Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - makro

Odborníci na EXCEL a makra. Potrebujem poradiť s nasledujúcim príkladom. Chcem načítavať dáta z iného zošita po sieti, čo je bežné. Zvláštné je ale, že každý deň sa musia dáta vyhľadávať v inom zošite, teda s iným názvom. Odvodiť názov potrebného súboru nie je ťažké, lebo je vždy vo forme dátumu, teda dd_mm_rr.xls. Poskladaním textových reťazcov dokážem vytvoriť sintax pre cestu k údajom, čo neviem je to, aby sa ten reťazec choval ako vzorec. Príklad: V bunke C4 mám poskladaný vzorec až k bunke H3 požadovaného súboru " =\\počítač\folder\[dd_mm_rr.xls]hárok!$H$3 ". V riadku vzorcov však pochopiteľne vidím toto: "=CONCATENATE($A$5;$A$6;A7). Pomocou makra to viem zúžitkovať, lebo ten reťazec viem načítať ako premennú, a potom to vložiť do inej bunky ako funkčný vzorec. Zaujíma ma, či to ide aj jednoduchšie bez toho makra.

[mod]Změna předmětu, před tím EXCEL opäť (LaKr)[/mod]

Teoreticky by sa dala použiť funkcia INDIRECT (aka NEPŘÍMÝ.ODKAZ), ale tá pri externých odkazoch funguje iba vtedy, keď je odkazovaný súbor otvorený. Predpokladám, že sa Ti nechce otvárať vždy ten súbor s vygenerovanou cestou ručne :-D, takže to bez makra zrejme nepôjde.