Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení titulků ve VLC media player

Chtěla jsem si přehrát film s titulkama,ale i přesto, že byly nastaveny ukazovaly se doslova ,,jak chtěly,, asi tak co deset minut a jen krátké věty.Dlouhé překlady vět se neukázaly.Co s tím? Předem děkuji za radu.
E-mail: tatara@centrum.cz

[mod]Změna nadpisu, původně Vlc - titulky. Prosím tazatele, aby nadpisy psali výstižněji. Děkuji. (anarchist)[/mod]

Je to problém kódování titulků. VLC má standardně nastaveno system default - což většinou funguje. Zkus nastavit CP1250. Menu File - Open File - zaškrtnout subtitle options - tlačítko settings - subtitle encoding. Zřejmě dochází k tomu, že se nezobrazí ty titulky, kde je alespoň jeden znak s diakritikou :)

Opravdu mám moc rád [mod]Slovo vymazano. Priste prosim slusneji. (rh)[/mod], kteří na otázku jak u RollsRoyce vyměnit pneu odpoví, aby si dotyčný raději koupil Fordku. Myslím, že se dotyčná neptala, který přehrávač ji můžete doporučit, ale chtěla konkrétní radu ke konkrétnímu programu.

Také používám VLC a nejsem si jistý, že zmíněný problém souvisí s kódováním souboru titulků. Popisovaný případ se mi stal na NB, stejné titulky u stejného filmu mi přitom na daleko slabším stolním PC přehrála stejná verze VLC bez problémů.

Tak zkuste, jestli to pomůže. Mám Linux Kubuntu 6.06 a VLC 0.8.4 a opravdu se mi zobrazují jen ty části textu, kde není diakritika. Změna kódování pak problém vyřešila. VLC pravděpodobně zjistí, že lokální nastavení je UTF-8, ale titulky mívají často jiné kódování. Ve Windows bude asi jako kódování standardně ISO-8859-2. A kromě toho dnes vyšel článek o VLC na abclinuxu.cz, kde se titulky řeší: http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimedia/vlc-3-fil try-a-titulky