Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně zahořet počítač?

Ahoj, někde jsem četl, že je potřeba po sestavení počítač "zahořet". Tím je jako myšleno že to jen ve fabrice zkouknou a projedou testem? Nebo co to znamená? Je to po sestavení vůbec třeba dělat?

Bomber.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nejrychlejší zahoření je se zdrojem LC Power, viděl jsem.
karel 26.05.2012 17:26
karel
Já viděl EuroCase. LC Power jenom trapně smrdí a čoudí, nebo taky šlehne plamen dozadu jako EuroCase…
Potkan007 26.05.2012 21:25
Potkan007
Nevěřím. EC odcházejí tiše bez pyrotechnických efektů (ale i to je velmi nepravděpodobné). Takový Re… nový
mif 27.05.2012 08:39
mif
Ta profil fotka, ta je aktuální? :-D Dost dobrý! nový
BraddockBulls 06.10.2013 20:44
BraddockBulls
Zahořet počítač znamená uvést ho do stavu mezní zátěže, mezního napájení a mezních teplot. Tím se do…
braqela 26.05.2012 21:20
braqela
Jak v praxi to sedání polovodiče vypadá? Obrázek by náhodou nebyl?
karel 26.05.2012 21:25
karel
HMMM. Možno to není celkom blbá myšlienka. Napr. Nejaká oblasť polovodiča, znečistením mala zvod ...… nový
Joseph 26.05.2012 21:33
Joseph
Tak nevím. Buď jste tady totální kreténi vy nebo naše zbrojařská fabrika co vyráběla výpočetní techn… nový
braqela 26.05.2012 21:56
braqela
A jak to asi fotili?! Elektrony odplavily zbytečné příměsy a byly z toho veselé! Je to naprostý nesm… nový
ms 26.05.2012 22:09
ms
Prozradím ti sladké tajemství. V tu dobu už byly elektronové mikroskopy a výrobní proces byl v mikro… nový
braqela 26.05.2012 22:32
braqela
Ehm, nikdo v Rožnově, ani v Piešťanech nekontroloval každý vyrobený PN přechod elektronovým mikrosko… nový
ms 26.05.2012 23:52
ms
Necítim sa na výrobné technologie polovodičov. Jedno je však všeobecne známe. Zmeny v polovodičoch… nový
Joseph 26.05.2012 22:27
Joseph
A duní, a duní.... nový
braqela 26.05.2012 22:33
braqela
My to tady neslyšíme ale když to tvrdíš, tak ti musíme věřit. :puff: PS. Jinak je to stejná pitomost… nový
lesov 27.05.2012 08:12
lesov
jenže to se bavíme o technologiích z před 30-40 let, že ano. Dříve se dolaďoval a vyvažoval každý el… nový
touchwood 26.05.2012 22:59
touchwood
Dosud se "dolaďují" některé speciální obvody, většinou hybridní. Dosud se pochopitelně "dolaďují" an… nový
ms 26.05.2012 23:59
ms
proto jsem psal "digitální" ;-) nový
touchwood 27.05.2012 09:29
touchwood
Zahoření PC. nový
Cat 26.05.2012 23:10
Cat
:)) nový
Doommaster 27.05.2012 02:24
Doommaster
zahořování je proces na zjištění spolehlivosti a funkčnosti elektro zařízení,prostě se to nechá běže… poslední
mikron 06.10.2013 21:18
mikron

Zahořet počítač znamená uvést ho do stavu mezní zátěže, mezního napájení a mezních teplot. Tím se dosáhne ve zkrácené lhůtě odhalení závad, které by mohly nastat v dohledné době. Dalším důvodem je, že si polovodič tzv. sedne, kondenzátory se tzv. zformují. Tedy zahoření je velice prospěšné, i když není nezbytné. Shodou okolností mám novou sestavu a po zahoření mi klesl odběr sestavy o neuvěřitelných 100mA.

HMMM. Možno to není celkom blbá myšlienka. Napr. Nejaká oblasť polovodiča, znečistením mala zvod ... Jak vytvorí medzné podmienky, odtrhne se nejaký atom a spôsobi "upchatie" toho zvodu v krystalickej strukture ..... :-D

Bola by potreba osloviť velikých výrobcov polovodičov, co oni na to .... Možno to bude na patent ..... :-D

Tak nevím. Buď jste tady totální kreténi vy nebo naše zbrojařská fabrika co vyráběla výpočetní techniku a to i pro armádu.
A patentovat se to nemusí. Už před více než 30 lety to dělali výrobci polovodičů a že si polovodič sedne je jejich terminus technikus. A fotku by ti Karlíčku mohl poskytnout každý výrobce polovodičů. Zahořování opravdu vyvolává změny ve struktuře polovodiče. Ale o tom vy inteligenti nic nevíte, protože jistě jste neprodělali praxi u některého výrobce polovodičů a jistě jste si neprohlédli změny v polovodiči když sjede z linky a po zahoření. Stejně jako jeho poškození teplotou nebo vyšším napětím. Jistě, kdo ví víc než vy tady, tak musí být zesměšněn, protože jenom vy jste ti nejchytřejší. O takových jako jste vy, u nás na Moravě říkáme, že prázdný sud nejvíc duní, že Joseph? A o poklesu spotřeby po zahoření nemá nikdo pochybnosti, kdo má základní znalosti například o svodovém proudu kondenzátoru v závislosti na tloušťce vrstvy kysličníku hliníku. Sice 100mA překvapilo, ale je to naměřený. Jedině, že by zase podle vás tady firma Fluke byli blbci a dělali shitné měřáky a navíc po více než 30 leté jsem se asi ještě nenaučil měřit.

