Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EXCEL - SOUČIN

ahoj,
nedokázal by mi někdo poradit...
vytvořil jsem (překládal a přepisoval jsem z PDF) ceník s několika tisíci položkami (cenami) a chtěl jsem, až budu hotový, ještě přidat k cenám koeficienty (třeba, když se zdraží atd.). Myslel jsem si, že to bude legrace, ale nějak si nevím rady. Sloupce nechci schovat a přidat ještě jeden: př v buňce A2 zadat =A1*A3(koef.). potřeboval bych, aby jsem z hodnoty např.: 3000 dostal =3000*A3 v tom samém sloupci. jako třeba když vemu nějakou buňku, dám kopírovat a pak vložit jinak - násobit - tak se buňka vynásobí tou hodnotou v buňce, ale já bych potřeboval, aby tam zůstala cesta.

asi to vysvětluji dost zmateně a taky je dost možné, že je to asi nereálné co?

děkuji
petr

Excel má neskutečné možnosti. :-)

Chápu správně, že koeficient je stále stejný pro všechny řádky? Pokud ano, pak stačí tento koeficient uvést mimo tabulku do nějakého nepoužitého pole (např. nad hlavičkou tabulky, např. B1) a na něj se odkázat ve vzorci: =A4*$B$1

Ty dolary zajistí, že se při kopírování pole nebude měnit jeho adresa, ale bude v každém řádku B1. Tedy např A65*B1.

dík,
to je celkem jasné, dolary taky používám, já ale nechci vytvářet nový sloupec....potřebuji do stávajícího sloupce s hodnotama přidat ten součin...př.:

sloupec A nový stav Sloupec A
10 =10*$B$1
20 =20*$B$1
30 =30*$B$1
40 =40*$B$1

dík
petr

i tu cestu se nechá zobrazit když si vedle bunky hodnot zapises nazev bunky, muzes do vysledneho vzorce kombinovat hodnoty & text z vedlejsi bunky. Hodnoty se budou stale pocitat a pritom ve stejne bunce uvidi i postup jakym se to pocitalo.