
Codec ID : DX50
Codec ID/Hint : DivX 5
Duration : 1h 40mn
Bit rate : 903 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 1.500
Frame rate : 23.976 fps
Standard : NTSC
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.109
Stream size : 649 MiB (82%)
Writing library : Lavc52.42.0
Audio
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format profile : Dolby Digital
Codec ID : 2000
Duration : 1h 40mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 138 MiB (17%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)

Je to taky z KMPplayeru, ale asi jsem to sem nedal celý, ťuklo mi do očí Standard -NTSC ...nemůže to být ono, možná moje krabička umí jen PAL... musím zjistit. Jinak to se dá nějak změnit ?

jedná se o to, že ntsc nebo pal mají jinou snímkovou frekvenci (počet snímků za vteřinu)

na tom nic není, prostě u videa zadáš místo Frame rate : 23.976 fps nový Frame rate : 25 fps
(to je počet snímků za vteřinu) - třeba můj oblíbený media coder umí, avidemux umí pomocí filtru- video, filtry, resample fps

problém nastane, že se ti rozjede synchro u zvuku- to se dá třebas vyřešit tímto:
http://diit.cz/clanek/prevod-ntsc-do-palu-a-ac3-do -sterea

zkus udělat pouze resample fps u toho minutového videa a vyzkoušet- na zvuk zatím dlabej- tím vyzkoušíš, že to je v tomto.

NTSC ma frekvenciu 30snimkov/s (60Hz) takze ta frekvencia nema s NTSC nic, 23.9 sa pouziva u celuloidovych filmov (hollywood) ak sa nemylim. NTSC bude asi len nejaky flag. Vseobecne je tazko povedat s cim ma ten prehravac problem, treba skusit najnovsie kodeky to znamena najnovsiu verziu avidemux (alebo virtualdub+oficialny divx kodek), zrejme ten stary robil veci vo formate suboru ktore boli nestandardne, to v tychto vypisoch mozno ani nenajdes.
P.S. ale moze skusit aj zmenit frekvenciu, treba skusat vsetko mozne. Zacal by som ale najnovsou verziou avidemux alebo ofic.kodek

ono je to zhruba takhle: Frame_rate
žiju v domnění, že dnešní krabičce, pokud to není hodně stará krabička, to může být jedno.
ale člověk nikdy neví, na chalupě je dvd krabka (japonský sony šmejd) který vezme pouze dvd-r o plusku nechce ani slyšet. já bych začal klasikou- šablonou home theatre, která je uzpůsobena i na velmi staré krabičky.

Tak sorry, ale Japoncov by som neurazal, viem o tom ze prve DVD prehravace nepodporovali pluska, je ale rozdiel v slovach "stary" a "smejd".

K tomuto prispevku a zaroven k celej teme - kamarat mal uz 2 prehravace, prvy mu prehral kazdy druhy film a druhy - novy 5+1 mu neprehra stale asi kazdy piaty, pritom na to nema zjavny dovod, ani po preskumani vsetkych parametrov.

Ja by som vyskusal v AviDemux strihnut bez rekompresie minutu a ulozit to v roznych kodekoch, s roznymi parametrami, samozrejme vsetko zapisat do nazvu suboru, potom skusit prehrat v prehravaci, ktore pojde, to je to prave, potom spravit takto cely film.

jo o tom už jsem psal- udělat sadu testovacích videí.
---
add. japonci- starý sony vegas:
nahraješ video dle iso normy mpeg4-asp vytvořené pomocí xvid.
takový žabonský sráč odmítnul ukázat náhledy, když čuchnul v fourcc xvid- stačilo změnit na divx a jelo. důvodem bylo, že chlapci si mysleli, že xvid je onen kradený ms formát a divx si ho napsal sám.
přitom historii známe asi všichni- buď oba dva v ranných verzích, nebo žádný, když byli komplet přepsány. to ovšem japonci nevysvětlíš.

Tak jsem to nakonec vyřešil po celodenním trápení s mkv jinak:) Převedl jsem to na DVD a mám po problému, já to sice chtěl nějak převést na divx, protože si filmy pálím na RW, mrknu na ně na stolním a zase smažu a tak se mi jich tam vleze víc, ale tohle prostě nešlo, to mkv v sobě mělo 6 titulkových streamů, když jsem je odstranil pomocí Mkvmerge GUI, tak ten soubor zase nebral Format factory a pokud jsem je neodstranil, tak mi ty titulky Format factory vrazil do divx natvrdo. Těžko říct v čem byl problém, ale po několika nepřehratelných samplech z Format Factory i Avidemuxu s různými kodeky ( XViD, Divx5, Divx4 atd) jsem to vzdal a udělal z toho DVD pomocí ConvertXtoDVD a vyřešeno.