A jak to asi fotili?! Elektrony odplavily zbytečné příměsy a byly z toho veselé!
Je to naprostý nesmysl! Na což stačí předmět "Materiály" z cca před třiceti lety...
Obnovení izolační vrstvy hliníkových elektrolytických kondenzátorů není zase dnes tak závažné, není to obvykle uskladněno v NZ skladech.
I když Čuba a STS Slušovice byli opravdu umělci...

Prozradím ti sladké tajemství. V tu dobu už byly elektronové mikroskopy a výrobní proces byl v mikrometrech. Pořídit obrázky tedy nebyl problém. Neuvěřitelné, že?
A ten předmět Materiály bych chtěl vidět, jak jsou tam podrobně popsané polovodičové materiály a jejich vlastnosti a chování. Prozradím ti další malé tajemství. Elektronový mikroskop, elektronový litograf a vůbec výrobní postup polovodičů byly strategické věci, jejichž technologické zvládnutí a postupy byly pečlivě utajovány, neboť zásadní část těchto technologií byla získána průmyslovou špionáží.
Taky je například nesmysl, že se HDD vyráběly i u nás už před 30 roky? Dočtu se o tom v nějakém předmětu, který mi doporučíš k dostudování?

Ehm, nikdo v Rožnově, ani v Piešťanech nekontroloval každý vyrobený PN přechod elektronovým mikroskopem a "Materiály" se učily v eltech. předmětech vždy http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/predmety/11 /49/p11498204.html (aspoň doufám" a samozřejmě dle stupně školského systému.
Elektronový mikroskop vymysleli před válkou v Německu, litografie a ostatní technologie, co se používaly běžně a ty se zase tak neutajovaly. to je jako kdyby neexistovaly veřejně publikované katalogy MH7400.html, MHB8080A.html (cca 1983 asi za 250,- Kčs na výstavě v Praze - kopie čeho asi?)...
Součástky se testují v podstatě stejně od dob elektronek, včetně třídění do různě definovaných skupin!
Jo a ruský disk v podobě kopie IBM "válce" se používal třeba v řídících systémech radiotechnického vojska, kde vše bylo ze SSSR.

Necítim sa na výrobné technologie polovodičov.

Jedno je však všeobecne známe. Zmeny v polovodičoch pri medzných podmienkach sú nevratné. Polovodičová súčiastka dokáže neco prežít, no nastane zväčšenie kludovách prúdov, nárast šumu, v polovodiči vznikne množstvo porúch.

Viem o tom, boli u nás experti co sa týmito vecami pohrávali, vratné lavínové prierazy, generátory mikrovln, v čase keď nebola ešte dostupná technologia GaAs ...
Každý kus bol iný, choval sa inak ... Snad požiteľné v nejakom labaku keď sa vyrobilo 5 kusov .... Pripomínalo to polovodičový koherer ... k ničomu.

Zahorovanie polovodičov /sadanie/, pokles kludových prúdov .... blbosť jak mraky ..

jenže to se bavíme o technologiích z před 30-40 let, že ano. Dříve se dolaďoval a vyvažoval každý elektronický obvod, dneska je technologie už tak daleko, že není prakticky co ladit, všechno je to jeden digitální monolit, ke kterému se připojí generátor taktu a tím to hasne. Nesetkal jsem se po dobu své 20-leté praxe s jakýmkoli digitálním polovodičovým prvkem, který by JAKKOLI měnil své parametry (tedy vyjma jeho zničení neodbornou manipulací, životností nebo během mimo jeho pracovní limity) - týká se to procesorů, pamětí, čipsetů, hradel apod. Snad jen ty flash paměti se trochu vymykají, ale to je dáno principem jejich činnosti.

Dále: Pokles spotřeby o 100mW může jít na konto téměř čemukoli - samotný procesor, grafika, disk atp. kolísají o daleko vyšší hodnoty odebíraného proudu (u CPU a GPU jsou to až desítky W při napětí 12V, jedná se tedy o jednotky ampér), tedy by mě zajímalo, jak a co bylo "změřeno přístrojem Fluke"? Nezlob se, ale nějak jsem nepochopil, o čem přesně jsi psal?

Dosud se "dolaďují" některé speciální obvody, většinou hybridní. Dosud se pochopitelně "dolaďují" analogová zapojení, ale to je pochopitelné. Stejně tak se třeba dolaďují parametry pohonů, regulace, atd...
Ale aby se drasticky při provozu v průběhu krátké doby měnily parametry čehokoliv, to se nedělo ani před 30 lety, leda stejně jako dnes součástka v <|>...

Výraz 100mA má nulovou vypovídací hodnotu, když není vztaženo k jinému parametru.

zahořování je proces na zjištění spolehlivosti a funkčnosti elektro zařízení,prostě se to nechá běžet určitou dobu na max výkon.Podle náročnosti na spolehlivost se může ještě uměle zvýšit okolní teplota aby se odhalily nespolehlivé součástky.Tohle se dnes dělá snad jen pro lékařskou a kosmickou techniku.Kdysi Tesla zahořovala své výrobky,protože kdyby to pustili z výroby do krámu,tak za 2 dny by to měli všechno zpátky :-)Kecy,že pc bude po zahoření lépe počítat nebo mobil lépe telefonovat jsou úvahy scifi.Ovšem hifisté jsou schopni zahořet i měděný drát:-):-D

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru